![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/302708/e2a0620bdbe701f7772cb8f03a0b4221.jpeg)
Серед справ про порушення прав людини під час мобілізації, за якими відкрили кримінальне провадження — побиття в одному з приміщень ТЦК на Прикарпатті.
Про це повідомив в інтерв'ю Фіртці розповів представник Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталій Вербовий.
"Виявили факт, зафіксували злочинні дії та за нашим поданням відкрили кримінальну справу. Наразі тривають судові процеси, тому деталі я не розкриватиму", — зазначив Віталій Вербовий.
З його слів, у 2024 році з отриманих 314 звернень щодо порушення в процесі мобілізації у понад 50% випадків поновили права людей.
"Були різні порушення — це право на доступ до інформації, були обмеження волі. Найбільше це саме порушення права на інформацію — не повідомляють, коли мобілізують.
Ми намагаємось діяти превентивно, шляхом інформаційної компанії, шляхом роботи з ТЦК. Маємо добру комунікацію, адже наші штатні працівники є учасниками бойових дій. Вони розуміють цю систему зсередини.
Бачимо, де можуть бути зловживання зі сторони ТЦК, а також фіксуємо, де є неповне розуміння громадян щодо їхніх обов'язків під час проведення мобілізації.
Бо часто буває, коли людина думає, що вона має бронь. Наприклад, є троє неповнолітніх дітей, але право на відстрочку не оформлене в ТЦК. Через це найбільше виникає конфліктів.
Утім завдяки превентивним діям, роботі з ТЦК та комунікації намагаємося, щоб не доходило до звернень до нас, а люди вже на місці, і самі працівники роз'яснювали та закривали ці питання", — уточнив Віталій Вербовий.
Більше читайте у матеріалі: "Часто через необізнаність виникають конфлікти з ТЦК": як в Івано-Франківську контролюють дотримання прав людини
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну