Не вистачає спілкування: на Франківщині волонтери відвідали геріатричні пансіонати (ФОТО)

З 6 по 10 вересня на Франківщині команда Міжнародного благодійного фонду «Let’s help» відвідує геріатричні пансіонати, щоб допомогти їхнім мешканцям.

З 2015 року волонтери опікуються літніми людьми в Україні, інформує журналістка Фіртки.

Впродовж п’яти днів представники фонду планують допомогти 11 закладам для людей похилого віку. Таку акцію на Прикарпатті проводять уперше.

Як зазначила Нана Піпія, фахівчиня по роботі волонтерів МБФ "Let's Help", охочим стати учасником проєкту не обов'язково мати подібний досвід. Усьому навчить команда Фонду. Витрати за транспорт та харчування також забезпечуються організаторами.

«Коли ми їхали в Івано-Франківську область, ми дали оголошення про пошук волонтерів, які могли б поїхати з нами в геріатричні пансіонати, а надалі самі б їх відвідували. Наприклад, щоб просто поспілкуватися з підопічними. Зараз для поїздок саме з фондом волонтери вже не потрібні, бо ми завтра повертаємось до Києва.

Але на майбутнє нам знову будуть потрібні охочі, які зможуть організовувати для підопічних різні свята, гуртки або майстер-класи. Ми в пошуку навіть тих волонтерів, які могли б просто відвідувати цих людей», - каже Нана.

Жінка зазначає, що волонтерів шукати дуже важко. Не завжди люди приходять з бажання допомогти. Іноді вони навпаки шукають, хто б допоміг їм. Наприклад, хто б купив у них акваріуми, зробив операцію чи допоміг у лікуванні.

«Вони приходять на зустрічі і кажуть, що хочуть бути волонтерами, ну і ще, можливо, ви б зробили мені операцію. Взагалі таких волонтерів, які б мали жагу спілкуватися з людьми похилого віку дуже мало. Всі з задоволенням допомагають діткам, тваринкам, але не хочуть допомагати літнім людям, - каже волонтерка.

На Франківщині зараз майже всі заклади для людей похилого віку закриті для відвідування, тому туди не можна їздити великими групами.

«Зараз у нас в команді двоє людей з фонду  і ще взяли додатково одну людину. Це максимум, що дозволено на цей час. В Коломиї буде з часом свій волонтер, який нам допомагатиме в моніторингу пансіонатів та звітуванні, що їм потрібно», - розповідає волонтерка.

Схема роботи з волонтерами взагалі дуже проста: їм розповідають про особливості закладів, проводять інструктаж, знайомлять з керівництвом та проводять мініекскурсію. Після цього починають спілкування з підопічними - нічого важкого.

Долучитися до волонтерів дуже просто – достатньо просто заповнити анкету. Після цього з вами одразу зв’яжуться, дадуть відповіді на всі запитання, надішлють правила фонду і після цього, коли буде якась активність, вас запросять долучитися до поїздки.

«Літні люди завжди надзвичайно радіють волонтерам. Їм дуже не вистачає спілкування. Вони завжди діляться своїми історіями життя, яким чином опинилися у закладі. Завжди просять організувати їм свято, бо в закладі їм, зазвичай, дуже сумно. Звісно, умови в закладах зараз дуже непогані, але людям не вистачає спілкування.

Коли ми приїздимо, вони дуже нам радіють, особливо новим волонтерам, з якими ще не знайомі. Старші люди завжди радіють діткам, читають їм книжки, складають з ними пазли, навчають чогось нового. Взагалі у них дуже гарна реакція на відвідування і вони дуже цікаві», - додає волонтерка.

Жінка каже, що з людьми літнього віку спілкуватися не важко. Вони навпаки дуже відкриті, часто веселять волонтерів, розповідають їм різні жарти та анекдоти, дуже чутливі.

«Спочатку ми самі їдемо в заклади, вивчаємо там обстановку та їхніх жителів, а вже після цього відправляємо волонтерів, дозволяємо їм туди поїхати.

Зазвичай люди просять, щоб їм влаштовували свята. Трохи менше просять про різні гуртки на зразок малювання, вишивання чи ліплення», - ділиться Нана.

Також волонтери приймають гуманітарну допомогу (одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни, книги, канцелярське приладдя, мийні засоби тощо). Все отримане розподіляють, залежно від потреб, у пункти призначення. Благодійники завжди можуть дізнатися, куди спрямовано допомогу.

«Якщо ви вмієте малювати, граєте на музичних інструментах, робите масаж, добре володієте іноземною мовою та комп’ютером, вмієте плести бісером – ви нам потрібні! Точніше, ви потрібні дітям, позбавленим родинного затишку та піклування. Ви потрібні літнім людям для спілкування і підтримки.

Ваша допомога дуже потрібна усім нужденним», - підсумовує координаторка фонду.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Всесвітній день прибирання: школярів Прикарпаття закликають об’єднуватися заради порятунку планети від сміття

На_шапку: за вечір благодійникам вдалось зібрати більш як одинадцять тисяч (ФОТО/ВІДЕО)

Фотогалерея


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

302
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13609 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1544
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1705

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

624

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

640
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5909
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13526
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

223
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

527
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

470
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

777 2