"Необхідний індивідуальний підхід": що відомо про об’єднання університетів в Івано-Франківську

Декілька місяців обговорюють тему об'єднання вищих навчальних закладів.

Про це розповів перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій в програмі "Обласна рада: Позиція і дія", пише Фіртка.

"Це питання на слуху. Його обговорюють. Проте, пригадую його обговорювали й п'ять та десять років тому.

Втім, воно і сьогодні є актуальним", - каже Василь Гладій.

Зі слів посадовця, п'ятнадцять років тому в Україні нараховували 350 вищих навчальних закладів. Сьогодні є близько 300.

Василь Гладій продовжує, якщо проаналізувати за кількістю студентів у цих вищих навчальних закладах, то бачимо скорочення в рази. 

"Якщо порівняти п'ятнадцять років тому, то кількість випускників була орієнтовно 700 тисяч. Зараз маємо половину - 350 тисяч. Проте, велика частина з них - їде вчитися за кордон.

На жаль, у нас кількість іноземних студентів різко зменшилася, розуміємо причину. Тому ці кількісні показники говорять самі за себе. Потрібно не забувати, що реформа вищої освіти - це є умова щодо інтеграції держави в Європейський Союз. Це також потрібно враховувати.

Я думаю, що тут важливе питання не економії, бо насправді тут її немає. Тут більше питання щодо якості освіти.

Якщо подивитися на рейтинги університетів України: хтось знаходиться серед перших й навіть серед європейських рейтингів, а хтось пасе задніх. Тому, звичайно, тут є індивідуальний підхід.

Я підтримую думку, що кількість населення в місті не може бути критерієм для об'єднання. Це абсолютно не має ніякого значення для університету.

Важлива якість освіти", - уточнює Гладій.

Як додає посадовець, обласна рада безпосередньо на цей процес не впливає, адже йдеться про державні заклади.

"Звернення приймати можна. Знаємо, що Івано-Франківська міська рада прийняла вже відповідні звернення. Чи будуть враховані вони, це вже залежить від Міністерства освіти, від інших Міністерств, яким підпорядковані вищі навчальні заклади.

Я думаю, що тут індивідуальний підхід повинен бути. Сказати, що це взагалі не потрібно робити - це було б неправильно. Сказати, що це потрібно робити масово - також неправильно. Тому що потрібно враховувати специфіку кожного вищого навчального закладу, кожного міста.

Проте, цифри говорять самі за себе. Спостерігаємо у два рази зменшення кількості потенційних студентів. Ми можемо дійти до того, що в нас не буде студентів.

За декілька років можемо не мати студентів в університеті або ж кількість буде малою. Все ж таки 200-300 студентів в університеті - це вже може бути факультет, інститут у складі класичного університету. Тому підхід потрібний індивідуальний.

Це питання вкрай важливе", - резюмує Василь Гладій.


Нагадаємо, у 2024 році Міністерство освіти і науки України планує об’єднати заклади вищої освіти.

"Виступаю проти обʼєднання Прикарпатського національного університету, медичного університету та університету нафти і газу. Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх вищів зробити два. Місто проти.

Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ не логічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів.

Адже більшість студентів наших вишів — це якраз таки мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен Івано-Франківський університет — унікальний. Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти", — зазначав міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту

"Категорично проти", — очільник Івано-Франківської громади щодо ініціативи об'єднання університетів

Івано-Франківська міська рада звернулась до Міносвіти та ВРУ, щоб не об’єднувати університети у місті


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700