Найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок: медики пояснюють, як вберегтися від раку молочних залоз (ФОТО)

За статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом онкології у світі. А за даними Національного Інституту Раку України, кожна 5-а жінка має проблеми з молочними залозами.

Сьогодні, 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради організувало тематичну пресконференцію, інформує Фіртка.

«Ця тема важлива не лише для жінок, а загалом для сімей. На жаль, на сьогодні статистика свідчить про те, що рак молочної залози є чи не найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. Ця хвороба забирає молодих людей, матерів у дітей та залишає розбиті родини», - каже Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

За її словами, з такою хворобою все ж є великі шанси на одужання, якщо своєчасно звернутися до лікаря.

Крім того, сьогодні на пресконференції 40-річна франківчанка поділилася свої досвідом боротьби із раком молочної залози.

«Я в діагнозі «онко» з 2019 року. Тоді було літо, у мене були плани, хотіла поїхати з дітьми на море, але відчувала, що є якась проблема. Провела самообстеження, тобто пальпацію, вирішила піти до лікаря, зробити комплексне обстеження, заспокоюся і плануватиму далі свій відпочинок, але сталося все не так.  Тоді й розпочався мій шлях боротьби», - ділиться Тетяна, жінка, яка бореться з недугою.

Вона радить у схожих ситуаціях оперативно пройти діагностичні процедури та здати всі необхідні аналізи, щоб швидше приступити до лікування. У Тетяни такий комплекс зайняв місяць.

Також на конференції медики зазначили, що захворіти на рак молочної залози може не лише будь-яка жінка, але й чоловік.

Серед факторів, які підвищують ризик захворювання раку молочної залози, найчастіше визначають такі:

  • Рак молочної залози у родичів
  • Ранній початок менархе (до 12 років)
  • Пізня менопауза
  • Перша вагітність та пологи після 30 років
  • Жінки, які ніколи не народжували
  • Штучне переривання вагітності
  • Відсутність годування грудьми після пологів
  • Тривалий (понад 7 років) прийом гормональних контрацептивів
  • Ожиріння
  • Куріння

Натомість для профілактики онкології молочної залози спеціалісти порадили дотримуватися таких правил:

  • Здоровий спосіб життя
  • Регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла
  • Не курити та не вживати алкоголь
  • Вчасно лікувати всі захворювання, які можуть сприяти розвитку хвороби (наприклад, фіброзно-кистозна мастопатія, фіброміома тіла матки, дисфункція щитовидної залози).

«Прийдіть, навіть якщо вас нічого не турбує. Знайдіть таку можливість і ми вас обстежимо. Центральна міська лікарня має доволі великий досвід в цій справі. За останній рік кількість обстежень молочної залози у нас зросла на 600%, це дуже багато», - наголошує Ігор Соколовський, завідувач рентгенологічного відділення у Центральній міській клінічній лікарні.

Додамо, що обстеження молочних залоз в муніципальних закладах безплатні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам


20.10.2021 Тіна Любчик 18393
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

335

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

832

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1124 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2252 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950