
На сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території, спрямований масштабний проект "Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп", який з жовтня впроваджується в Україні.
Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії у співпраці з 11 потужними регіональними неурядовими організаціями.
Серед 10 областей, де впроваджується проект, й Івано-Франківщина, інформує ОДТРК "Карпати".
Завдяки проекту внутрішніх переселенців інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.
За словами голови правління молодіжного громадського центру "Еталон" Лесі Аронець, на
Прикарпатті тимчасово знайшли прихисток близько 7,5 тисяч переселенців з Криму та східних областей. І серед питань, які постають перед внутрішніми "біженцями" – отримання соціальних виплат та послуг, пошук житла та працевлаштування, захист майнових прав, оформлення реєстрації та отримання статусу переселенця, доступ дітей до освіти, отримання медичної та гуманітарної допомоги, забезпечення інших прав і свобод людини переселенців з Криму та східного регіону. Завдяки проекту мають бути мінімізовані їх правові проблеми та надана допомога у захисті їхніх прав.
Для отримання безоплатної правової допомоги вимушені переселенці, які перебувають на території області, можуть звертатися до юристів Молодіжного громадського центру "Еталон" безпосередньо у приміщенні Регіонального штабу, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул Грушевського, 18 (2 поверх), або скористатися спеціально створеним веб-сайтом чи зателефонувати за номером гарячої лінії - (095) 080-25-19.