Найреальніший і відомий випадок екзорцизму. Аннеліза Міхель 1976 рік

 

/data/blog/42765/448b38bccf70fe581e55fb9ecc90d667.jpg

 

Найреальніший і відомий випадок екзорцизму . Аннеліза Міхель 1976 .

Аннеліза Міхель ( Anneliese Michel ) , 21 вересня 1952 - 1 липня 1976). Відома тим , що за мотивами її житті були створені фільми Шість демонів Емілі Роуз ( англ. Exorcism of Emily Rose ) і Requiem . Страждала нервовими захворюваннями з 16 років до самої смерті в 1976 році , причиною якої (принаймні , непрямої ) вважається ритуал по вигнанню диявола. Її батьки і два священики , які проводили ритуал , були пізніше звинувачені в ненавмисному вбивстві. Вигнання проводилося пастором Арнольдом Ренцо під ідейним керівництвом єпископа Йозефа Штангля . Ритуал закінчився смертю дівчини. « Очистять від сатанинської сили душа Аннелізе , - сказав пастор убитим горем батькам покійної , - піднеслася до престолу Всевишнього ... » Дуже багато людей вважають , що вона справді була одержима дияволом.



Народилася в 1952 році в невеликому селі в Баварії. Її батьки були дуже релігійні , що відбилося на її вихованні . У 1968 році у неї почалися сильні епілептичні припадки. Лікування в психіатричній клініці не дало ніякого позитивного ефекту , більше того , там у Аннелізе почалася депресія. Крім того , священні предмети, на зразок розп'яття , і церкви почали викликати у неї сильну відразу . Вона почала вважати , що є одержимою дияволом , неефективність медичної допомоги тільки зміцнювала цю впевненість . Їй призначали все нові препарати , але безуспішно.



У 1969 р. сімнадцятирічній німкені Аннелізе Міхель лікар поставив діагноз " епілепсія " , хоча електроенцефалограма нічого не показала . Лише після смерті Аннелізе в 1976 р. сплив ряд дивацтв , і то завдяки не менше дивним судовому процесу . Незважаючи на те , що розтин також показало відсутність ознак епілепсії в мозку і смерть від зневоднення і виснаження , винними продовжували бути двоє священиків і батьки Аннелізе , яких не допустили до ексгумації . Що ж змушувало Аннеліз трощити священні реліквії , крутити головою вправо -вліво з швидкістю змінюваних кадрів і є павуків , мух і вугілля?



Шість демонів Аннеліз Міхаель : найвідоміший випадок екзорцизму :

Це в деякій мірі стосується історії, що трапилася з молодою німецькою дівчиною на ім'я Аннеліз Міхаель . Народилася вона в 1952 році і , судячи з усього , була звичайнісіньким дитиною , але з одним винятком . Наскільки відомо , вона була надзвичайно релігійна - віра в Бога була єдиною річчю , яку вона ніколи не піддавала сумніву.

У 1969 році почалося подорож сімнадцятирічної Аннеліз , з якого вона так і не змогла повернутися . Майже за одну ніч вся її безневинна життя перетворилося на абсолютний жах.

В один прекрасний день , з абсолютно незрозумілої причини тіло дівчинки почало трясти . Аннеліз намагалася з усіх сил , однак зупинити тряску вона не могла. Незабаром вона потрапила в клініку , де лікарі діагностували епілептичний припадок , від якого її і почали лікувати.

Однак щось або хтось підказувало дівчинці , що діагноз не був вірний . Під час молитов їй почали бачитися дивні фігури , схожі на демонів і бісів ; їй снилися кошмари , і дивні злі голоси постійно щось нашіптували їй . Аннеліз нікому не розповідала про це, оскільки вважала це божим випробуванням .

Після двох років безперервних « випробувань» , Аннеліз порахувала , що вона стала одержимою . Тоді вона звернулася до свого психіатра і розповіла про голоси , які намагалися контролювати її дії. Лікар визнав дівчинку шизофренічкою і приписав антипсихотичні препарати.

Однак препарати дівчинці не допомагали , їй ставало тільки гірше. Вже не сподіваючись на допомогу медицини , Аннеліз почала благати своїх батьків про допомогу. Вона хотіла , щоб з неї вигнали демонів. Разом з батьками вона намагалася знайти людину, здатну провести ритуал екзорцизму , однак перед ними постійно закривали двері ...

Зрештою , їм все ж таки вдалося знайти пастора - Ернста Альта - який був готовий виконати обряд , якщо його церква дасть своє схвалення . Схвалення не було дано: дівчині порадили знайти спокій за допомогою зміцнення віри і праведного життя . Аннеліз знала , що її віра вже була непохитною , а праведне життя - абсолютно повною.

До 1974 року Аннеліз перестала бути схожим на щасливу , милу дівчину , яку всі любили. Тепер вона була віддалена від усього людського і постійно перебувала на межі емоційного вибуху . Вона нападала на членів сім'ї та друзів без жодного приводу , ображаючи їх , насилаючи прокляття і навіть кусаючи .

Нарешті , переконавшись , що Аннеліз була одержима не одним , а відразу декількома демонами , церква дала дозвіл на виконання Римського ритуалу. Однак процес вигнання пішов не дуже добре. Знадобилося три людини , щоб утримувати її на ліжку , але й цього не вистачило - її довелося прикувати .

