На Прикарпатті жінка стала безхатченком через рідну сестру

 

/data/blog/43441/3ad3f85f52b0e25910c9e4eacaa3297b.jpg

Фото: keyservice.kiev.ua

 

Вже понад три місяці жителька села Пнів на Надвірнянщині Галина Голубчак у передпенсійному віці вимушена як безхатченко-волоцюга тинятися по сусідах і просити даху над головою.

 

Те, що жінка має законне право користуватися батьківським обійстям у рідному Пневі, ще місяць тому ствердив своїм рішенням Надвірнянський районний суд — і її на дев’ять років молодша рідна сестра Марія безпосередньо у залі слухань передала Галині ключі від хати.

 

То чому ж так важко відчинити двері домоволодіння, які так просто і всупереч закону зачинила сестра перед сестрою?



Суд як осуд

Як пише газета "Галичина", Надвірнянський районний суд 11 жовтня визнав позов Галини Голубчак на свою сестру Марію Касіянчук підставним, задовольнив і зобов’язав Марію Касіянчук «не чинити перешкод Голубчак Галині Михайлівні у користуванні житловим будинком» та «вселити Голубчак Галину Михайлівну в житловий будинок» в селі Пневі на вулиці Горішняка, 143. А наше спілкування з односельцями Галини Голубчак дає підстави стверджувати, що і сам факт судового спору між сестрами, і судове рішення на користь вигнанки з рідної хати стали ще й людським осудом на все село для молодшої сестри, яка своїми діями намагалася зробити з рідної і хворої сестри-вдовиці (одна рука в Галини Голубчак частково паралізована) безхатченка. На сьогодні — після смерті матері сестер у липні — право власності на будинковолодіння ні за ким не зареєстровано, свого часу також у Пнівській сільраді не було складено та посвідчено жодних заповітів, а на майно заборони на відчуження чи арешт не було накладено. І за законами України, припинення сімейних стосунків із колишнім власником будинку не може членів сім’ї позбавити права користування займаним приміщенням. Це може зробити лише суд.



Зволікання як байдужість

Ще молодою вона втратила батька, відтак провела в останню путь братів і чоловіка, а три роки тому — сина на нари. А цього року Галина відплакала матір і спопелила в серці любов до своєї єдиної рідної сестри Марії. Жінка у свої 54 роки виглядає, як ніч, — почорніла від пережитих поневірянь, а її сльози стали і пекучими, і нищівними. Бо не опустила рук, а вдалася шукати правосуддя. Коментар безхатченка мимохіть Галини Голубчак нам видався цікавим ще й тому, що, як стверджує жінка, з неї намагалися зробити не лише «бомжиху», а й психічно хвору людину, і погрожували запроторити в «дурдом»:



— Доки була мама живою, ми у хаті жили двоє, а сестра — у Делятині, хоч також була прописана у батьківському будинку. Сестра Марія вже згодом, після маминої смерті, почала мені погрожувати. Била мене, а після похорону ще й відро води на мене вихлюпнула. Поводилася так, що 26 липня я змушена була залишити батьківську хату. Тож і до сьогодні — по людях ночую. У хаті ж наразі не живе ніхто. Після рішення суду сестра відразу, ще у залі, віддала мені ключі від будинку. Коли ж згодом я у присутності журналістів хотіла потрапити до хати, то всі спроби були марні — двері не відчинялися. Певно, зумисне віддала не ті ключі. Бо сестра за той час уже встигла поробити по два замки. Двері сучасні і дуже міцні — їх і виважити годі. 20 жовтня ще стайня і стодола згоріли. Але попри рішення суду виглядає, що сільський голова не дуже поспішає щось вирішувати, мовляв, треба сестри дочекатися. Розумієте, я там від маленької жила, і тепер кожний день по чужих людях для мене — як вічність. Пенсії не маю — ще не ті роки. Хочуть з мене зробити психічно хвору? Так, я важко пережила і ув’язнення сина, і смерть матері. Інсульт зачепив руку, але з головою у мене все нормально.

Ми з’ясували, що і справді діяння рідної сестри і бездіяння виконавчої служби (може, через непоінформованість?) виглядають, як сприяння безхатченству Галини Голубчак. Що ж до можливих погроз жінці «дурдомом», які, як вона стверджує, відбувалися по телефону, то жодних доказів причетності тих чи інших осіб до таких дій наразі нема. Але і будь-яких відхилень психіки, засвідчених медиками, в Галини Голубчак також не спостерігається. Відвідини села Пнева нас, як мінімум, здивували. Таке враження, що жителька Галина Голубчак і справді залишилася наодинці зі своїми проблемами. Бо вже місяць минув з часу рішення Надвірнянського райсуду, який задовольнив її позов, а жінка і досі не може потрапити до своєї хати, де прожила все життя. Ми особисто переконалися, що тими ключами, які сестра привселюдно вручила їй у залі суду, відчинити вхідні броньовані двері неможливо. У всякому разі нам не вдалося. Так, Галина Голубчак упродовж свого вимушеного «бомжування» письмово не зверталася по допомогу до керівництва сільської ради. Але каже, що розмова про це із сільським головою була. То невже не було кому порадити, окрім приїжджих журналістів, як звернутися збідованій односельчанці до відділу державної виконавчої служби Надвірнянського районного управління юстиції? Або, може, у сільській раді не знали, що жінка вже не перший місяць не має прихистку, а на носі — зима, чи чекали, Боже збав, біди? Голова сільради Василь Гладиш підтвердив, що лише тиждень тому довідався від жінки про її проблему, і запевнив про сприяння у її розв’язанні.



11 листопада Галина Голубчак офіційно звернулася із заявою до керівництва Пнівської сільської ради і просить сприяння у депутатського корпусу, а відтак була і у ДВС, а ми, своєю чергою, цей матеріал вважаємо журналістським запитом до керівництва ДВС Надвірнянського районного управління юстиції і просимо забезпечити виконання рішення Надвірнянського районного суду, яке набуло чинності 21 жовтня 2013 року і яке зобов’язує Марію Касіянчук не чинити перешкод і вселити Галину Голубчак у житловий будинок у селі Пневі на вулиці Горішняка, 143.

Ігор ЛАЗОРИШИН


18.11.2013 593 2
Коментарі (2)

небайдужий 2013.11.18, 19:05
люди добрі поможіть людині якщо маете таку нагоду бог все бачить хто робить добрі справи збериться всим селом робіть щось скоро новий рік
Оксана 2013.11.19, 20:54
Пробелема нашого суспiльства людська байдужicть...страшно жити стаэ
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1982
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18922
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1695
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2228
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3805

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1925

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

653

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1273

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1426
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

340
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

856
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24365
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

583
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

587
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

723
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1614
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7974
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

381
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

744
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2007 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

709