Не вистачає спілкування: на Франківщині волонтери відвідали геріатричні пансіонати (ФОТО)

З 6 по 10 вересня на Франківщині команда Міжнародного благодійного фонду «Let’s help» відвідує геріатричні пансіонати, щоб допомогти їхнім мешканцям.

З 2015 року волонтери опікуються літніми людьми в Україні, інформує журналістка Фіртки.

Впродовж п’яти днів представники фонду планують допомогти 11 закладам для людей похилого віку. Таку акцію на Прикарпатті проводять уперше.

Як зазначила Нана Піпія, фахівчиня по роботі волонтерів МБФ "Let's Help", охочим стати учасником проєкту не обов'язково мати подібний досвід. Усьому навчить команда Фонду. Витрати за транспорт та харчування також забезпечуються організаторами.

«Коли ми їхали в Івано-Франківську область, ми дали оголошення про пошук волонтерів, які могли б поїхати з нами в геріатричні пансіонати, а надалі самі б їх відвідували. Наприклад, щоб просто поспілкуватися з підопічними. Зараз для поїздок саме з фондом волонтери вже не потрібні, бо ми завтра повертаємось до Києва.

Але на майбутнє нам знову будуть потрібні охочі, які зможуть організовувати для підопічних різні свята, гуртки або майстер-класи. Ми в пошуку навіть тих волонтерів, які могли б просто відвідувати цих людей», - каже Нана.

Жінка зазначає, що волонтерів шукати дуже важко. Не завжди люди приходять з бажання допомогти. Іноді вони навпаки шукають, хто б допоміг їм. Наприклад, хто б купив у них акваріуми, зробив операцію чи допоміг у лікуванні.

«Вони приходять на зустрічі і кажуть, що хочуть бути волонтерами, ну і ще, можливо, ви б зробили мені операцію. Взагалі таких волонтерів, які б мали жагу спілкуватися з людьми похилого віку дуже мало. Всі з задоволенням допомагають діткам, тваринкам, але не хочуть допомагати літнім людям, - каже волонтерка.

На Франківщині зараз майже всі заклади для людей похилого віку закриті для відвідування, тому туди не можна їздити великими групами.

«Зараз у нас в команді двоє людей з фонду  і ще взяли додатково одну людину. Це максимум, що дозволено на цей час. В Коломиї буде з часом свій волонтер, який нам допомагатиме в моніторингу пансіонатів та звітуванні, що їм потрібно», - розповідає волонтерка.

Схема роботи з волонтерами взагалі дуже проста: їм розповідають про особливості закладів, проводять інструктаж, знайомлять з керівництвом та проводять мініекскурсію. Після цього починають спілкування з підопічними - нічого важкого.

Долучитися до волонтерів дуже просто – достатньо просто заповнити анкету. Після цього з вами одразу зв’яжуться, дадуть відповіді на всі запитання, надішлють правила фонду і після цього, коли буде якась активність, вас запросять долучитися до поїздки.

«Літні люди завжди надзвичайно радіють волонтерам. Їм дуже не вистачає спілкування. Вони завжди діляться своїми історіями життя, яким чином опинилися у закладі. Завжди просять організувати їм свято, бо в закладі їм, зазвичай, дуже сумно. Звісно, умови в закладах зараз дуже непогані, але людям не вистачає спілкування.

Коли ми приїздимо, вони дуже нам радіють, особливо новим волонтерам, з якими ще не знайомі. Старші люди завжди радіють діткам, читають їм книжки, складають з ними пазли, навчають чогось нового. Взагалі у них дуже гарна реакція на відвідування і вони дуже цікаві», - додає волонтерка.

Жінка каже, що з людьми літнього віку спілкуватися не важко. Вони навпаки дуже відкриті, часто веселять волонтерів, розповідають їм різні жарти та анекдоти, дуже чутливі.

«Спочатку ми самі їдемо в заклади, вивчаємо там обстановку та їхніх жителів, а вже після цього відправляємо волонтерів, дозволяємо їм туди поїхати.

Зазвичай люди просять, щоб їм влаштовували свята. Трохи менше просять про різні гуртки на зразок малювання, вишивання чи ліплення», - ділиться Нана.

Також волонтери приймають гуманітарну допомогу (одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни, книги, канцелярське приладдя, мийні засоби тощо). Все отримане розподіляють, залежно від потреб, у пункти призначення. Благодійники завжди можуть дізнатися, куди спрямовано допомогу.

«Якщо ви вмієте малювати, граєте на музичних інструментах, робите масаж, добре володієте іноземною мовою та комп’ютером, вмієте плести бісером – ви нам потрібні! Точніше, ви потрібні дітям, позбавленим родинного затишку та піклування. Ви потрібні літнім людям для спілкування і підтримки.

Ваша допомога дуже потрібна усім нужденним», - підсумовує координаторка фонду.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Всесвітній день прибирання: школярів Прикарпаття закликають об’єднуватися заради порятунку планети від сміття

На_шапку: за вечір благодійникам вдалось зібрати більш як одинадцять тисяч (ФОТО/ВІДЕО)

Фотогалерея


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1380
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2653
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2185
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2256
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6791 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2535 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

421

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1253

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1357

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1503
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

372
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

234
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

644
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

133
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26601
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

611
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10536 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

140
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

165
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

480
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

626
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

690