Нафтовики Надвірнянщини провели черговий мітинг «за енергетичну незалежність України» (відео+фото)

 

 

Працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» на центральній площі у Надвірній провели мітинг під гаслом «Нафтовики Надвірнянщини за енергетичну незалежність України».

 

Вимагають не допустити занепаду нафтогазовидобувної галузі на Прикарпатті, масового звільнення працівників та зберегти енергетичну незалежність України.

 

Мітинг провели у зв’язку з критичною ситуацією, яка склалась в ПАТ «Укрнафта»: не продовження спецдозволів на користування надрами, невирішення проблеми заборгованості перед бюджетом всупереч енергетичній стратегії України, а також проти економічно необгрунтованої реорганізації ПАТ «Укрнафта» та ліквідації Прикарпатського УБР.

 

«Дізнались ми про оцю злощасну програму ліквідації нафтової галузі саме від народного депутата Юрія Дерев’янка. Він написав свій запит до НАК «Нафтогазу» і до голови ПАТ «Укрнафта» Ролінса, і НАК «Нафтогаз» дав відповідь і ми тільки тоді взнали яка «чорна доля» чекає нас всіх», - зазначив голова первинної профспілкової організації Прикарпатського УБР Григорій Третяк.

 


 

«Розумієте як хитро вони діють-вони витісняють нас з роботи, виводять поза штат, різними методами і напівзаконними діями. І отака незрозуміла позиція НАК "Нафтогазу", прем’єр-міністра і влади вцілому -ніхто не втручається  в ситуацію, яка склалася. Забирають ліцензії на родовища, не дають дозволи на їх розробку», - заявив голова первинної профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» Олександр Діканьов.

 


 

Впродовж року спільно з профспілковою організацією Прикарпатського УБР та НГВУ «Надвірнанафтогаз», нардеп Юрій Дерев’янко та депутати місцевих рад від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ намагаються донести цю проблему до керівництва ПАТ «Укрнафта», НАК «Нафтогаз України». 

 

«На жаль,  ПАТ «Укрнафта» та її керівництво не зважає на позицію профспілки, на звернення прийняті місцевими радами, на звернення і запити направлені народним депутатом Юрієм Дерев’янко і продовжує вживати дії з так званої реорганізації підприємства, яка тягне за собою ліквідацію його структурних підрозділів. Стало відомо, що планують ліквідувати не лише Прикарпатське УБР, але й нафтогазовидобувні управління», - каже юрист, помічник-консультант народного депутата Юрія Дерев’янка Ольга Ганиш.

 

Ольга Ганиш наголосила, що на черговий запит Юрія Дерев’янка надійшла відповідь від керівника ПАТ «Укрнафта» Марка Ролінса, в якій він заявляє, що жодних порушень у проведенні реорганізації підприємства немає і звинувачує профспілкову організацію у перевищенні своїх повноважень.

 

«Первинна профспілкова організація діє в інтересах працівників, в інтересах області та всієї держави загалом. Адже ліквідація структурних підрозділів призведе і до зменшення надходжень до бюджетів різних рівнів, ліквідація Прикарпатського УБР матиме наслідком і зменшення видобутку нафти і газу, що нестиме загрозу енергетичній незалежності України», - заявила Ольга Ганиш.

 

 

На рівні Києва інтереси нафтовиків разом з Дерев’янком відстоює депутат обласної ради Ольга Федишина, яка неодноразово брала участь у зустрічах з керівництвом НАК «Нафтогаз України» і ПАТ «Укрнафта».

 

«Ми і надалі будемо допомагати представникам профспілки в боротьбі за свої законні права. Наступного тижня має відбутися засідання профільного комітету Верховної Ради, де повинні заслухати питання по ситуації, яка склалася навколо ПАТ "Укрнафта"», - запевнила Федишина. До засідання долучиться і депутат Надвірнянської районної ради Тетяна Пришляк, яка переконана у необхідності зберегти нафтогазовидобувну промисловість Надвірнянського району, де чи не в кожній сім’ї є буровики та нафтовики.



«Фракція ВОЛЯ і весь склад Надвірнянської райради підтримує нафтовиків, ми показали свою позицію державному керівництву і прийняли відповідне звернення. Я виросла в родині нафтовиків, мій батько майже сорок років працював в Надвірнянському УБР. Цого ліквідація була страшною втратою для буровиків та їхніх сімей, вони вкладали в галузь свої вміння та душу, віддавали цій нелегкій професії здоров'я та сили. Тоді закриття Надвірнянського УБР відбулося за мовчазної згоди влади, депутатів. Сьогодні цього допустити не можна. Адже нам добре відомо, які наслідки мають подібні "реорганізації", "реформи" та "оптимізації"", – зазначає Тетяна Пришляк.

 

Під час акції понад 300 мітингувальників схвалили звернення до керівництва держави з вимогами відкликати рішення Наглядової ради щодо ліквідації Прикарпатського та Охтирського УБР, притягнути до відповідальності причетних до банкрутства ПАТ «Укрнафта», припинити розвал підприємства та розгін працівників. Оптимальним вирішенням цих проблем, нафтовики вважають передачу ПАТ «Укрнафта» у власність держави.

 

 

 


15.06.2017 840 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1053
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1610 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2379
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2242 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7528
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15240 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

298

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1022

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1090

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1874
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

270
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

649
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

890
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3118
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

907
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1940
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

991
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35137 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

250
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

472
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

613
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

938