Навіщо Янукович натиснув на кнопку «Майдан»: питання, які ніхто не задає

 

виктор янукович

 

В украинской политике есть кнопка «Майдан». Если ее нажимаешь, то она вызывает магию. Впрочем, если даже магии не происходит, то происходят другие вещи, которые, чаще всего, скрыты от понимания участников Майдана. Потому что участники Майдана независимо от их мотиваций и благородства актеры в чужой игре, которую они считают своей.

Так вот, когда регионалы провалили голосования по законопроекту по Юле, а потом Азаров с половиной Кабмина сделал постановление об отмене евроинтеграции, то в этот момент была нажата кнопка «Майдан». И как всегда она сработала. Она не могла не сработать. Это очень удобная кнопка, переключающая тумблер в головах у миллионов людей. Практически дистанционный пункт управления.

А теперь ответьте себе на пару вопросов:

а) Почему Янукович не мог отменить евроинтеграцию в Вильнюсе? Что мешало ему в столице Литвы выйти и сказать вместе с Меркель: Вы знаете, мы еще все вместе не готовы, давайте вместе попытаемся решить все в течение периода Н. Тем более, что как показывают сливы от Фюле, ЕС был готов пойти на уступки по Тимошенко, а сама Тимошенко написала отказное письмо, которое до сих пор не опубликовали (читайте ЗН).

Допущение: Здесь логично напрашивается мысль, что ГЛАВНАЯ ЗАДАЧА ТАКОГО РЕШЕНИЯ — ИМЕТЬ ЛЮФТ ПО ВРЕМЕНИ, ТО ЕСТЬ НЕДЕЛЮ,  КОТОРАЯ ДОЛЖНА БЫТЬ НА ЧТО-ТО ИСПОЛЬЗОВАНА ИЛИ В ТЕЧЕНИЕ КОТОРОЙ ДОЛЖНО БЫТЬ ЧТО ТО ПОКАЗАНО, ЧТОБЫ ОКОНЧАТЕЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬСЯ С ПОЗИЦИЯМИ В УСЛОВИЯХ РЕЗКОГО ПОВЫШЕНИЯ СТАВОК.

Заметим, Тимошенко технично выведена из игры в повестке Вильнюса. ВООБЩЕ. Теперь Тимошенко больше нет в повестке Вильнюса, потому что у еврочиновников одна головная боль — как вернуть Украины в переговорный процесс и подписать документы. Почитайте покаянное письмо того же Фюле.

б) Почему власть посылает против евромайданов не «Беркут», а преимущественно ППСников и даже ГАИШников (как вчера в Николаеве). Зачем вообще власть выставляет против демонстраций в несколько десятков человек какую-то милицию? А ну конечно, власть же тупая….

в) В какую игру (самое главное в чью?) играет оппозиция, которая по нажатию кнопки бежит куда нужно, кричит что нужно, реагирует что нужно.

Таких вопросов можно накидать множество. Я добавлю еще несколько, которые  в дискуссии на моей странице в Facebook выдвинул политолог Кость Бондаренко. Они в этой же логике:

Почему правительство, которое является исполнительным органом и не может менять внешнюю политику Украины, принимает решение, превышающее уровень его компетенции? Почему правительство, которое с марта 2012 года не вело переговоры с ЕС, заявляет о прекращении переговоров с ЕС?

Почему в решении правительства изменено название документа, который парафирован и изменению не подлежит?

Почему решение построено таким образом, что его без труда можно опротестовать в любом суде, а с точки зрения юриспруденции оно несостоятельно?

Почему молчит тот, кто действительно может менять внешнеполитические вектора?

Почему все говорят о том, что Украина не готова подписать соглашение с ЕС, но не обращают внимание на то, готов ли его подписать Евросоюз?

Мы же не знали о позиции Меркель и проберлинской группы государств?

А ведь соглашение должны подписывать не только и даже не столько Коморовский и Грибаускайте, плюс примкнувшие к ним Кэмерон и Баррозу, а тем более не Фюле, но лидеры еще как минимум 25 государств.

«Согласен с тобой, что в этом процессе больше загадок и несостыковок, чем ясности и определенности», — пишет мне Кость Бондаренко.

А вот здесь ключевой вопрос — а кому вообще все это нужно, кто выигрывает от такой картинки и что она вообще тогда означает?

Подумайте, я сам тоже думаю.

 

Юрий Романенко, "Хвиля"


24.11.2013 Юрій Романенко 976 2
Коментарі (2)

ПЕТРО 2013.11.24, 10:57
Сіоністи бояться пускати українців у Євросоюз,адже арійці-тріпільці-українці з банковими кредитами 2-5 % за 5-7 років будуть першими в Європі по всіх показниках,звичайно при умові, що керувати будуть не азари- хазари,табачники-сіоністи.
Михайло 2013.11.26, 21:17
На мою думку вимальовується комбінація, що в даному випадку "жертвують" урядом Азарова,щоб поставити уряд Путіна на чолі з Медведчуком. підозріло толерантно поводяться зі студентами. У 2004 раці за менші провини виганяли з вишів, а сьогодні навіть ректори агітують. Візьмуть паузу. Європа пообіцяє допомогу, Московія також, прийде новий премєр, Януковича, як непотріб зїдять, а прем'єр піде у президенти, щоб тихою сапою завести нас куди захоче Путін. Не думаю, що Америка про це не здогадується, та й Меркель це починає розуміти. Що стосується Китаю, про який всі мовчать, то це йому категорично не сподобається, в нього інші плани відносно Московії. Ми на порозі цікавих подій. правда всі гравці чогось думають, що ми на це клюнемо. А може хлопці нехай вони клюють, а ми щось своє зіграємо?
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1317
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1664 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2453
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2295 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

322

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1108

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1892
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1955
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

271
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

486
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950