Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»

фото: ілюстративне/depositphotos

В останні дні український сегмент інтернету заполонили меми та коментарі щодо кримінальної відповідальності «за зберігання дров», нібито згідно нещодавно прийнятого Верховною Радою України Закону (№9665) щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини.

З цього приводу Фіртка звернулася за коментарем до народного депутата від 84-го виборчого округу Ігоря Фріса.

фото: Facebook/Ігор Фріс


«Кілька тижнів тому була істерія, що українцям заборонили збирати ягоди та гриби. Минуло… Не зайшло… Тепер пішла тема дров.

До мене звертаються навіть фахові юристи – що це ви за такий закон прийняли «про дрова», як таке можливе? Питаю – ви читали закон? Кажуть – ні, але ж в Телеграмі все написано!

Всі коментують, навіть ті, хто ніколи в житті не палив дровами і не буде цього робити. Коментують навіть не дивлячись на те, що аналогічна норма в Кримінальному Кодексі існує з 2017-го року (до речі, норма про «ягоди і гриби» — також не нова, вона і раніше була в нашому законодавстві).

Чинна стаття 246 КК ще з 2017-го року встановлює кримінальну відповідальність за незаконну порубку дерев або чагарників, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду. Такі дії вже зараз можуть каратися від штрафу до позбавлення волі», — розповідає Ігор Фріс.


Довідково. Термін «істотна шкода». Згідно ст.364 Кримінального кодексу України шкода визнається істотною за умови, що вона в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (тобто, на даний час при неоподаткованому мінімумі в 17 гривень, істотною шкодою є сума понад 1700 гривень).


Ігор Фріс продовжує: «Пиляють ліс без документів. Ночами возять фурами. Склади забиті деревиною без документів. Всі кажуть — захищайте ліси від незаконних вирубок! Приймаємо закон — є ліс без документів, — кримінал. Мільйон постів, що «хочуть нас всіх «за дрова» посадити в тюрму!». В законі навіть немає визначення — що таке деревина, що таке дрова, чагарники чи інше.

Прийнятий Верховною Радою закон — про тих, хто лісовозами незаконно вирубаний ліс везуть, зберігають, продають. Але комусь головне вміти змінити акценти, —  щоб «лісовози» не постраждали і пиляти далі?

Кому вигідно розхитувати і переключати увагу із тих, хто незаконно вирубує ліси та реалізує деревину, на тих, хто опалює помешкання дровами? В першу чергу якраз тим, хто незаконно і вирубує ліси.

Але тему підхоплюють і певні «опозиційні» політичні сили, які мають відповідні ресурси, які вміють професійно маніпулювати суспільною думкою. Вони підхоплюють тему, щоб ще більше збурити суспільство, придумують історії про те, що от бабця, яка має на подвір’ї зрубану на дрова стару грушку, «піде в тюрму на сім років».

Нічого цього в законопроєкті немає! Більше того, закон від 2017 року має аналогічне застосування, вже зараз встановлює відповідальність, адміністративну чи кримінальну, за незаконно зрубане навіть одне дерево, але ніхто ж не сидить в тюрмі «за дрова»?

Ще одне. В середньому домогосподарство використовує для опалення до 10 кубометрів дров. Зараз в лісгоспах ціна за кубометр складає 1000 гривень, тобто навіть простий розрахунок демонструє, що жодних ризиків для домогосподарств закон не несе, оскільки жодної мови про якусь відповідальність в законі немає », — міркує Ігор Фріс.

Нардеп переконаний, що цей закон скерований не на домогосподарства, а саме на тих, хто під виглядом «дров» без документів продає ділову деревину в великих об’ємах, хто незаконно вирубує наші ліси.

«Але дехто вміє все перекрутити і поставити з ніг на голову, керуючись своїми «економічними» (тобто кримінальними) або «політичними» цілями. І мова йде навіть не про неправильне трактування закону, а про відверту неправду і маніпуляцію, яку легко підхоплює суспільство», - резюмує Ігор Фріс.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1208
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

775
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1140
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4224 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3171
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7366 7

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

143

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

381

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

370

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

947
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

290
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

436
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17464
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1312
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8778 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8256 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

698
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

174
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

82
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

911
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

625
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

622