Найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок: медики пояснюють, як вберегтися від раку молочних залоз (ФОТО)

За статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом онкології у світі. А за даними Національного Інституту Раку України, кожна 5-а жінка має проблеми з молочними залозами.

Сьогодні, 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради організувало тематичну пресконференцію, інформує Фіртка.

«Ця тема важлива не лише для жінок, а загалом для сімей. На жаль, на сьогодні статистика свідчить про те, що рак молочної залози є чи не найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. Ця хвороба забирає молодих людей, матерів у дітей та залишає розбиті родини», - каже Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

За її словами, з такою хворобою все ж є великі шанси на одужання, якщо своєчасно звернутися до лікаря.

Крім того, сьогодні на пресконференції 40-річна франківчанка поділилася свої досвідом боротьби із раком молочної залози.

«Я в діагнозі «онко» з 2019 року. Тоді було літо, у мене були плани, хотіла поїхати з дітьми на море, але відчувала, що є якась проблема. Провела самообстеження, тобто пальпацію, вирішила піти до лікаря, зробити комплексне обстеження, заспокоюся і плануватиму далі свій відпочинок, але сталося все не так.  Тоді й розпочався мій шлях боротьби», - ділиться Тетяна, жінка, яка бореться з недугою.

Вона радить у схожих ситуаціях оперативно пройти діагностичні процедури та здати всі необхідні аналізи, щоб швидше приступити до лікування. У Тетяни такий комплекс зайняв місяць.

Також на конференції медики зазначили, що захворіти на рак молочної залози може не лише будь-яка жінка, але й чоловік.

Серед факторів, які підвищують ризик захворювання раку молочної залози, найчастіше визначають такі:

  • Рак молочної залози у родичів
  • Ранній початок менархе (до 12 років)
  • Пізня менопауза
  • Перша вагітність та пологи після 30 років
  • Жінки, які ніколи не народжували
  • Штучне переривання вагітності
  • Відсутність годування грудьми після пологів
  • Тривалий (понад 7 років) прийом гормональних контрацептивів
  • Ожиріння
  • Куріння

Натомість для профілактики онкології молочної залози спеціалісти порадили дотримуватися таких правил:

  • Здоровий спосіб життя
  • Регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла
  • Не курити та не вживати алкоголь
  • Вчасно лікувати всі захворювання, які можуть сприяти розвитку хвороби (наприклад, фіброзно-кистозна мастопатія, фіброміома тіла матки, дисфункція щитовидної залози).

«Прийдіть, навіть якщо вас нічого не турбує. Знайдіть таку можливість і ми вас обстежимо. Центральна міська лікарня має доволі великий досвід в цій справі. За останній рік кількість обстежень молочної залози у нас зросла на 600%, це дуже багато», - наголошує Ігор Соколовський, завідувач рентгенологічного відділення у Центральній міській клінічній лікарні.

Додамо, що обстеження молочних залоз в муніципальних закладах безплатні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам


20.10.2021 Тіна Любчик 17732
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

187
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5445 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2307 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1732
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2223
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4137

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

294

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

350

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

429

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

813
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

168
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

299
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

467
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

210
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

325 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

640
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

932
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5483
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

217
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

240
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

354
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

531