Нардеп Ігор Фріс прокоментував «скандальний» законопроект 10242: «Він зовсім не про журналістів і наступ на свободу слова»

У медіа та соцмережах тиражується інформація про голосування на повторному другому читанні законопроєкту №10242. Багато громадських організацій напередодні голосування в Раді закликали народних депутатів не голосувати за нього.

Про це пише Фіртка.

У результаті законопроєкт був провалений, набравши лише 213 голосів замість необхідних 226.

"Цей законопроєкт – про тиск на журналістів, він несе загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту їхніх джерел та викривачів корупції", — саме так активісти оцінюють названий законопроєкт 10242.

Фіртка звернулася до народного депутата України Ігоря Фріса, який не голосував за законопроєкт в першому «другому читанні», натомість віддав свій голос на повторному другому читанні.

«Вміти роздути із законопроєкту бульбашку в нас вміють найкраще у світі. Коли я ставив питання про те що вказаний законопроєкт в попередній редакції порушує основні засади та основні права суб’єктів державної реєстрації у сфері державної реєстрації прав, у сфері державної реєстрації юридичних осіб, у сфері державної реєстрації санкцій відповідно до державної санкційної політики, чомусь нікого це не цікавило.

Тоді я був єдиний, хто аргументовано виступив проти вказаного законопроєкт і голосував проти, і переконав колег, що його не можна було приймати, коли він виносився перший раз до сесійної зали в другому читанні.

Чомусь тоді ні журналісти, ні громадські діячі не звернули тоді на це увагу.

Натомість, коли в комітеті були прийняті відповідні правки, і відстояно право на безспірний законний спосіб отримання інформації про особу (тут ключове слово – законний), про її майно, про її статки, про належні їй права з державних та єдиних реєстрів, які сьогодні існують в Україні, і відповідними примітками до кримінального кодексу внормоване саме положення (яке до речі сьогодні не існує) – що таке «правомірний доступ», а що таке «несанкціонований доступ», «незаконне отримання та збут інформації», «знищення інформації», «зміна інформації», натомість зразу чомусь всі сполошилися, і дехто вирішив, що йде наступ на свободу слова і на права журналістів. Нічого цього немає, тому що закон 10242 в тій редакції, яка була подана до другого читання – він про інше", — переконаний нардеп.

Ігор Фріс розповідає, вранці перед засіданням комітет з правоохоронної діяльності додатково збирався і скасував ті драконівські санкції щодо позбавлення волі за розповсюдження та збут інформації з єдиних та державних реєстрів і публічних реєстрів, які існують в системі, то ніхто не звернув уваги, що таке несанкціонований доступ чи зміна інформації  та несанкціонований збут інформації. Якраз ці правки розв'язували питання  — коли інформація, яка повинна бути захищена і належати особі, її персональні дані, не можуть бути продані, як воно часто відбувається.

Саме неправомірний збут такої інформації викликав необхідність прийняття цього законопроєкту – а саме, задля захисту інформації щодо особи, її майна, і всього що їй належить.

"Я голосував в першому випадку проти, і переконував колег вчинити так само, в другому ж випадку, після внесення правок, я голосував «за», бо переконаний, що ті норми й правки, які були до другого читання проголосовані в комітеті за моєї ініціативи, за ініціативи спільноти реєстраторів, нотаріусів, - вони розв'язували питання захисту прав особи, над чим я в принципі і працюю весь цей час», — ділиться народний депутат.

Також, Фіртка попросила нардепа уточнити деталі щодо відповідальності журналістів, поставивши питання: "А як бути журналістам, які отримали від когось правдиву інформацію про особу, нехай в сумнівний з погляду права спосіб, оприлюднили її, і відмовляються «здати» джерело інформації, на що власне мають право. Яка тоді буде і чи буде відповідальність журналіста?".

"Для журналістів немає жодної відповідальності. Відповідальність є для особи, яка має доступ до інформації, якщо вона в незаконний спосіб передала чи «продала» її журналісту. Дивіться, от я нотаріус.

Якщо я, маючи якусь інформацію про особу, про те що вона набула і продала, чи будь-яку іншу інформацію, оприлюднив чи передав таку інформацію, то для мене це кримінал.

Чому по іншому має бути для реєстраторів, які мають доступ до інформації про особу і оприлюднюють її? Не повинно бути різниці. І ще раз – цей закон з внесеними правками – зовсім не про журналістів, він про інше!», — каже Ігор Фріс.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»

Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків. Як голосували нардепи з Івано-Франківщини

Відомий відсоток прокурорів з Івано-Франківщини, які мають статус особи з інвалідністю

Депутат з Івано-Франківщини Ігор Фріс про політику та законотворчість, вино і бджоли


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

446
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2990
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21142
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1526 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

78

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

762

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2179

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

189
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

486
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1026
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

186
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

804
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

772
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8247
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

915 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2205 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

846