Наслідки українського лівацтва і троцькізму: Західні банки згортають діяльність в Україні

 

Західні фінансові аналітики очікують подальше скорочення обсягів діяльності західноєвропейських та інших іноземних банків в Росії і на Україні внаслідок складної макроекономічної ситуації.

 

Про це йдеться у черговому звіті Standard & Poor's.

 

Так, зокрема, більшість дочірніх структур іноземних банків на Україні продемонстрували збитки від операційної діяльності в 2014 р у зв'язку з погіршенням операційного середовища.

 

 

Новый отчет Standard & Poor's: Иностранные банки пересматривают свои стратегии развития в России и на Украине

 

Ведущий кредитный аналитик: Наталья Яловская, Лондон, (44) 20-7176-3407; natalia.yalovskaya@standardandpoors.com

Второй контакт: Пьер Готье, Париж, (33) 1-4420-6711; pierre.gautier@standardandpoors.com

Борис Копейкин, Москва, (7) 495-783-40-62; boris.kopeykin@standardandpoors.com

Аннет Эсс, Франкфурт, (49) 69-33-999-157; annette.ess@standardandpoors.com

Луиджи Мотти, Мадрид, (34) 91-788-7234; luigi.motti@standardandpoors.com

Залла фон Штайнекер, Франкфурт, (49) 69-33-999-164; salla.vonsteinaecker@standardandpoors.com

Сильвия Далмаз, Париж, (33) 1-4420-6682; sylvie.dalmaz@standardandpoors.com

Дополнительные контакты: Financial Institutions Ratings Europe; FIG_Europe@standardandpoors.com

 

 

  • Мы ожидаем дальнейшее сокращение объемов деятельности западноевропейских и других иностранных банков в России и на Украине вследствие сложной макроэкономической ситуации.
  • Несмотря на то, что операционная деятельность украинских дочерних структур оказала негативное влияние на показатели прибыльности иностранных банков и обусловила увеличение нагрузки на капитал, мы считаем, что материнские банки и банковские сектора соответствующих стран смогут справиться с этим влиянием.
  • Большинство дочерних структур иностранных банков на Украине продемонстрировали убытки от операционной деятельности в 2014 г. в связи с ухудшением операционной среды. Несмотря на более высокий уровень доверия вкладчиков к дочерним структурам иностранных банков по сравнению с банковским сектором в целом, этого недостаточно для компенсации очень низких темпов роста бизнеса и ухудшения качества активов.

 

 

ЛОНДОН (Standard & Poor's) 2 июня 2015 г. Согласно опубликованному сегодня отчету Службы кредитных рейтингов Standard & Poor's «Иностранные банки пересматривают свои стратегии развития в России и на Украине», сохраняющаяся неблагоприятная операционная среда на Украине и в России, скорее всего, приведет к тому, что дочерние структуры западноевропейских и других иностранных банков продолжат искать возможности выхода с рынка Украины и сокращения объемов операций на российском рынке.

 

«Мы ожидаем, что Украине потребуется длительное время для стабилизации банковского сектора, учитывая сложную ситуацию в стране. Мы полагаем, что российскому банковскому сектору также потребуется несколько лет для восстановления», — считает кредитный аналитик Standard & Poor's Наталья Яловская. — «Принимая во внимание сложную операционную среду, мы оцениваем перспективы роста банковского сектора, а также повышения качества активов и прибыльности как довольно слабые в России и еще более неблагоприятные на Украине».

 

«Поэтому мы ожидаем, что западноевропейские банки будут предпринимать дальнейшие шаги по выходу с украинского рынка и сокращению объема деятельности в России. Вместе с тем фактический уход с рынка Украины, вероятнее всего, может оказаться затруднительным в ближайшие годы из-за отсутствия покупателей, заинтересованных в приобретении таких активов».

 

Последние несколько лет банковский сектор Украины находился в условиях стресса, и мы полагаем, что ситуация вряд ли быстро улучшится. В начале 2015 г. Правительство Украины объявило о намерении реструктурировать коммерческий долг по обязательствам в иностранной валюте. В соответствии с нашими критериями мы ожидаем, что будем классифицировать предложение об обмене ценных бумаг или другую подобную реструктуризацию долга Украины в иностранной валюте как эквивалент дефолта.

 

По нашему мнению, суверенный дефолт (включая реструктуризацию суверенного долга), скорее всего, обусловит сокращение и без того недостаточного объема ликвидности украинского банковского сектора и может привести к дальнейшему оттоку депозитов, вызванному паническими настроениями среди вкладчиков, что негативно скажется на показателях банков, осуществляющих деятельность на Украине.

 

Вместе с тем мы отмечаем, что российский банковский сектор испытывает трудности, связанные с замедлением темпов экономического роста начиная с 2014 г. Мы прогнозируем низкие темпы роста в ближайшие годы: рост ВВП составит в среднем около 0,5% в 2015-2018 гг. Кроме того, геополитическая напряженность в отношениях между Россией и Украиной обусловила растущее давление на профили фондирования российских банков в результате введения экономических санкций со стороны западных стран и снижения доверия иностранных и российских инвесторов к российской экономике и рублю.

 

В соответствии с политикой Standard & Poor's только Рейтинговый комитет может определять то или иное рейтинговое действие: изменение кредитного рейтинга, подтверждение или отзыв рейтинга, изменение прогноза по рейтингу или помещение рейтинга в список CreditWatch («рейтинги на пересмотре»). Настоящий комментарий и тема, в нем рассматриваемая, не определяются рейтинговым комитетом и не могут быть интерпретированы как рейтинговое действие (изменение, подтверждение кредитного рейтинга или прогноза по рейтингу).

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ексклюзив Фіртки. Інвестбанкір Володимир Куцев: Для України головна загроза – це некомпетентна бюрократія, котра займається троцькізмом і більшовизмом

Троцькізм. Глава правління "Укрнафти" розкрив головну причину скандалу довкола компанії (відео)

Івано-Франківська міськрада. Більшовизм і троцькізм живе і процвітає?


02.06.2015 662 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

146
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13110 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1488
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

815
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6014
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1668

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

589

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1410

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1225

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1123
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

475
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

600
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1521
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

548
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

830
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5864
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13331
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

172
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

434
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

746 2