Чимало людей вважають, що тварина почне хворіти після стерилізації.
Чому це міф, журналістці Фіртки пояснила волонтерка, працівниця прихистку "Рудий пес" Любов Філь.
"По-перше, стерилізують тварину до першої тічки. Деякі ветеринари рекомендують це зробити після першої — але тоді у тварини вже стається гормональний збій. Тому робити варто все ж до, у віці п’яти-шести місяців.
Якщо ж пішла перша тічка, то це теж не критично і варто зробити стерилізацію, коли вона закінчиться.
По-друге, в Європі, до прикладу, стерилізують вже навіть з трьох-чотирьох місяців. Але, мені здається, це навіть трішки зарано.
Що робить насправді стерилізація? У тварини тоді немає ніяких гормональних збоїв, тобто ми маємо абсолютно нормальну собаку чи кішку.
Адже коли гормональний збій, у них навіть бувають зміни в поведінці. Можлива агресія, спроби втечі, тварини перегризають паркан та втікають", — каже Любов Філь.
Волонтерка продовжує, часто на старості нестерилізовані тварини мають проблеми з раком молочних залоз.
"Коли тварині понад дев'ять років, можна часто спостерігати у неї піометру — гнійне запалення матки.
Якщо тварина не отримає ветеринарну допомогу, то помирає. А допомога в такому випадку полягає в стерилізації та прийманні антибіотиків. То в чому полягає різниця видаляти примусово все на старості? У той час це вже ризик для тварини.
Бувають такі собаки, які можуть мати слабкий імунітет чи серцеву недостатність, усе вже не в тому стані, як у віці двох-трьох років.
Багато хто також не стерилізує, а дає таблетки під час гормональних сезонів, бо думає, що це кращий варіант. Але насправді — гірший.
Від таблеток стається гормональний збій. Якщо людина може піти до гінеколога і підібрати собі ліки по своєму гормональному фону, то у тварин такого вибору немає.
Зараз дуже поширена онкологія у тварин. І не тільки через гормональні таблетки. Мені здається, що це цілий комплекс причин: середовище, гормони, можливо й війна, тому що котики, що приїхали до нас із зони бойових дій — усі з імунодефіцитом.
Раніше ми не стикалися з таким явищем і навіть не знали, що імунодефіцит, вірусна лейкемія може бути у тварин. Могли бути поодинокі випадки таких захворювань. Герпесвірус та каліцивірус завжди були присутні, але не ці хвороби".
Більше читайте у матеріалі: "Щастя не має породи": як на Івано-Франківщині функціонує притулок для тварин "Рудий пес"?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"У кожної — свій характер": на що варто звернути увагу, беручи тварину з притулку
"Головне — не бути байдужим": як на Прикарпатті волонтери притулку "Рудий пес" допомагають тваринам