Назарій Павлів: Політичною кар’єрою не переймаюсь і радий повернутися до тренувань

 

Івано-франківський богатир, багаторазовий рекордсмен України Назарій Павлів був одним з активних учасників революційних подій. Ще в перші дні Майдану він засвідчив свою позицію перед учасниками народного віча в обласному центрі. Згодом очолив Самооборону в Івано-Франківську. Неодноразово бував у столиці, в тому числі й у найгарячіші дні лютого.

 

— Назарію, ти керував загонами Самооборони Івано-Франківська. Яка тепер ситуація з цими загонами?

— 20 січня на сесії міської ради мені запропонували очолити Самооборону. Я погодився, і переважною більшістю голосів депутатів таке рішення було прийнято. Буквально за кілька днів відбулося захоплення громадою міста адмінбудівлі, нашого «білого дому». Тоді ж виникла потреба забезпечувати охорону площі перед обласною радою. Штаб національного спротиву доручив займатися цим Самообороні, охороняти будівлю з вулиці по периметру зведених навколо барикад. В зв’язку з цим, було розроблено систему денних і нічних чергувань на постах. Близько ста людей заступали на цілодобові позмінні чергування. А коли з Києва надійшов наказ розблокувати адмінприміщення, ми, звичайно, його послухалися. Після такого розвитку подій, вважав, що виконав довірене мені міською радою завдання. Тому надалі передав усі справи «Самооборони Івано-Франківська» делегованим від Андрія Парубія сотникам, котрі на той час прибули з Києва.

 

— А як відбулася передача адмінбудівлі? Чи всі були згідні з таким київським рішенням?

— На одній з нарад, на якій була більшість лідерів міського Майдану, керівник нашого Штабу національного спротиву Василь Попович сказав, що все це робиться на основі певного політичного перемир’я й адмінбудівлю потрібно передати представникам силових структур. Багато хто з присутніх не погоджувався з такою ухвалою, навіть пропонував не виконувати київських наказів і надалі продовжувати блокування. Та все ж таки після довгих дискусій всю будівлю було звільнено і в ніч на 16 лютого передано силовикам.

 

— А скільки представників силових структур прибуло для передачі?

— На спец завдання прибули хлопці з «Титана», «Альфи», «Грифона»... Словом, були представники всіх спецпідрозділів, окрім «Беркута». Близько 100 чоловік.

 

Розкажи про своє перебування в Києві.

— З часу створення Майдану в Києві я був там тричі. Останній раз — коли з новин дізнався про події біля парламенту 18 лютого. Не зміг спокійно сидіти вдома і вже наступного дня, в середу, виїхав із багатьма іванофранківцями підтримати і захищати Майдан. Їдучи до Києва, ми вже володіли інформацією, що там стріляють і вбивають людей, але якоїсь зброї для захисту ні я, ні хлопці не мали. Найжахливіші події на Майдані розгорнулися 20 лютого. Тоді було вбито найбільше людей, «беркутівці» з бойовими автоматами по-звірячому всіх розстрілювали. Своєю чорною роботою відзначилися і снайпери, на совісті яких десятки вбитих влучними пострілами в голову, багато поранених. «Швидкі» не встигали всіх забирати. Київські лікарні були переповнені постраждалими з Майдану. В той час настала необхідність забезпечити охороною лікарні, і мене з хлопцями відправили охороняти одну з них. На третій день нашого перебування в столиці, коли всі спецпризначенці уже покинули урядовий квартал, ми з хлопцями розтягували спалені в сутичках вантажівки, якими перегороджували в’їзди до будівлі Верховної Ради. А щодо подій у Києві скажу таке: торік у літню пору на запрошення я побував у Туреччині, де на фестивалі демонстрував богатирські силові вправи. Так сталося, що прилетів у пік їхньої турецької революції і також бачив сутички протестувальників із поліцією, і теж бачив спалені поліцейські машини, але не бачив, щоб «слуги порядку» розстрілювали свій народ.

 

— Якщо був у Межигір’ї, яких вражень там набрався?

— Туди не їздив, але з новин дізнався про розкоші гаранта Конституції Віктора Януковича. Я не те що вражений, я шокований від почутого і побаченого. і це в нього було в той час, коли більшість населення України перебуває за межею бідності. Декому мізерної пенсії чи зарплатні не вистачає на хліб, а в президента на столі для краси лежить чотирикілограмовий «золотий батон». Де ще таке можна побачити! Де ще побачиш у будинку люстру вартістю вісім млн. євро!. Та ми на такі кошти могли б підняти спорт на Прикарпатті на належний рівень.

 

— Твоє ставлення до подій у Криму

— Звичайно, я за територіальну цілісність і недоторканність кордонів України. Введення військ Росії — це порушення всіх міжнародних прав. Росія проявила себе, як агресор і окупант. Тому надіюся, що такі протиправні дії нашої північної сусідки щодо України буде не тільки засуджено світовою спільнотою, а й адекватно покарано. А ті хто все ж таки закликають російські війська на допомогу, напевно не знають, що Росія в свій час уже допомогла і Абхазії, і Осетії. І ці республіки дотепер, після військових дій, залишаються суцільною руїною з майже нульовою економіко. А Крим, як територіальна одиниця України, отримує досить значну частину дотаційних коштів з Державного бюджету України.

 

— Назарію, на завершення нашої розмови відійдемо від політики. Чи правда, що ти при формуванні нової облдержадміністрації є одним із кандидатів на начальника управління спорту?

— Поки що це лише розмови, якоїсь офіційної пропозиції я ні від кого не отримував. Однак наперед наголошую: кар’єрою не переймаюся, а щодо причетності до революційних подій, то я просто проявляв особисту громадянську позицію. Я був на Майдані не заради якихось посад. А стосовно керівника управління спорту, то, на мою думку, його потрібно не просто призначати наказом згори, а поцікавитися думками наших спортсменів і тренерів, кого вони хочуть бачити на цій посаді та кому саме довіряють. Бути формально начальником управління спорту може будь-хто, але потрібно на таку посаду вибирати людину, яка б сприяла розвиткові спортивної галузі.

 

— А якщо тобі таки запропонують таку посаду?

— Я розгляну пропозицію…

 

— Поки все по-старому, поінформуй читачів про своє найближче майбутнє...

— В останні місяці я не мав можливості ходити на тренування, тому радий повернутися у спортзал. Планую розвивати громадську організацію «Богатир», яку недавно зареєстрував. Можливо, постараюсь здивувати якимсь своїм силовим досягненням. А час, який провів, очолюючи Самооборону, був надзвичайно корисним для мене, оскільки я познайомився з багатьма цікавими людьми та здобув неоціненний досвід, який, можливо, використаю в майбутньому, якщо звичайно події в Криму не заставлять діяти по інакшому…

 

Богдан Білецький, Галичина 


21.03.2014 933 2
Коментарі (2)

франківець 2014.03.25, 00:09
не знаю хто там зараз за старшого, але ці хлопці в камуфляжах зараз поводять себе дуже нагло і зверхньо, викликаючи до себе один негатив
спорт 2014.03.27, 15:32
спорт помирає. а при теперішній кризі взагалі може пропасти на Прикрпатті так як пропав футбол.
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2620 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3049
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2369 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

497

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1440