Івано-Франківська міська рада звернулась до Міносвіти та ВРУ, щоб не об’єднувати університети у місті

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали відповідне звернення до Міністерства освіти і науки і Верховної Ради України.

Депутатський корпус проголосував за звернення про недоцільність об’єднання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету.

Таке рішення прийняли на позачерговій 41 сесії Івано-Франківської міської ради, пише Фіртка.

"Бо прив’язувати об’єднання вишів до кількості населення міста абсолютно нелогічно і абсурдно.

Замість нелогічних укрупнень, держава в сучасних умовах мала би дбати про те, щоб зберегти якомога більше можливостей для українських студентів і науковців", — зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, під час засідання Спілки ректорів вишів МОН презентувало пропозиції щодо реформування системи вищої освіти.

Так, посадовці оприлюднили орієнтовні критерії, відповідно до яких відбуватиметься об'єднання ЗВО. 


За яким принципом планують об'єднувати виші 


Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький окреслив два головні критерії, які впливатимуть на укрупнення ЗВО. 

  1. Відповідність кількості населення міста чи області:

У містах, де проживає менше ніж 100 тисяч населення й працює один виш, його варто зберегти (мова йде про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам'янське тощо). Адже ЗВО, за словами посадовця, тут є практично містоутворювальними закладами.

У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО (наприклад, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми).

У містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч можна формувати мережу ЗВО, що передбачає заклади трьох типів:

  • навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем;
  • дослідницькі університети;
  • міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії.

      2. У вмишах (крім містоутворювальних і спеціалізованих академій) має бути не менше п'яти тисяч студентів денної форми навчання:

"Наша ціль — середня кількість студентів в одному ЗВО України на рівні 10 тисяч. Зараз у закладах МОН середня кількість — 6 648.

Є й такі, у яких понад 25 тисяч студентів, але усереднина цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурс", — повідомив Винницький. 

Повний текст звернення депутатів Івано-Франківської міської ради:
                                                                                                                                                           
 Міністру освіти і науки України
                                                                                                                                                                               Оксену ЛІСОВОМУ
                                                                                                                                                      Депутатам Верховної Ради України
 
 
Нещодавно на засіданні Спілки ректорів закладів вищої освіти України підняли тему про об’єднання ВНЗ. Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький заявив, що у містах, де мешкає від 100 до 300 тисяч жителів, має функціонувати не більше 2-х закладів вищої освіти. Серед прикладів названо й Івано-Франківськ. 
Ми, депутати Івано-Франківської міської ради виступаємо проти обʼєднання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного університету Нафти і Газу та Івано-Франківського національного медичного університету. 
Вважаємо ініціативу Міністерства освіти і науки України обʼєднати два цілком самодостатні ВНЗ нелогічною. Адже, кожен з яких має свою унікальність та профільність. Й обидва університети не потребують об’єднання з іншими закладами освіти. 
Не можна привʼязувати кількість мешканців у населеному пункті до кількості університетів. Оскільки більшість студентів наших вишів це мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Основне в освіті - її якість. Як можна прив’язувати вищу освіту до кількості населення? Невже у місцевих вишах вчаться виключно місцеві жителі?! 
Звертаємося до Міністерства освіти не займатися свідомим нищенням освітнього процесу. Зараз, як ніколи потрібно вживати всіх заходів, щоб формувати студентське середовище та всіляко мотивувати студентів залишатися в Україні. Для цього потрібно створювати всі належні, сучасні умови для здобуття фахових навиків. Укрупнення призведе до втрати унікальності, що є в кожному закладі – його унікальних програм, наукових здобутків. Об’єднання також не сильно допоможе зменшити витрати на утримання закладів. Адже суттєво скоротити викладацький колектив не вийде, оскільки спеціальності університетів майже не перетинаються, а кількість викладачів регламентована відносно кількості студентів.
Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати Івано-Франківської міської ради, звертаємося до Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки з вимогами:
1.     Підходити до рішень у сфері освіти виважено. 
2.     Не приймати відверто необґрунтованих та логічно недоцільних рішень, які можуть призвести до суттєвого погіршення якості вищої освіти.
3.     Зберегти та дозволити існувати Івано-Франківському медичному університету, ІФНТУНГ та Прикарпатському університетам, як окремим закладам освіти.


                                                                                                                                                    Звернення схвалено
                                                                                                                                                    на пленарному засіданні
                                                                                                                                                    позачергової 41-ї сесії міської ради
                                                                                                                                                    21 лютого 2024 року

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

580
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

955
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3768 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2959
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7118 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3524

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

137

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

675

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

365

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

709
01.11.2024

фото: depositphotos Зазначається, що вуглеводи з високим вмістом клітковини найкраще допомагають при гіпертонії. Про це пише Фіртка з посиланням на УНІАН. У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вміст

72
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

282
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17324
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8612 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8090 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

556
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

957
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27678 1
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

717
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

455
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

475
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

825