Спочатку здавалося , що ритуал працює. Повільно життя Аннелізе поверталося до норми. Вона повернулася в школу і почала регулярно відвідувати церковні служби .

Проте минуло не так багато часу , перш ніж всі зрозуміли , що коротка пауза - не більш ніж виверт, покликаний приспати пильність . Незабаром Аннеліз зрозуміла , що знаходиться в більш складному становищі , ніж будь-коли - до симптомів додалися раптові моменти повного паралічу.

Пастор знову почав проводити ритуал екзорцизму . Він продовжував протягом декількох місяців , день за днем ​​, ніч за ніччю . Всякий раз , при можливості , члени сім'ї Аннеліз і її друзі брали участь у ритуалі .

Аннеліз зовсім перестала їсти . Руки і ноги ослабли. Через постійні колінопреклонінь сухожилля в колінах порвалися , проте нічого не працювало.

До літа 1976 Аннеліз була при смерті. Вона була виснажена від нестачі їжі і страждала від пневмонії , що супроводжується високою температурою . Батьки допомагали їй ставати на коліна і молитися - сама вона вже була не в змозі. Нарешті , не в силах триматися , вона попросила про відпущення гріхів , розповіла про свої страхи , а потім померла.

Охоплені почуттям провини і скорботи з приводу загибелі їх улюбленої дочки , батьки відмовилися вірити в винесене обвинувачення : на думку судмедекспертів , Аннеліз загинула через зневоднення і недоїдання .

Як доказ передбачуваного безумства були пред'явлені кілька аудіокасет , записи яких були зроблені під час ритуалів вигнання . Найпопулярніша версія серед медиків полягала в шизофренії , однак ніхто так і не зміг пояснити , чому медикаменти , які Аннеліз приймала протягом декількох років , не діяли.

Через відсутність прецедентів , судовий розгляд не було настільки ретельно , яким воно могло б бути. Обоє батьків Аннеліз і пастор були визнаними винними у вбивстві з недбалості і засуджені до шести місяців тюремного ув'язнення.

Німецька комісія пізніше офіційно заявила , що Аннеліз НЕ була одержимою . Проте їх думка навряд чи могло зрівнятися з думкою тих , хто знав дівчину: думкою її сім'ї , пастора , близьких людей. Могила Аннеліз - це те місце , куди досі приходять , щоб помолитися за душу дівчину , яка наважилася боротися з дияволом.

Багато питань про Аннеліз і її передбачуваної одержимості залишаються без відповіді досі . Одне з питань пов'язаний з фільмом « Той, що виганяє диявола». Багато скептиків до цих пір вважають , що дівчина попросту наслідувала фільму .

Батьки Аннеліз і її друзі стверджували , що до часу виходу фільму - в 1974 році - вона була занадто хвора, щоб ходити по кінотеатрам . Однак, не дивлячись на цей факт , багато хто продовжує стверджувати , що голоси на аудіокасетах дуже схожі на фрази і голоси з фільму. Ці люди , здається , забувають , що симптоми Аннеліз почалися практично за п'ять років до виходу фільму.

Інші ж підняли питання про те , чому батьки дівчини не змогли силою годувати її . Показання , дані на суді , стверджували , що якщо дівчину протягом тижня до смерті вдалося б погодувати хоча б раз , вона б не померла.

Є ще одне популярне твердження - на випадок з Аннеліз могли вплинути деякі інші фактори , не виявлені в ході судового розгляду. Наприклад , ходили чутки , що мати Аннеліз народила позашлюбну дитину за чотири роки до народження Аннелізе . Дівчинка на ім'я Марфа померла у віці восьми років , що змусило багатьох вважати , це покаранням за гріх .

Щоб переконатися , що та ж доля не спіткає Аннеліз , її мати стала вести праведне життя . Багато хто вважає , що це мало великий вплив на релігійну відданість самої дівчини . Вона розвішані по стінах своєї кімнати ікони святих , завжди зберігала поруч святу воду і регулярно молилася.

Деякі з її друзів зізналися , що Аннеліз здавалася одержимою ідеєю спокутування не тільки своїх гріхів , а й гріхів своїх батьків. Будь-яку свою невдачу Аннеліз мала властивість надзвичайно перебільшувати. Це , у свою чергу , могло призвести до самонавіювання одержимості демонами .

Отже , остаточно відповіді на питання одержимості Аннеліз Міхаель досі немає . Що вже говорити про конкретний випадок , якщо більшість церков ще не визначилася, чи існує взагалі одержимість ? Однак навіть за умови існування одержимості варто зважити всі за і проти . Безумовно , може здатися , що дівчина не була одержимою . Однак репутації брехуна у неї не було , так що варто вважати, що вона говорила правду , коли називала себе одержимою .


01.11.2013 9006 1
Коментарі (1)

мимокрокодил 2013.11.15, 11:32
Автор, признайся, промтом перекладав статтю? "Що ж змушувало Аннеліз трощити священні реліквії , крутити головою вправо -вліво з швидкістю змінюваних кадрів і є павуків , мух і вугілля?"
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

640
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1218
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34180 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

441
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961