«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам

Щорічно 13 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з тромбозом. За даними МОЗ України, одна з чотирьох осіб у всьому світі помирає від станів, спричинених тромбозом.

При такому захворюванні згустки крові, тобто тромби, утворюються (найчастіше) у глибокій вені ноги й можуть пересуватися кровообігом та потрапляти в легені, повідомляє Фіртка з посиланням на сайт МОЗ.

Відомо, що глибокий тромбоз вен та тромбоемболія легеневої артерії – небезпечні та потенційно смертельні медичні стани.

Для того, аби пояснити читачам, хто найчастіше в зоні ризику, які передумови та яку профілактику застосовувати, кореспондентка Фіртки поспілкувалася з Іриною Дмитрів, доценткою кафедри судинної хірургії ІФНМУ.

«Серед передумов є дуже багато чинників, однак найперше – це малорухомий спосіб життя, неправильне харчування, захворювання внутрішніх органів, онкопатології та основна на теперішній час проблема – коронавірус, який спричиняє тромбози різних локалізацій», - каже Ірина Дмитрів.

За словами медика, вакцинація проти COVID-19 також пов'язана з частішим виявленням тромбозів у пацієнтів.

«Кожна маніпуляція має свої переваги та недоліки. Якщо врахувати всі плюси, які має вакцинація, то мінуси все одно нівелюються», - наголошує лікарка.

Спеціалістка каже, що тромбози часто є спадковою хворобою, яка дуже часто вражає молоде населення.

Однак, найчастіше в зоні ризику все ж старше покоління саме через малорухомий спосіб життя та наявність супутніх захворювань.

Крім того, Ірина Дмитрів зазначила, що в осінньо-зимовий період відбувається загострення тромбозів. Це першочергово пов'язано з інфекціями та вірусами.

«Правильне харчування – на першому місці. Старатися якнайбільше вживати свіжі овочі та фрукти, натомість уникати смаженої їжі та солодощів. Акцентувати саме на вітамінізованих продуктах.

Звичайно, більше рухатися та уникати стресових ситуацій. Ще дуже важливо багато пити звичайної води. В принципі, це профілактика від багатьох недуг, але тромбозів – тим більше», - радить Дмитрів.

Жінка каже, що кожна людина, у якої виявили тромбоз, повинна розуміти, що найчастіше це захворювання буде хронічним та рецидивним. Тромбоз неможливо вилікувати й бути впевненим, що до кінця життя ця проблема більше не турбуватиме. Чинник ризику можна усунути, але в будь-який момент може з'явитися новий, який запрограмує повторний розвиток тромбозів.

«Через це варто частіше організовувати огляди в сімейного лікаря. Тому що таке захворювання є актуальним не лише на Прикарпатті, але й у цілому світі. До цього причетні лікарі всіх спеціальностей, бо судини та мікроциркуляція – це наше життя.

Якщо є тромботичні ускладнення в судинах, то від цього страждатимуть всі внутрішні органи і якість життя загалом. В певних випадках може бути навіть постійна втрата працездатності», - додала Ірина Дмитрів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В Україні зафіксували випадок зараження поліомієлітом


13.10.2021 18554
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

129
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

791
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3463 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3851
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4221
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5366

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

121

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

578

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1136

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1632
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

214
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56856
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

542
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10366
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

777
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

744
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5366
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13247
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

340
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

355
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1186