
Нещодавно КП "Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр" та ГО "Івано-Франківська майстерня майбутнього" задля популяризації міста звернулись до франківців з цікавими пропозиціями.
Небайдужих мешканців міста запрошують попрацювати над альтернативною стратегією розвитку Івано-Франківська у сфері охорони здоров'я, спорту, ЖКГ, освіти, культури, туризму та інфраструктури, передає Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.
За словами директора КП «ІФМРІЦ» Вікторії Шахоріної, до співпраці запрошують молодих перспективних людей, які прагнуть рости та розвиватись.
Зі своєї сторони обіцяють забезпечити цікаве стажування в досвідчених та успішних компаніях, стажування в кращих практиках місцевого самоврядування України.
«Ми готові допомогти людям, які мають цікаві ідеї. Тому приймаємо пропозиції проектів чи заходів, які можливо хтось хотів би проводити, але бігати погоджувати бюрократичні питання не має часу. Адже, бюрократична процедура дуже складана. Та ми готові допомогти реалізувати ідеї, якщо вони дійсно заслуговують уваги. Ми можемо допомогти це зробити. Коли буде достатньо пропозицій можливо проведемо відкритий конкурс , разом обговоримо ідеї, можливо підкоректуємо якісь із них. Також можемо допомогти у пошуку спонсорів для їхньої реалізації», - розповіла Вікторія Шахоріна.
За словами комунальниці, стратегія розвитку Івано-Франківська є, але дуже часто можна почути як від громадських організацій, так і просто від молодих людей, що до прикладу спорт чи якусь іншу галузь влада міста не розвиває. Тому закликають франківців разом попрацювати та підготувати альтернативну стратегію розвитку тої чи іншої галузі в місті.
«Нам цікаво як це бачить молодь. Її ідеї можуть стати складовими цієї стратегії. Можливо буде багато людей, яких більше цікавить розвиток спорту у місті. Наприклад можна брати ідею встановлення спортивних майданчиків у дворах міста, які б заміняли тренажери. Адже, багато дітей не можуть собі це дозволити», - зауважила Шахоріна.
Як відзначає керівник КП «ІФМРІЦ», стратегія є цілісним документом. До прикладу фінансування тих же майданчиків може забезпечуватися ринковим збором. Однак, якщо відмінять цей збір – то вся стратегія «посипалась». А у світі популярним є кластерний підхід.
За ним одна стратегія міста має декілька пріотритетних кластерів, всі решту ідуть разом з ними. І по цих кластерах стратегія розвитку міста втілюється в життя. Проте, якщо в якомусь із них відбудеться збій – то інші не страждають.
«Саме тому ми б хотіли розробити альтернативну стратегію. Безумовно кожен спершу має розуміти що таке стратегія. Та неодноразово проглядаючи соціальні мережі, мене вражає наскільки багато в нашому місті є розумних талановитих молодих людей. Звичайно їм необхідно дати можливість висловитись. І ми б хотіли їм у цьому допомогти. Це буде досить цікаво. Далі, якщо такі люди будуть, ми готові показувати їм інші практики. Є структури, які досліджують таке стратегічне планування. Ми готові організувати певне стажування, щоб вони розказали як це робиться. Але це все в процесі. Спочатку ми набиратимемо ідеї. Наша мета - створити такий собі драйв-проект, в якому кожен з молодих розумних талановитих людей матиме можливість долучитись до такої важливої справи як розвиток нашого міста», - пояснила Шахоріна.
Тож будь-яка людина, яка має власне бачення, ідеї щодо розвитку Франківська, матиме можливість втілити їх у життя. Всіх, кого зацікавила інформація, можуть звертатись у КП "Рекламно-інформаційний центр".