На утилізацію небезпечних відходів в Івано-Франківську витрачають 100 тисяч гривень щороку

Приблизно 300 кг пальчикових батарейок вивезли на утилізацію з Івано-Франківська у 2020-му році. На це виділили кошти з резервного фонду бюджету міста.

Про це Суспільному Карпати повідомив начальник міського управління з надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, пише Фіртка.

"Наше управління відповідає за збір та утилізацію в Івано-Франківську небезпечних побутових відходів. Хочу сказати, що кількість жителів міста і підприємств, які дбають про екологію і здають використані батарейки, ртутні лампочки, термометри на утилізацію, постійно збільшується. Фактично в кожній школі є куточок з ємністю, куди діти складають використані батарейки", - розповідає Ігор Влізло.

Управління також співпрацює з громадськими організаціями та екоактивістами. Окрім того, батарейки збирають в кафе, магазинах, на заправках, на комунальних підприємствах.

"За минулий рік ми вивезли приблизно 300-350 кг пальчикових батарейок. Також маємо приблизно 15 кг ртутних виробів, - розповідає надзвичайник. - Спочатку усі небезпечні відходи зберігаються на складах, звідки не можуть потрапити зовні, а потім відправляються на утилізацію. Тричі на рік вивозимо зібрані батарейки до міста Бучач на спеціалізоване підприємство. Утилізація усіх небезпечних відходів оплачується з резервного фонду міського бюджету, тому що безкоштовно її не проводять. Щороку на це витрачається приблизно 100 тисяч гривень".

За словами Ігоря Влізла, небезпечні відходи від населення приймають безкоштовно. Батарейки можна залишити у пунктах прийому, а ртутні предмети можна принести до управління з надзвичайних ситуацій за адресою: вул. Дністровська, 30 або, у разі потреби, телефонувати на лінію "101".

Однак, в інших населених пунктах області систематичного збору та утилізації небезпечних відходів немає.

Як розповів Суспільному начальник відділу управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Петро Кульба, у кожній територіальній громаді області збором та утилізацією небезпечних відходів повинні займатися органи місцевого самоврядування. І населення повинно вимагати у них проводити таку роботу.

"Українське законодавство зобов’язує органи місцевого самоврядування бути ґаздами на своїй території. Саме керівники територіальних громад повинні забезпечити наявність і контейнерів, і підписаних угод з ліцензійними підприємствами, які займаються збором небезпечних відходів. Те, що не зорганізують керівники, будемо знаходити просто викинутим у природу", - зазначає чиновник.

Позитивні зрушення у такому напрямку уже є. Зокрема, як розповіла ініціаторка екопроєкту "Верховина сортує сміття" Яніна Лучейко, громадські активісти Верховини упродовж року самотужки зібрали 130 кг використаних батарейок і звернулися до селищної ради з проханням виділити гроші на їхню утилізацію. Відтак у бюджеті Верховинської ОТГ заклали кошти на ці потреби. А в Коломиї учасники ГО "Екогвалт" ініціюють створення міської програми утилізації використаних батарейок і наразі очікують підтримки міської влади.


Читайте також:

Сортування сміття та переробка: франківське ОСББ поділилися досвідом (ВІДЕО)

На Яремчанщині спалюватимуть відходи нафтовидобутку

Радикальне рішення: у Калуші можуть побудувати завод з перероблення відходів (ВІДЕО)

Калушу загрожує екологічне лихо — зупинка тепло- і водопостачання

Калушу загрожує сміттєвий колапс


13.02.2021 1075
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

647
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1041 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

859
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1675
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2301
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4285 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

414

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

274

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

500

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

452
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8029
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

686
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

727
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1144
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

726
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6311
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1797
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

278
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

302
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1621
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

813 1