Лікарі розповіли про ті помилки в харчуванні, які робить практично кожна людина. Саме ці звички, вважають експерти, заважають нам залишатися здоровими і стрункими.
Їжа перед телевізором. На жаль, люди, які суміщають перегляд телевізора і приймання їжі, не усвідомлюють всіх тих негативних наслідків, що пов‘язані з цією звичкою. Встановлено, що перед екраном почуття насичення людини гальмується, і в середньому він з’їдає на 300-350 калорій більше. До того ж погано пережовує їжу, а це пряма дорога до порушення роботи з боку шлунково-кишкового тракту.
Пропуск прийомів їжі. Для нормальної роботи органів травлення і відсутність почуття голоду необхідно 5-6 прийомів їжі протягом дня: сніданок, обід, вечеря і два невеликих перекуси між ними. В іншому випадку виникають обмінні порушення, що ведуть до застійних явищ і накопичення жиру.
Вживання холодних або погано розігрітих продуктів. Низька температура зупиняє всі біохімічні процеси, постійне вживання холодної їжі уповільнює роботу шлунку, процес травлення від цього погіршується.
Звичка їсти під час сильних емоцій. Часто витоки цього явища йдуть в дитинство, коли дитині, що плаче, дається щось смачненьке, або хвалять і підсилюють похвалу врученням «заслужених» солодощів. З віком формується дуже стійка звичка: коли погано, потрібно поїсти. Проблема в тому, що коли людина емоційно збуджена, вона практично завжди переїдає.
Пристрасть до напівфабрикатів. Супи, каші швидкого приготування, консерви, заморожені продукти і суміші містять багато штучних консервантів. Але головний недолік напівфабрикатів — це надлишок у них вуглеводів, а, значить, і зайвих калорій. Звертаючи увагу на вміст жирів на упаковці потрібно обов'язково, дивитись, скільки включає даний продукт вуглеводів — в «швидкій» їжі вуглеводів часто більше, ніж потрібно.