На Різдвяні свята зірки варили в Яремче грибну юшку та готували кутю (фоторепортаж)

Уже п'ятий рік поспіль знаменитості збираються в Карпатах на фестивалі Winter Romantik Fest.

 

В цьому році зірки знову зібралися дружньою компанією і приготували традиційні страви для святкування Різдва. 

 

«В цьому немає нічого дивного, адже Карпати завжди були місцем сили і концентрації українських традицій. Крім того, таких гостинності та теплоти за кордоном ви не знайдете», - каже засновник фестивалю Іван Гаврон.

 

На фестивалі прийнято велику увагу приділяти національній кухні і різдвяним традиціям. На святвечір гостей пригощали 12-ма пісними стравами, серед яких: голубці, грибна юшка, зварені на відкритому вогні і головна страва Святого вечора - кутя.

 

Якщо кутею займалися жінки - Ольга Сумська, Тоня Матвієнко, Наталія Бучинська та Тетяна Гончарова, то пісні голубці і грибну юшку готували чоловіки - Віталій Борисюк, Арсен Мірзоян та Іван Гаврон.

 

Особливо вразила гостей юшка на відкритому вогні, оскільки зварена за спеціальним рецептом на основі ароматних білих лісових грибів.

 

Як з'ясувалося, традиції приготування головної різдвяної страви - куті в зоряних сім'ях дуже відрізняються.

 

«Мій батько Петро Гончар - відомий художник і директор Національного центру народної культури, завжди особисто займається приготуванням куті, у нас не прийнято додавати в кутю мед і цукати. Вважається, що вони перебивають смак страви. Головними ж інгредієнтами вважаються зерно, мак і волоські горіхи. Мак потрібно перетерти в спеціальній ступці. Якщо мак добре перетертий, то кутя буде насиченою і смачною, а, як відомо, чим багатша кутя, тим багатшим буде рік», - поділилася Тоня Матвієнко.

 

Ольга Сумська зазначає, що в її родині кутя готувалася виключно жінками, а мед і цукати - це одні з найважливіших інгредієнтів. Також особливого шарму і смаку додають перетерті сухофрукти і родзинки. Причому, за словами народної артистки, важливо взяти, як світлі, так і темні види родзинок. 

 

Наталя Бучинська зазначає, що важливо гарненько відварити мак, а тільки потім перетерти його.

 

На фестивалі також відбувся аукціон в рамках проекту «Врятуймо скарби разом», який проводиться спільно з Івано-Франківським краєзнавчим музеєм. Лотами аукціону стали копії реставрованих творів мистецтва, за які вдалося зібрати 106 000 гривен.

 

Ці кошти підуть на подальші реставраційні роботи раритетних творів з фондів музею. У цей вечір засновник фестивалю Winter Romantik Fest Іван Гаврон отримав нагороду за меценатство від Президента України Петра Порошенка.

 

 

Читайте також:

В Буковелі дізналися, хто з українських зірок краще катається на лижах (фото)

Фотогалерея


09.01.2018 5266 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

261
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2899
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21055
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1966
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8204
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

806 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2159 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811