
Національний банк України прийняв рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень у розмірі 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів (також відомих як P2P, C2С) за всіма рахунками клієнтів — фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.
Про це інформує Національний банк України, пише Фіртка.
Так, зазначені обмеження стимулювали напрацювання комплексних спільних рішень, спрямованих на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності, як користуючись з законодавчих змін, так і через саморегулювання ринку, шляхом підписання відповідного Меморандуму.
За час дії регуляторних обмежень:
- був ухвалений та почав діяти Закон України від 8.10.2024 № 3994-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг” на основі законопроєкту № 11043, яким передбачене збільшення суми штрафів до порушників платіжного законодавства;
- був розроблений та підписаний за координації банківських асоціацій Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг, до якого приєдналася абсолютна більшість банків, які обслуговують роздрібних клієнтів, та надавачі платіжних послуг, які мають ліцензію на ведення розрахункових рахунків роздрібних клієнтів;
- банки та небанківські надавачі платіжних послуг продовжують поліпшувати роботу систем моніторингу платіжних операцій відповідно до вимог і рекомендацій НБУ;
- з боку правоохоронних органів ведеться активна робота щодо виявлення та припинення злочинних схем. До прикладу, Бюро економічної безпеки нещодавно викрило мережу, яка нараховувала понад чотири тисячі осіб-дропів;
- Національний банк напрацював концепцію реєстру осіб, що потребують посиленого контролю платіжних операцій. Пропозиція буде надіслана відповідному комітету Верховної Ради України для подальшого розгляду у квітні.
Як зазначають, минулого року фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму.
"Короткострокова тенденція до стрімкого зростання кількості відкритих платіжних карток, яка фіксувалася у вересні-жовтні минулого року, також припинилася.
Національний банк і далі моніторитиме ситуацію та працюватиме над іншими ініціативами, які посилять ефективність боротьби зі злочинними схемами за участю дропів, а також за потреби вживатиме додаткових заходів відповідно до свого регуляторного мандата", — йдеться у повідомленні.
Довідково:
У грудні 2024 року українські банки за координації банківських асоціацій підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг.
Підписанти Меморандуму зобов’язуються здійснювати перекази клієнтів з урахуванням упровадженого ризик-орієнтованого підходу.
Тобто ліміти не встановлюють на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів (зокрема зарплатних клієнтів та інших клієнтів з підтвердженими доходами), а також волонтерів, ідентифікованих надавачем платіжних послуг згідно з вимогами постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18 (зі змінами).
Надавачі платіжних послуг, які підписали Меморандум, зобов’язуються встановити ліміти (які також поширюються на перекази за реквізитами IBAN) на операції клієнтів без документально підтвердженого доходу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Треба ж. З чого б це раптом? Неспрацювало? Не може бути? Як же ці всі "розумні" що розробляли впроваджували?
Нічого, нове щось "розумне придумають".
Як бути з 100-ми тис заблокованих рахунків за "злочині" операції з криптовалютою (США створили банк, ЄС легалізувала) і не "оновив дані" (звичайні люли в обставинах) використавши пукт "протидія фінансування тероризму"? Коли дітей підривають через вказівки і Телеграм (і досі невказано який підрозділ росіян це робить наче запитів до Телеграму не було). Теж не спрацювало теж "несподівано"?
Поборолись з дропами "ефективно" - скільки реальних фопів закрилось разом з підвищенням цін і падінням купівельної спроможності?
Паспорти закордоном обіцяють видавати без відвідин воєнкомату в Україні - знову ж "раптом не спрацювало". Не сталось напливу в Україну що лише бусики підставляй на кордоні з відкритими дверима?
Зате попрощались з українським громадянством сотні тис дітей і підлітків, а українці закордоном "забули таку Україну".
Дивно раптом як "подобрішали". Навряд отямились. Це виключено. Мабуть "покращення" серйозно зачепили і дітей усієї цієї задекларованої публіки з мільйонами зарплат і пенсій. Ну нічого Пишний не відступає, атакує національну валюту України - вимагає "копійки" на "шаги" переназвати "бо московська назва". А ще можна періодичну систему Мендєлєва відмінити (доречі є інші порядки складання хімічних елементів але не такі зручні). Чи кирилицю відмінити бо "москалі теж користуються". Саме час шатати під маркою "боротьби з московським", виправдовувати зарплати в мільйон за провал на провалі. Цікаво скільки москалі їм платять за це чи вони просто дебіли? Хоча чому дебіли? - вони ж мільйонери заброньовані за таку діяльність...