Народні митці з Коломиї «підірвали» своїм виступом Центр митців Буковини

 

Понад 100 аматорів з Коломийського району Івано-Франківської області виступили вчора в Садгорі. Свій творчий доробок чернівчанам показали юні коломийські артисти та народні колективи району сіл, Княждвір, Мишин, Печеніжин, Турка.

Разом із ними виступили також чернівецькі артисти – відомий буковинський співак Іван Дерда, чоловіча хорова капела «Дзвін» ЧНУ ім. Ю.Федьковича, художній керівник студії «Водограй» Святослав Край.

Свято стало можливим завдяки сприянню Чернівецької та Івано-Франківської ОДА, Чернівецького обласного управління культури, Коломийської районної та міської держадміністрацій, а також за підтримки «Центру митців Буковини».

«Ми привезли до вас кращі народні гурти, якими коломийці по праву пишаються - розповіла БукІнфо начальник відділу культури і туризму Коломийської райдержадміністрації Людмила Федор, – Приміром, танцювальний колектив села Велика Кам’янка – переможець Всеукраїнського конкурсу ім. Павла Вірського 2010 р. і є одним з найвідоміших в Україні».

До неї приєднується голова Коломийської районної адміністрації Михайло Негрич: «Коломийщина – колоритний край, славний талантами. Саме з наших країв родом соліст відомого буковинського колективу «Писанка» Іван Кавацюк, всесвітньо відомі скрипалі Іван Попадюк, Петро Терпелюк та Василь Гекер.

В Коломийському районі працює 50 художніх колективів, з них 30 народних. Наші аматори багато їздять з концертами та часто приймають у себе гостей. Нещодавно наші творчі колективи повернулися з Ростова-на-Дону, куди вони їздять вже третій рік. Їхні артисти також приїздили до нас на фестиваль «Смачний Спас» в селі Спас. Приймали ми також і ваших аматорів з Герцаївського району.

Святослав Край, який також родом з Коломийщини, виступав нещодавно у нашому Народному домі. Гадаю, дуже добре, що творчі зв’язки між нашими областями розвиваються та міцнішають. Ось 22 липня у нас проходитиме фольклорне свято «Коломийка 2012», на яке обов’язково запросимо артистів з Буковини».

Свято української музики у культурно-мистецькому центрі «Буковина» в першу чергу було приурочене до дня Конституції. Однак у господаря заходу, депутата Чернівецької обласної ради Манолія Плаксія було ще кілька особистих причин зібрати друзів та однодумців та заспівати разом гарних народних пісень. Цього дня депутат-меценат відзначав свій день янгола – Святого Мануїла, а також – 9 річницю відкриття торговельного комплексу «Євробуд ХХІ століття».

На запитання БукІнфо, чому вирішив святкувати саме в такому дружньому колі, він відповів таке: «20 років тому я закінчив інститут мистецтв на Франківщині. Маю там багато друзів, з цим краєм мене пов’язують гарні спогади. За п’ять студентських років мав хороші досягнення – як творчі, так і бізнесові. Приміром, за одні літні канікули заробив 150 стипендій – разом із братом ми оформили базу відпочинку в Яремче і отримали 11,5 тис. рублів.

Мистецькі і організаторські здібності пізніше стали в нагоді не лише для розвитку бізнесу, а й для творчості. Коли 2 роки тому був відкритий мистецький центр, багато хто казав – навіщо тобі це потрібно. А зараз до мене так часто звертаються з різними пропозиціями, що я з кожним днем все більше переконуюсь – то була вдала ідея. Нам потрібен поштовх для розвитку мови, культури, народних традицій.

Я мрію показати на увесь світ, що українська культура має величезну цінність. Для цього будемо налагоджувати зв’язки не лише з Івано-Франківщиною, а й з іншими західними областями. Також в мене в планах вийти на тісну співпрацю з українською діаспорою, щоби нашу пісню, нашу культуру знали по всьому світу».

Марта ОСИНСЬКА, БукІнфо (с)


02.07.2012 2315 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

419
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1430 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2122
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2104 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7455
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15184 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

223

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

972

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1829
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

230
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

605
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

851
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3088
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

854
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35090 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

436
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

805