На Прикарпаття евакуювалася фабрика з пошиття військового одягу (ВІДЕО)

На Івано-Франківщині у Надвірній запрацювала філія підприємства, яке займається пошиттям спецодягу та військової форми. Обладнання евакуювали з Києва і тепер мають намір працювати тут постійно.

Про це Суспільному розповів директор фабрики Валерій Коник, передає Фіртка.

З його слів, переїзд був важким. Швейні машинки та інше обладнання з Києва вивозили вантажівками.

"Ми шукали по Україні якісь склади, хто мав змогу хоча б якось прийняти нашу продукцію. Грубо кажучи, фуру привезли, вивантажили все, що в ній було, на склади.

Поки ми вивозили продукцію, нам у Надвірній запропонували приміщення. Я приїхав сюди, подивився, нас влаштувало, і ми почали з усієї України вивозити нашу продукцію сюди", — каже Валерій Коник.

Ігор Зенченко очолював чернігівську філію з пошиття військового одягу. Зараз він керує виробничими процесами на фабриці у Надвірній. На підприємстві усе шиють в піксельному принті Збройних сил України: плитоноски, вологозахисні костюми, рюкзаки та форму на літо.

"Усі ці вироби проходять тестування, працівники лабораторії над ними "знущаються", перевіряють, тобто для Збройних сил є окрема специфіка роботи", — розповідає Ігор Зенченко.

На фабриці у Надвірній більша частина працівників — місцеві. Прикарпатець Віталій Зеленяк раніше мав власний бізнес з виробництва взуття. Тепер в цеху пришиває до військового одягу фурнітуру.

"Оскільки мене не захотіли забрати до армії, в тероборону я не встиг вступити, почав професійно займатися одежею, тим більше, що це — дуже корисна справа і велика допомога нашим Збройним силам", — каже Віталій Зеленяк.

Переселенка Анна Бабенко, яка працює на фабриці, переїхала з окупованого міста Снігурівка, що на Миколаївщині. Жінка не є професійною кравчинею. До війни працювала шкільним психологом.

"Шила лише вдома для задоволення своїм дітям. Тому доводиться вчитися, переймаю досвід", — розповідає Анна Бабенко.

Жінка пригадує, як вдалося виїхати з окупованої Снігурівки: "Під’їхала під двір машина. Сказали: "У вас є дві хвилини, ми авто не глушимо. Ви сідаєте і виїжджаємо". Все, що я могла взяти із найціннішого – це мама і двоє моїх дітей. У чому ми були, в тому і приїхали. Водій, який нас вивозив, коли почався обстріл, підкрутив голосніше музику, щоб діти не боялися".

Наразі на фабриці бракує технологів швейного виробництва, механіків швейного обладнання, закрійників. Частина персоналу — це евакуйовані працівники. Решту шукають через служби зайнятості, розповідає менеджер Ігор Зенченко

Детальніше у відео:


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Старались надати сімейний затишок»: як на Косівщині разом із домашніми улюбленцями мешкають переселенці (ФОТО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

 


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

306
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2911
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21065
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1975
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1346 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2359

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

690

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2136

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

815

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1404
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

136
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

464
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

996
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

139
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

753
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

735
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8209
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

816 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

872
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2164 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

816