"From teacher to coach": Прикарпатські вчителі подали заявки на участь у міжнародному проєкті

Четверо прикарпатських освітян подали заявки на участь у міжнародному проєкті "From teacher to coach" ("Від вчителя до тренера"). Загалом 60 вчителів історії з різних областей України зголосилися взяти участь у ньому,

Про це повідомив Суспільному Карпати голова правління ГО "Молодіжна організація "СТАН" Ярослав Мінкін, передає Фіртка.

За його словами, із загальної кількості претендентів на участь у проєкті, який передбачає розробку курсу підвищення кваліфікації для освітян на тему: "Нищівна війна проти Радянського Союзу з точки зору "забутих" жертв націонал-соціалізму", оберуть п’ятьох педагогів.

"Це мають бути вчителі історії, які готові розвиватися. Ми намагалися відбирати педагогів не зі столиці, не з якихось великих міст. Нам цікаві маленькі міста і навіть села, тому що там є найбільш проблемна, я вважаю, вчительська спільнота. І також ми дивилися, чи ця людина не є добре обізнаною – всюди була, вже все бачила", – розповів Ярослав Мінкін.

З його слів, проєкт, у якому братимуть участь представники чотирьох країн (України, Білорусі, Росії, Німеччини), фінансує Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини. Він стартує у вересні й триватиме півтора року. Програма проєкту передбачає регіональні зустрічі, історичні семінари, ознайомлення з музейними виставками, відвідування уроків у школах, підготовка цифрового посібника.

Такі ініціативи виховують істориків, вважає вчитель історії Івано-Франківського ліцею імені Миколи Сабата Володимир Половський. Він – експерт проєкту "New views on history" ("Нові погляди на історію"), який реалізували у партнерстві з "Молодіжною організацією "СТАН". Під час заходу учасники вчилися використовувати на уроках історії листи і щоденники, зокрема радянських військовополонених, жертв нацистського Голокосту та вихідців зі спалених сіл в зоні німецької окупації 1941-1944 років. Ці матеріали надав музей Берлін-Карлсхорст.

"Історики – це достатньо цинічна категорія науковців, які оперують мільйонними цифрами жертв, і звикають до цього. А коли ти починаєш досліджувати долю однієї конкретної людини, то тут уже не до цинізму", – говорить Володимир Половський.

Напрацювання педагог почне випробовувати на своїх уроках у новому навчальному році.


Читайте також:

Методи швидкого вивчення англійської мови

Майже мільярд субвенції: в уряді хочуть закупити ноутбуки для 60 тисяч вчителів

Шмигаль заявив, що зарплата вчителів зросте на третину


08.08.2021 1612
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2187
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1454
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3565
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5326
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1609
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1977

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

96

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

378

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

813

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1590
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

380
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

713
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2408 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

379
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

805
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4856
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

674
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

529
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

464
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

344
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

663
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

826 2