
Ще змалечку нас вчать, що духовне важить більше ніж матеріальне. Про це написано безліч книг, віршів, байок. Але чи це так?
Зараз ми живемо у ХХІ ст . В цей час відбувається капіталізація суспільства. Весь світ обертається навколо грошей. Все залежить від цих клаптиків паперу. Починаючи від дрібничок, закінчуючи життям. Тільки замисліться на хвилину, скільки життів можна було врятувати , якби хворі мали потрібну суму, якби антитерористична операція на Сході достатньо фінансувалася... Одним словом,скільки всього можна було запобігти…
З іншого боку, наш світ прогнив через поклоніння банкнотам. Звісно ,гріх не згадати стару пані Корупцію, яка охоче відвідує всі установи нашої країни. Школи, інститути, лікарні, суди.... цей список до нудоти довгий. Але що ж поробиш, якщо це питання нашій владі невигідно розглядати. Знаєте,як кажуть : " Багато в нас голів,та всі безглузді". Але це все стрімко переходить на політичну тему, тому мушу продовжити початкову. Адже на тему політики можна розмовляти до хрипоти, ба, навіть, до втрати голосу. А в даний час політика повсюди і від неї,як від надмірності солодкого, починає нудити.
Можна згадати філософа та байкаря Григорія Сковороду, який відомий своєю любов"ю до волі від всього матеріального. Яскравим прикладом може слугувати його відмова на запрошення цариці бути у неї при дворі. Він відповів : " Зрівнявши все золото, і проти свободи воно - лише болото" . Згадати також варто його пісню " Всякому місту звичай і права". Також твори Івана Карпенка -Карого " Хазяїн" та "Сто тисяч" є досить актуальними у наш час.
Отже, гроші, з одного боку, отруюють життя людини. Адже людина істота біосоціальна, а , отже,слабка і їй важко встояти перед спокусою збагачення. Але з іншого боку, вони допомагають розмалювати своє життя яскравими барвами і зробити його легшим. Все залежить від самої людини. її внутрішнього стержня, який робить її гідною не піддаватися на спокусу.
Ліля Левицька
(школа професійної журналістики)