Найбагатші люди планети на тлі страхів щодо можливості другої хвилі економічного спаду виводять активи з фінансового сектора. Вони скупають зливки золота, в деяких випадках це робиться тоннами, повідомляє Reuters .
«Вони не тільки купують індексні фонди або ф'ючерси, а й фізичне золото», - відзначив топ-менеджер найбільшого швейцарського банку UBS Джозеф Стадлер.
За його словами, кілька людей вклали кошти в купівлю більше тонни золота. «Золото є страхівкою», - сказав головний директор з інвестицій азіатського відділення банку Julius Baer Ван Ананта - Нагесваран .
При цьому не всі визначають золото як вигідний об'єкт для вкладення коштів. Так, американський мільярдер Джордж Сорос зазначав у минулому місяці, що на ринку цього дорогоцінного металу утворився «великий міхур». На його думку, крім ринкової вартості у золота немає реальної ціни, і, крім того, його важко добувати.
Ціна цього дорогоцінного металу останнім часом постійно збільшується. Якщо 24 вересня вартість унції золота подолала рубіж в 1300 доларів, досягнувши 1301,4 долара , то, за даними на 5 жовтня, цей показник становить 1327 доларів. У порівнянні з попереднім днем цна металу виросла на 0,77 %.
Як зазначають аналітики, вкладення в золото є доволі ризикованою операцією. Його "післякризова" ціна залежить від того, чи повернуться фінансові ринки до "золотого еквіваленту". Якщо так, то ціна золота може зрости в десять разів. Якщо ж еквівалентом обміну стане така більш прагматична річ як кіловат-година енергії, то золото впаде в ціні в ті ж десять разів...
Наприкінці вересня ЦБ РФ повідомляв, що запаси золота в державних резервах країн світу на 1 липня становлять 25 389 тонн. Перше місце в цьому списку займають США ( 8133 тонн) , потім йде Німеччина ( 3406 тонн) , на третьому місці - Італія (2451 тонн). Свій золотий запас в останній рік значно збільшили Китай та Індія.
Так чи інакше, але факт скупки золота означає, що криза не закінчилася.
Джерело : bfm.ru.