Наталія Дзеньків: Російською не розмовляю, бо вона в мене не природна

 

/data/blog/65299/1bc35b3e283b6715e85863477b16ebf8.jpg

 

Батьки часто брали на гастролі. Коли ансамбль виступав у київському палаці "Україна", мама лишила мене в гримерці. Я та ще одна 6-річна дівчинка, донька когось із артистів, повдягали костюми й вибігли на вулицю. Наступний мамин номер – танець. Вона йде у гримерку, а костюма немає. Добре, що ми недалеко відбігли, виступ був врятований.

 

У школі мала свій вокально-інструментальний ансамбль. Іде урок фізики, а в мене академконцерт у музичній школі на носі. Тому замість кабінету фізики сиджу нав­проти в піонерській кімнаті – граю на фортепіано прелюдії та фуги.

 

Музику до першої пісні "Я буду з тобою" написала я, а слова – мій перший хлопець, барабанник шкільного гурту Любомир Белей. Він був на рік старший, мав "посаду" президента школи. Таке в нас було урядування – старости, президент. Стосунків ми не приховували, ходили коридором за ручки. Завучка бігала за нами, а ми ховалися в туалеті.

 

Після училища пішла працювати в хор із мамою і татом. Зі Свєтою Римар, яка стояла в хорі поруч, вирішили створити гурт "Магія". Вона, як і я, по вокалу – самоучка. Вдвох писали пісні й шукали, хто б їх аранжував.

 

Тато направив мене до Володимира Домшинського, який керував ансамблем "Беркут" у філармонії. Той сказав: "Стіна така – не вдасться тобі пробитися". Вбив усе бажання, але через три дні я відійшла. Потім зустрілася з колишнім керівником "Беркута". Мама зізналася, що він колись був у неї закоханий. Я сказала, що її донька. Він зрадів, записав фонограму, з якою ми і стартували.

 

Після запису першої пісні познайомилася з Віталіком Телезіним (звукорежисер. – "Країна"). Тоді він працював на радіо техніком і діджеєм. Пісня йому сподобалася, поставив її в ефір.

 

Знайомий Юра Косик мав свою дискотеку. Зробив студію і запросив працювати Віталіка. Івано-франківською групою "Ла Манш" (її пісня була саунд-треком у російському фільмі "Брат-2". – "Країна") зацікавився Віталій Клімов, перший продюсер "Океану Ельзи". "Ла Манш" продюсував ­Дмитро Ципердюк. Він запросив Віталіка, щоб той їх записав на столичній студії Євгена Ступки. Так Віталік перебрався до Києва, а за ним 2000 року переїхала я.

 

Lama був студійним проектом, доки не з'явилася пісня "Мені так треба". Хоч ми написали матеріалу на три альбоми, кар'єра не розвивалася. Не мали ні грошей, ні лейбла, ні спонсора, ні статусу. Тож я працювала над собою, а Віталік заробляв. Після його співпраці з "Океаном Ельзи", Земфірою, "Ляпісом Трубєцким" стало набагато легше. Та все одно "Мені так треба" стикнулася з труднощами на радіо. Редактори не знали, яким жанром це вважати, і чекали, хто з програмних директорів перший її поставить. На ротації грошей не передбачали, ледве на кліпи вистачало. І досі ніде за це не платимо.

 

Позаторік не стало тата, треба було побути з мамою. Ми зробили паузу. А зараз знову активно працюємо.

 

Мати чоловіка-продюсера – добре для творчості, але сім'я йде на другий план. Живеш у музиці, постійно про це тільки й говориш. Зараз ми з Віталіком лише співпрацюємо. Це мені подобається більше.

 

Зустрічаюся з барабанником Алєксом шелестом. Він – продюсер, пише пісні, викладає гру на барабанах. Живе у Львові. Різні міста, але щотижня бачимося. Усе йде до того, що будемо разом. Познайомилися три з половиною роки тому на зйомках програми "Свіжа кров" для каналу М1. Сашко Положинський запросив мене в журі конкурсу молодих виконавців, Алєкс там грав у львівській групі "Зоряна". Коли мала слово, похвалила його. Гарно виглядав – стильно одягнутий, фірмо´во.

 

В один із наступних днів зйомок ­зустрілися у дверях. Питаю: "Чим займаєшся, крім барабанів?" – "Та от, – каже, – гурт маю, продюсую". Побіг, приніс диск. Потім зізнався, що прагнув корисних контактів із музичного світу. Я помітила по очах, що він – добрий хлопець. Зідзвонилися. Постійно розмовляли по телефону. Мене не цікавив його гурт, відчувала потребу в ньому.

 

М'ясо перестала їсти вже після того, як створила групу Lama. Експериментувала з різними системами харчування. Була веганкою, сироїдом короткий термін. Потім довго лактовегетаріанкою: їла яйця, сир – дуже круто на початку, рік-два організм очищується. Відчуваєш тоді, яка шкіра гарна. Вже років сім експериментую.

 

Російською не розмовляю ніколи, бо вона в мене неприродна. Пробувала якісь слова між друзями говорити – воно не складно, але смішно.

 


14.12.2014 2169 1
Коментарі (1)

Володимир Мотрук 2014.12.19, 13:04
Молодчинка! Тільки не можна зупинятися а і надалі творити.Я давно не чув гурту LAMA Мій син написав цілий альбом непоганої музики, потім розчарувався. Надто самокритичний... Комплекс неповноцінності
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

537
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1025 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

851
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1669
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2293
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4280 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

235

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

259

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

495

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

442
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8022
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

682
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

719
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1138
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

721
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6305
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1793
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

259
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

284
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1615
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

807 1