На вулиці Євгена Коновальця почали наносити нову розмітку із захисними смугами для велосипедистів (фото)

 

В ніч з 20 на 21 травня почалися роботи з нанесення нової дорожньої розмітки на вулиці Євгена Коновальця.

 

Наразі готові поздовжні смуги на ділянці від дитячої лікарні до вулиці Національної , пише велоактивіст Мирослав Франківський в живому журналі.

 

Зрозуміло, що робота тут ще не завершена (не нанесені "зебри" переходів, стрілки навігації і логотипи велосипедів на захисних смугах), але загальне враження вже можна сформувати.



Отже тепер на вулиці Коновальця буде дві смуги для руху автомобілів, та дві захисні смуги для велосипедистів.




Що таке "захисна смуга" і з чим її їдять ми розкажемо і покажемо в наступній статті. Поки що просто зазначимо, що навідміну від суцільної велосмуги, пунктирну захисну можна пересікати, їдучи на автомобілі, при умові, що по ній не рухається велосипедист.

 

Тобто в даному випадку обидва автомобілі їдуть в межах правил. Білий "японець" не порушує законний простір велосипедиста, а сірий седан позаду може собі дозволити "притиснутися" до бордюру.





Відразу треба сказати, що є одна проблемна ділянка навпроти дитячої лікарні, де вздовж тротуару активно паркуються. Сподіваємось, що ця проблема зникне, після того як там буде облаштовано кишені для паркування.



Треба сказати, що вулиця дуже "велосипедна".



Ми теж спробували проїхатись по новій, ще не до кінця розміченій, велосмузі :)



Складається враження, що з нанесенням розмітки і візуальним "звуженням" смуг, рух на вулиці став трохи спокійнішим. Водії їдуть акуратніше, намагаючись триматися свогоєї смуги.



Наступний ракурс. Як добре видно з фотографії, простір для руху автомобілів забирають не велосмуги, а ті ж водії, які паркуються на зупинках громадського транспорту. Потім маршрутка не може зупинитися впритул до тротуару, і блокує рух транспорту в одну сторону. Сподіваємось, новий закон про національну поліцію, розширення повноважень місцевого самоврядування і утворення муніципальної варти вирішать цю проблему найближчим часом.



Загалом же симпатично виглядає, чи не так?



І стан дорожного покриття біля тротуарів впринципі прийнятний для їзди.
До речі, ширина велосмуг - 1м 25 см (мінімальна допустима згідно нормативних документів).



На практиці це виглядає ось так. Велосипедист їде по своїй смузі, автомобіль - по своїй.



Всім вистачає місця. Трафік заспокоюється і впорядковується. Як би там не було, а їхати приємніше.


22.05.2015 819 2
Коментарі (2)

Yura Tyrkot 2015.05.22, 08:43
ну от навіщо такі публікації, ви ж плюєте собі в обличчя і кажете що дощ паде. На фото чітко видно, що на протилежному боці на цих "доріжках" припарковані авто, краще зробили б якись рух, типу "викликай даїшника та накажи бидло-парковщика"!
Ярослав Волощук 2015.05.22, 13:09
//краще зробили б якись рух, типу "викликай даїшника та накажи бидло-парковщика"!// А хто сказав, що там зупинка чи стоянка заборонена? По вашій логіці по всій вулиці не можна паркуватись тай помісті теж, ага?
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

416
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2968
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21122
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1999
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1513 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

49

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2168

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1012
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

790
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8236
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

896 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2186 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837