"Необхідний індивідуальний підхід": що відомо про об’єднання університетів в Івано-Франківську

Декілька місяців обговорюють тему об'єднання вищих навчальних закладів.

Про це розповів перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій в програмі "Обласна рада: Позиція і дія", пише Фіртка.

"Це питання на слуху. Його обговорюють. Проте, пригадую його обговорювали й п'ять та десять років тому.

Втім, воно і сьогодні є актуальним", - каже Василь Гладій.

Зі слів посадовця, п'ятнадцять років тому в Україні нараховували 350 вищих навчальних закладів. Сьогодні є близько 300.

Василь Гладій продовжує, якщо проаналізувати за кількістю студентів у цих вищих навчальних закладах, то бачимо скорочення в рази. 

"Якщо порівняти п'ятнадцять років тому, то кількість випускників була орієнтовно 700 тисяч. Зараз маємо половину - 350 тисяч. Проте, велика частина з них - їде вчитися за кордон.

На жаль, у нас кількість іноземних студентів різко зменшилася, розуміємо причину. Тому ці кількісні показники говорять самі за себе. Потрібно не забувати, що реформа вищої освіти - це є умова щодо інтеграції держави в Європейський Союз. Це також потрібно враховувати.

Я думаю, що тут важливе питання не економії, бо насправді тут її немає. Тут більше питання щодо якості освіти.

Якщо подивитися на рейтинги університетів України: хтось знаходиться серед перших й навіть серед європейських рейтингів, а хтось пасе задніх. Тому, звичайно, тут є індивідуальний підхід.

Я підтримую думку, що кількість населення в місті не може бути критерієм для об'єднання. Це абсолютно не має ніякого значення для університету.

Важлива якість освіти", - уточнює Гладій.

Як додає посадовець, обласна рада безпосередньо на цей процес не впливає, адже йдеться про державні заклади.

"Звернення приймати можна. Знаємо, що Івано-Франківська міська рада прийняла вже відповідні звернення. Чи будуть враховані вони, це вже залежить від Міністерства освіти, від інших Міністерств, яким підпорядковані вищі навчальні заклади.

Я думаю, що тут індивідуальний підхід повинен бути. Сказати, що це взагалі не потрібно робити - це було б неправильно. Сказати, що це потрібно робити масово - також неправильно. Тому що потрібно враховувати специфіку кожного вищого навчального закладу, кожного міста.

Проте, цифри говорять самі за себе. Спостерігаємо у два рази зменшення кількості потенційних студентів. Ми можемо дійти до того, що в нас не буде студентів.

За декілька років можемо не мати студентів в університеті або ж кількість буде малою. Все ж таки 200-300 студентів в університеті - це вже може бути факультет, інститут у складі класичного університету. Тому підхід потрібний індивідуальний.

Це питання вкрай важливе", - резюмує Василь Гладій.


Нагадаємо, у 2024 році Міністерство освіти і науки України планує об’єднати заклади вищої освіти.

"Виступаю проти обʼєднання Прикарпатського національного університету, медичного університету та університету нафти і газу. Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх вищів зробити два. Місто проти.

Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ не логічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів.

Адже більшість студентів наших вишів — це якраз таки мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен Івано-Франківський університет — унікальний. Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти", — зазначав міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту

"Категорично проти", — очільник Івано-Франківської громади щодо ініціативи об'єднання університетів

Івано-Франківська міська рада звернулась до Міносвіти та ВРУ, щоб не об’єднувати університети у місті


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3751 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269