На утилізацію небезпечних відходів в Івано-Франківську витрачають 100 тисяч гривень щороку

Приблизно 300 кг пальчикових батарейок вивезли на утилізацію з Івано-Франківська у 2020-му році. На це виділили кошти з резервного фонду бюджету міста.

Про це Суспільному Карпати повідомив начальник міського управління з надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, пише Фіртка.

"Наше управління відповідає за збір та утилізацію в Івано-Франківську небезпечних побутових відходів. Хочу сказати, що кількість жителів міста і підприємств, які дбають про екологію і здають використані батарейки, ртутні лампочки, термометри на утилізацію, постійно збільшується. Фактично в кожній школі є куточок з ємністю, куди діти складають використані батарейки", - розповідає Ігор Влізло.

Управління також співпрацює з громадськими організаціями та екоактивістами. Окрім того, батарейки збирають в кафе, магазинах, на заправках, на комунальних підприємствах.

"За минулий рік ми вивезли приблизно 300-350 кг пальчикових батарейок. Також маємо приблизно 15 кг ртутних виробів, - розповідає надзвичайник. - Спочатку усі небезпечні відходи зберігаються на складах, звідки не можуть потрапити зовні, а потім відправляються на утилізацію. Тричі на рік вивозимо зібрані батарейки до міста Бучач на спеціалізоване підприємство. Утилізація усіх небезпечних відходів оплачується з резервного фонду міського бюджету, тому що безкоштовно її не проводять. Щороку на це витрачається приблизно 100 тисяч гривень".

За словами Ігоря Влізла, небезпечні відходи від населення приймають безкоштовно. Батарейки можна залишити у пунктах прийому, а ртутні предмети можна принести до управління з надзвичайних ситуацій за адресою: вул. Дністровська, 30 або, у разі потреби, телефонувати на лінію "101".

Однак, в інших населених пунктах області систематичного збору та утилізації небезпечних відходів немає.

Як розповів Суспільному начальник відділу управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Петро Кульба, у кожній територіальній громаді області збором та утилізацією небезпечних відходів повинні займатися органи місцевого самоврядування. І населення повинно вимагати у них проводити таку роботу.

"Українське законодавство зобов’язує органи місцевого самоврядування бути ґаздами на своїй території. Саме керівники територіальних громад повинні забезпечити наявність і контейнерів, і підписаних угод з ліцензійними підприємствами, які займаються збором небезпечних відходів. Те, що не зорганізують керівники, будемо знаходити просто викинутим у природу", - зазначає чиновник.

Позитивні зрушення у такому напрямку уже є. Зокрема, як розповіла ініціаторка екопроєкту "Верховина сортує сміття" Яніна Лучейко, громадські активісти Верховини упродовж року самотужки зібрали 130 кг використаних батарейок і звернулися до селищної ради з проханням виділити гроші на їхню утилізацію. Відтак у бюджеті Верховинської ОТГ заклали кошти на ці потреби. А в Коломиї учасники ГО "Екогвалт" ініціюють створення міської програми утилізації використаних батарейок і наразі очікують підтримки міської влади.


Читайте також:

Сортування сміття та переробка: франківське ОСББ поділилися досвідом (ВІДЕО)

На Яремчанщині спалюватимуть відходи нафтовидобутку

Радикальне рішення: у Калуші можуть побудувати завод з перероблення відходів (ВІДЕО)

Калушу загрожує екологічне лихо — зупинка тепло- і водопостачання

Калушу загрожує сміттєвий колапс


13.02.2021 1108
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

557
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

649
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1362
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2315 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1166
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3093

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

915

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1060

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1489

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2087
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26408 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

782
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

983
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3037
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1285
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

963
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1222
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1231
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

441
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4314
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1095
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1656