"Навчіть зав’язувати шнурівки". Прикарпатська вчителька розповіла, як підготувати першачків до школи

Учителька Івано-Франківської початкової школи №26 Аліса Павлюк третій рік поспіль у ТОП-50 рейтингу премії Global Teacher Prize Ukraine.

Вона розповіла Суспільному про те, як підготувати першокласників до школи та допомогти дитині подолати можливий стрес, повідомляє Фіртка 

"Зробіть підготовку до школи приємною справою"

Щоб похід до школи не був стресовим, учителька радить разом з дитиною купувати шкільне приладдя.

"Купуйте речі до школи разом. Важливо, щоб вони подобалися дитині. Але батьки не повинні забувати, що речі повинні бути не тільки гарними, а й зручними й відповідати санітарним нормам. Портфель повинен бути не занадто важким, ручка неважка і не товста. Для олівчика можна купити насадки у вигляді різноманітних фігурок", — каже педагогиня.

Аліса Павлюк радить говорити з дитиною про майбутнє навчання, пояснювати, для чого вона туди йде.

"Якщо є можливість, потрібно наперед показати школу, де навчатиметься ваш син чи донька. Чудово буде познайомитися наперед з учителькою. Деякі батьки так і роблять, і це дуже правильно", — розповідає Павлюк.

"Налаштуйте дитину на позитив"

Окрім того, учителька радить розповісти, що у школі потрібно буде дотримуватися певних правил.

"Не треба відразу лякати, що їх там буде багато. Але дітей до цього треба готувати. Особливо це стосується тих, хто не відвідував дитячий садок. Потрібно пояснити, що треба буде слухати вчителя. Проговорити, як можна вирішувати конфліктні ситуації. Дитина має знати, що можна довіряти вчителю, і щоб не трапилося, треба йти до нього і розповідати", — каже освітянка.

Якщо дитині хтось розповідає про школу погане, залякує, за словами Аліси Павлюк, потрібно пояснити, що таке трапилося з іншими дітьми, а з нею все буде по-іншому. Потрібно налаштувати дитину на позитив.

"Навчіть дитину самообслуговування і не перевантажуйте"

Щоб підготувати дитину до школи, Аліса Павлюк не радить пришвидшувати події.

"Батьки хочуть, щоб їхні діти йшли у 1 клас і вже читали, писали — усе вже вміли робити. Я не кажу, що це погано. Але кажу з власного досвіду, що діти — різні. В одних не виникає бажання вчити букви. Якщо будуть змушувати робити ту монотонну справу, яка їй не подобається, це може налаштувати її негативно до школи. Тому, якщо є у дитини бажання, будь ласка, займайтеся, вчіться, пишіть. Я б сказала, що найкраще — малювати. Малювання найкраще розвиває руку, кисть. Беріть щось дрібне, ліпіть, перебирайте бісер. Робіть те, що подобається дитині. Але не змушуйте", — говорить педагогиня.

За словами Аліси Павлюк, дитина повинна вміти поскладати у своїй шафці, а також самостійно роздягнутися, одягнутися і перевзутися.

"Ми часто стикаємося з тим, що діти не вміють зашнурувати на фізкультуру кеди чи кросівки. Тому порада батькам: якщо ви вже даєте діткам у 1 клас взуття на шнурівках, то навчіть їх зав’язувати. Зверніть увагу, щоб дитина була розвинута психологічно, а читати і писати у школі навчать", — пояснює освітянка.

Також Аліса Павлюк радить не поспішати відразу з 1 вересня записувати дитину на гуртки чи секції.

"Не варто з цим поспішати. Думаю, батьки самі зрозуміють, як тільки дитина почне ходити до школи. Їм потрібно буде хоча б 2 тижні, щоб самим звикнути й адаптуватися. І для дитини це буде стресом – новий колектив і тут, і на гуртку. Робити це треба буде поступово, і головне, щоб дитині такі гуртки були в радість, а не тому, що так вирішили батьки", — каже учителька.

Зі слів Аліси Павлюк батькам варто навчити майбутніх першокласників слухати під час уроків та висловлюватися, якщо їх щось непокоїть.


Читайте також:

Вчителька з Прикарпаття популяризує у YouTube Надвірну та Гуцульщину

"From teacher to coach": Прикарпатські вчителі подали заявки на участь у міжнародному проєкті

Шмигаль заявив, що зарплата вчителів зросте на третину


21.08.2021 2194
Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

898
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

827
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1296
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2676
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1468
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2233 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

785

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

837

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1730

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1728
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

446
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

522
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18432
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7553
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3726
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1123
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10840
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

504
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

399
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

576
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

510