Понад 100 аматорів з Коломийського району Івано-Франківської області виступили вчора в Садгорі. Свій творчий доробок чернівчанам показали юні коломийські артисти та народні колективи району сіл, Княждвір, Мишин, Печеніжин, Турка.
Разом із ними виступили також чернівецькі артисти – відомий буковинський співак Іван Дерда, чоловіча хорова капела «Дзвін» ЧНУ ім. Ю.Федьковича, художній керівник студії «Водограй» Святослав Край.
Свято стало можливим завдяки сприянню Чернівецької та Івано-Франківської ОДА, Чернівецького обласного управління культури, Коломийської районної та міської держадміністрацій, а також за підтримки «Центру митців Буковини».
«Ми привезли до вас кращі народні гурти, якими коломийці по праву пишаються - розповіла БукІнфо начальник відділу культури і туризму Коломийської райдержадміністрації Людмила Федор, – Приміром, танцювальний колектив села Велика Кам’янка – переможець Всеукраїнського конкурсу ім. Павла Вірського 2010 р. і є одним з найвідоміших в Україні».
До неї приєднується голова Коломийської районної адміністрації Михайло Негрич: «Коломийщина – колоритний край, славний талантами. Саме з наших країв родом соліст відомого буковинського колективу «Писанка» Іван Кавацюк, всесвітньо відомі скрипалі Іван Попадюк, Петро Терпелюк та Василь Гекер.
В Коломийському районі працює 50 художніх колективів, з них 30 народних. Наші аматори багато їздять з концертами та часто приймають у себе гостей. Нещодавно наші творчі колективи повернулися з Ростова-на-Дону, куди вони їздять вже третій рік. Їхні артисти також приїздили до нас на фестиваль «Смачний Спас» в селі Спас. Приймали ми також і ваших аматорів з Герцаївського району.
Святослав Край, який також родом з Коломийщини, виступав нещодавно у нашому Народному домі. Гадаю, дуже добре, що творчі зв’язки між нашими областями розвиваються та міцнішають. Ось 22 липня у нас проходитиме фольклорне свято «Коломийка 2012», на яке обов’язково запросимо артистів з Буковини».
Свято української музики у культурно-мистецькому центрі «Буковина» в першу чергу було приурочене до дня Конституції. Однак у господаря заходу, депутата Чернівецької обласної ради Манолія Плаксія було ще кілька особистих причин зібрати друзів та однодумців та заспівати разом гарних народних пісень. Цього дня депутат-меценат відзначав свій день янгола – Святого Мануїла, а також – 9 річницю відкриття торговельного комплексу «Євробуд ХХІ століття».
На запитання БукІнфо, чому вирішив святкувати саме в такому дружньому колі, він відповів таке: «20 років тому я закінчив інститут мистецтв на Франківщині. Маю там багато друзів, з цим краєм мене пов’язують гарні спогади. За п’ять студентських років мав хороші досягнення – як творчі, так і бізнесові. Приміром, за одні літні канікули заробив 150 стипендій – разом із братом ми оформили базу відпочинку в Яремче і отримали 11,5 тис. рублів.
Мистецькі і організаторські здібності пізніше стали в нагоді не лише для розвитку бізнесу, а й для творчості. Коли 2 роки тому був відкритий мистецький центр, багато хто казав – навіщо тобі це потрібно. А зараз до мене так часто звертаються з різними пропозиціями, що я з кожним днем все більше переконуюсь – то була вдала ідея. Нам потрібен поштовх для розвитку мови, культури, народних традицій.
Я мрію показати на увесь світ, що українська культура має величезну цінність. Для цього будемо налагоджувати зв’язки не лише з Івано-Франківщиною, а й з іншими західними областями. Також в мене в планах вийти на тісну співпрацю з українською діаспорою, щоби нашу пісню, нашу культуру знали по всьому світу».