Нардеп Ігор Фріс прокоментував «скандальний» законопроект 10242: «Він зовсім не про журналістів і наступ на свободу слова»

У медіа та соцмережах тиражується інформація про голосування на повторному другому читанні законопроєкту №10242. Багато громадських організацій напередодні голосування в Раді закликали народних депутатів не голосувати за нього.

Про це пише Фіртка.

У результаті законопроєкт був провалений, набравши лише 213 голосів замість необхідних 226.

"Цей законопроєкт – про тиск на журналістів, він несе загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту їхніх джерел та викривачів корупції", — саме так активісти оцінюють названий законопроєкт 10242.

Фіртка звернулася до народного депутата України Ігоря Фріса, який не голосував за законопроєкт в першому «другому читанні», натомість віддав свій голос на повторному другому читанні.

«Вміти роздути із законопроєкту бульбашку в нас вміють найкраще у світі. Коли я ставив питання про те що вказаний законопроєкт в попередній редакції порушує основні засади та основні права суб’єктів державної реєстрації у сфері державної реєстрації прав, у сфері державної реєстрації юридичних осіб, у сфері державної реєстрації санкцій відповідно до державної санкційної політики, чомусь нікого це не цікавило.

Тоді я був єдиний, хто аргументовано виступив проти вказаного законопроєкт і голосував проти, і переконав колег, що його не можна було приймати, коли він виносився перший раз до сесійної зали в другому читанні.

Чомусь тоді ні журналісти, ні громадські діячі не звернули тоді на це увагу.

Натомість, коли в комітеті були прийняті відповідні правки, і відстояно право на безспірний законний спосіб отримання інформації про особу (тут ключове слово – законний), про її майно, про її статки, про належні їй права з державних та єдиних реєстрів, які сьогодні існують в Україні, і відповідними примітками до кримінального кодексу внормоване саме положення (яке до речі сьогодні не існує) – що таке «правомірний доступ», а що таке «несанкціонований доступ», «незаконне отримання та збут інформації», «знищення інформації», «зміна інформації», натомість зразу чомусь всі сполошилися, і дехто вирішив, що йде наступ на свободу слова і на права журналістів. Нічого цього немає, тому що закон 10242 в тій редакції, яка була подана до другого читання – він про інше", — переконаний нардеп.

Ігор Фріс розповідає, вранці перед засіданням комітет з правоохоронної діяльності додатково збирався і скасував ті драконівські санкції щодо позбавлення волі за розповсюдження та збут інформації з єдиних та державних реєстрів і публічних реєстрів, які існують в системі, то ніхто не звернув уваги, що таке несанкціонований доступ чи зміна інформації  та несанкціонований збут інформації. Якраз ці правки розв'язували питання  — коли інформація, яка повинна бути захищена і належати особі, її персональні дані, не можуть бути продані, як воно часто відбувається.

Саме неправомірний збут такої інформації викликав необхідність прийняття цього законопроєкту – а саме, задля захисту інформації щодо особи, її майна, і всього що їй належить.

"Я голосував в першому випадку проти, і переконував колег вчинити так само, в другому ж випадку, після внесення правок, я голосував «за», бо переконаний, що ті норми й правки, які були до другого читання проголосовані в комітеті за моєї ініціативи, за ініціативи спільноти реєстраторів, нотаріусів, - вони розв'язували питання захисту прав особи, над чим я в принципі і працюю весь цей час», — ділиться народний депутат.

Також, Фіртка попросила нардепа уточнити деталі щодо відповідальності журналістів, поставивши питання: "А як бути журналістам, які отримали від когось правдиву інформацію про особу, нехай в сумнівний з погляду права спосіб, оприлюднили її, і відмовляються «здати» джерело інформації, на що власне мають право. Яка тоді буде і чи буде відповідальність журналіста?".

"Для журналістів немає жодної відповідальності. Відповідальність є для особи, яка має доступ до інформації, якщо вона в незаконний спосіб передала чи «продала» її журналісту. Дивіться, от я нотаріус.

Якщо я, маючи якусь інформацію про особу, про те що вона набула і продала, чи будь-яку іншу інформацію, оприлюднив чи передав таку інформацію, то для мене це кримінал.

Чому по іншому має бути для реєстраторів, які мають доступ до інформації про особу і оприлюднюють її? Не повинно бути різниці. І ще раз – цей закон з внесеними правками – зовсім не про журналістів, він про інше!», — каже Ігор Фріс.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»

Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків. Як голосували нардепи з Івано-Франківщини

Відомий відсоток прокурорів з Івано-Франківщини, які мають статус особи з інвалідністю

Депутат з Івано-Франківщини Ігор Фріс про політику та законотворчість, вино і бджоли


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

233
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1359
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2463 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3591
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2916
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2126

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

589

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

441

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1614

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1775
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

261
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

480
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

777
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4946
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

338
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

854
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10102
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

479
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

233
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

350
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

379
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

697