Народні митці з Коломиї «підірвали» своїм виступом Центр митців Буковини

 

Понад 100 аматорів з Коломийського району Івано-Франківської області виступили вчора в Садгорі. Свій творчий доробок чернівчанам показали юні коломийські артисти та народні колективи району сіл, Княждвір, Мишин, Печеніжин, Турка.

Разом із ними виступили також чернівецькі артисти – відомий буковинський співак Іван Дерда, чоловіча хорова капела «Дзвін» ЧНУ ім. Ю.Федьковича, художній керівник студії «Водограй» Святослав Край.

Свято стало можливим завдяки сприянню Чернівецької та Івано-Франківської ОДА, Чернівецького обласного управління культури, Коломийської районної та міської держадміністрацій, а також за підтримки «Центру митців Буковини».

«Ми привезли до вас кращі народні гурти, якими коломийці по праву пишаються - розповіла БукІнфо начальник відділу культури і туризму Коломийської райдержадміністрації Людмила Федор, – Приміром, танцювальний колектив села Велика Кам’янка – переможець Всеукраїнського конкурсу ім. Павла Вірського 2010 р. і є одним з найвідоміших в Україні».

До неї приєднується голова Коломийської районної адміністрації Михайло Негрич: «Коломийщина – колоритний край, славний талантами. Саме з наших країв родом соліст відомого буковинського колективу «Писанка» Іван Кавацюк, всесвітньо відомі скрипалі Іван Попадюк, Петро Терпелюк та Василь Гекер.

В Коломийському районі працює 50 художніх колективів, з них 30 народних. Наші аматори багато їздять з концертами та часто приймають у себе гостей. Нещодавно наші творчі колективи повернулися з Ростова-на-Дону, куди вони їздять вже третій рік. Їхні артисти також приїздили до нас на фестиваль «Смачний Спас» в селі Спас. Приймали ми також і ваших аматорів з Герцаївського району.

Святослав Край, який також родом з Коломийщини, виступав нещодавно у нашому Народному домі. Гадаю, дуже добре, що творчі зв’язки між нашими областями розвиваються та міцнішають. Ось 22 липня у нас проходитиме фольклорне свято «Коломийка 2012», на яке обов’язково запросимо артистів з Буковини».

Свято української музики у культурно-мистецькому центрі «Буковина» в першу чергу було приурочене до дня Конституції. Однак у господаря заходу, депутата Чернівецької обласної ради Манолія Плаксія було ще кілька особистих причин зібрати друзів та однодумців та заспівати разом гарних народних пісень. Цього дня депутат-меценат відзначав свій день янгола – Святого Мануїла, а також – 9 річницю відкриття торговельного комплексу «Євробуд ХХІ століття».

На запитання БукІнфо, чому вирішив святкувати саме в такому дружньому колі, він відповів таке: «20 років тому я закінчив інститут мистецтв на Франківщині. Маю там багато друзів, з цим краєм мене пов’язують гарні спогади. За п’ять студентських років мав хороші досягнення – як творчі, так і бізнесові. Приміром, за одні літні канікули заробив 150 стипендій – разом із братом ми оформили базу відпочинку в Яремче і отримали 11,5 тис. рублів.

Мистецькі і організаторські здібності пізніше стали в нагоді не лише для розвитку бізнесу, а й для творчості. Коли 2 роки тому був відкритий мистецький центр, багато хто казав – навіщо тобі це потрібно. А зараз до мене так часто звертаються з різними пропозиціями, що я з кожним днем все більше переконуюсь – то була вдала ідея. Нам потрібен поштовх для розвитку мови, культури, народних традицій.

Я мрію показати на увесь світ, що українська культура має величезну цінність. Для цього будемо налагоджувати зв’язки не лише з Івано-Франківщиною, а й з іншими західними областями. Також в мене в планах вийти на тісну співпрацю з українською діаспорою, щоби нашу пісню, нашу культуру знали по всьому світу».

Марта ОСИНСЬКА, БукІнфо (с)


02.07.2012 2335 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1191
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1005
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2010
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3478
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1296
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1568

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

445

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1094

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1258
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

537
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1456
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15328
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

447
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

423
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1274 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

584
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

493