На ринках Верховинщини спеціальна комісія моніторить ціни

 

 

Відтепер ціноутворення на верховинських ринках і в магазинах конролюватиме спеціальна комісія.


Чи не основний показник кризи – наші зарплати. Перераховуючи її зарплату у долари за нинішнім курсом, який зріс більш як вчетверо, стає зрозуміло, що доведеться, навіть, не жити, а виживати. Якщо людина отримує 1500-2000 гривень зарплати, то. в перерахунку на долар, отримує 50-70 «зелених». Українцям доводиться звикати до щоденних космічних цінових показників, причому, на все і у кілька разів, які миттєво реагують на ріст долара, котрий без вагань перевалив за тридцять гривень. Рівень зарплат та пенсій пересічних українців не змінився і найближчим часом їхня адаптація до нормального рівня не передбачається, інформує Фіртка з посиланням на Вісті Верховини.


Що ж можна придбати за знецінену зарплату? Особливо це питання гостро постає, коли приходиш на ринок. «Злети» цін на 20-30% найбільше спостерігалися у перші тижні лютого: усіх, хто завітав на верховинські ринки, чекав шокуючий сюрприз: ціни на продовольчі товари почало лихоманити у бік зростання.


Особливо дивні речі творилися на продовольчому ринку під Ґлифою. В один із базарних днів вартість 50-кілограмового мішка цукру била всі рекорди. Зранку за мішок просили 550 грн, а ближче до обіду потрібно вже було викласти 730-750 грн.
Ціна на борошно сягала до 500 грн, а під обід – 540. Щотижня на 10-20 грн дорожчає мішок комбікорму. Його можна було купити за 150-160 грн, а до кінця дня просили вже 175 грн.


Інколи видається, що ми, покупці, й створюємо таке різке коливання та зростання цін, а підприємці один раз піднявши вартість на товар, наступного разу вже не знижує її. А згодом своє рішення мотивують здорожчанням долара та пального.


Якщо й мають зростати ціни, то у відповідності до пального, а не в удвічі-тричі. Якщо прирівнювати товар до долара, то тільки імпортний, а не вітчизняний, вирощений та вироблений в Україні, ще минулого року. Зважаючи на те, що в Україні йде неоголошена війна, що мають бути реформи, то питання цін не таке вже й важливе. Але ж, все ж таки, контролювати та регулювати їх хтось повинен.


На пропозицію голови РДА Ярослава Скуматчука, 21 лютого промоніторити ціни на продовольчому ринку відгукнулися представники правоохоронних структур, податкової інспекції, ЗМІ, а от жоден очільник громадських організацій на цю ініціативу не відгукнувся і до комісії не приєднався, хоча саме вони мали би виступати за справедливе ціноутворення на продовольчі товари. Де новостворена громадська рада, самооборона, зрештою небайдужі гуцули? Невже комусь на руку таке ганебне поводження з простими людьми?


Спочатку члени комісії пройшлися ринком зранку, як звичайні покупці. І зафіксували кричущий факт: ціна одного мішка борошна вищого ґатунку вартувала до 450 грн. Коли проходили в складі комісії, найвища ціна стала вже 380 грн.

 

Далі – більше. Коли ретельно перевірили продавців, жоден із нихне зміг надати сертифікат на товар. У кращому випадку була накладна, але не вказана закупівельна ціни тощо. Наприклад, представник фірми «Альбінос» із Коломиї взагалі не зміг надати жодної накладної на свою продукцію. У той час борошно цієї фірми «розходиться» у Верховині «на ура» за ціною явно необгрунтованою та завищеною.


Як зазначив Ярослав Скуматчук, без відповідних документів, мішок можна наповнити іншими інгредієнтами, а видавати за фірмовий бренд. Купляючи продукцію у виробника, підприємцю зобов’язані видати сертифікат і накладні. Без цих документів, ніхто не має права торгувати на ринку чи в магазині. Кожен споживач має право вимагати у продавця сертифікат на відповідну продукцію.


Продавці одразу налаштувалися проти комісії негативно. Дехто почав нарікати на дороге пальне, інший – на здорожчання ліків. Хто схвально відгукнувся до ідеї щосуботи моніторити ціни – це покупці, бо за присутності комісії можна було купити продукцію на 20-30% дешевше. Тому просили частіше відвідувати ринок, щоб і перебувати там якомога довше.
Зважаючи на прохання громадян, голова РДА вирішив узяти на особистий контроль ціни на продовольчі товари, а комісія з представників відповідних служб постійно проводитиме моніторинг цін.


25.02.2015 569 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13894 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2