Нащадки тих, хто залишився

 

Путін хотів би мати в Україні «русскій миръ» (мало хто розуміє, що воно означає. Найлегше це візуалізувати так: Батий верхи на Достоєвському. Батий б’є нагайкою, Достоєвський рефлексує, але біжить трошки кульгавим клусом).

 

Янукович Батия побоюється, прочитати Достоєвського не наважується, тому будує те, що вміє – єнакієвскій миръ. Єнакієво – це казкове місто західніше за Москву, проте, нажаль, значно східніше за Варшаву.

 

Твоя найбільша помилка, читачу, що ти не здогадався народитися в тому таємничому Єнакієві, інакше вже був би при справі, замість читати цю маячню.

 

Ми – нащадки тих, хто залишився.

 

Найрозумніші готи з Причорномор’я вирушили до Італії, Іспанії, Скандинавії, а ті, що побоялися, взяли участь у нашому етногенезі.

 

Свого часу навіть дикі мадяри додумалися, що треба мешкати по той бік Карпат. Наші предки залишалися по цей. Мабуть, мріяли колись заснувати Єнакієво.

 

Всі хвилі переселення народів, які котилися на захід, полишали позаду хворих та лінивих – нас.

 

Найталановитіші євреї за першої ж можливості виїхали до Ізраїлю чи на Брайтон біч.

 

Ті, хто все ще тут відчувають себе радянськими людьми, розповідають нам за «русскій миръ», будують олігархічну економіку занепаду.

 

Кажуть, після дев’яностого року за кордон виїхали шість млн. українців. Уявляєте, хто залишився?

 

За герб України варто було б взяти не тризуб (різновид геральдичної лілеї), але Якова, який запекло бореться з янголом. У Біблії не пояснюється, навіщо він це робив. Ніхто не в стані пояснити, навіщо українці весь час натхненно борються з цивілізацією, культурою і добром.

 

Русь (як і багато інших держав) утворили вікінги, вони ж, ймовірно, вигадали й цю назву. Все було непогано, динамічно, але нам вдалося розбавити кров їхніх нащадків кров’ю половецьких матерів, щоб замість процвітання отримати пожежу.

 

Наші предки підтюпцем побігли під Грюнвальд воювати з Тевтонським орденом. Навіщо? Спитайте в Якова. Тому, замість того, щоб насолоджуватися виглядом грандіозних готичних соборів, розкішних вітражів, бранденбурзьких коней, палаців і фортець, ми милуємося мазанками й фарбованими яйцями.

 

Вся наша козацька старшина отримувала найкращу освіту в Єзуїтських колегіумах, щоб потім запекло воювати проти своїх викладачів.

 

Все, що нам залишилося від тієї доби – козацьке (насправді єзуїтське) бароко, але Хмельницький вибрав союз із кримськими та московськими татарами.

 

Нарешті, на початку XVIII століття нас відвідав справжній лицар, пієтист і герой Карл XII. Проте, ми не побажали жити як у Швеції, ми підтримали садиста, гомосексуаліста і сатаніста Петра І, бо дуже хотілося кріпосного права. Тисяча сердюків Мазепи вписалися за шведів, натомість 20 тис. кінноти Палія воювало під Полтавою за москалів.

 

Після 1917-го року лише Петлюра з Коновальцем і купкою бійців уенерівської армії уклали союз із поляками. Всі інші, від Махна до УГА, допомагали більшовикам. Потім вони, цілком справедливо, вмерли від голоду, але навіть це не стало добрим уроком їхнім нащадкам з Єнакієва.

 

Європа нарешті образилися і завітала до нас у формі Вермахту. І замість того, щоб вчинити, як французи чи чехи – пересидіти війну в бібліотеці – наші невідомі (насправді непотрібні) солдати записувалися до красної армії, захищати ГУЛАГ. Багато хто каже, що то були насильницькі мобілізації. Якщо так, то для чого травневий день перемоги над Європою все ще державне свято?

 

Нажаль, Янукович – таки правдивий українець. Єнакієвський період історії України нічим не відрізняється від батуринського.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (0)

15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

1650
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

1892
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1243
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1559
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4621
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

2733 1

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

268

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

733

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1327

Вони потребують нашої допомоги. За статистикою, кількість поранених військових в Україні вже сягає 400 тисяч. Це не просто цифри — це люди, які захищали нас, а тепер лишились сам-на-сам зі своїми проблемами.

1061
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

597
14.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

25169 1
10.03.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8999
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7104
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

648
06.03.2025

Погінський монастир Успіння Матері Божої запрошує прикарпатців на нічні чування.  

1244
02.03.2025

Великий піст у 2025 році розпочнеться у понеділок, третього березня.  

1309
14.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32645 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

494
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1427
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

556
10.03.2025

Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії розгляду.  

1119 1