На Прикарпатті викрили шахраїв, що "потрошили" банківські рахунки

 

Працівники сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Івано-Франківській області викрили шахраїв, які займалися зняттям коштів із банківських рахунків громадян на території Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Хмельницької та Чернівецької областей.

 

Оперативники затримали аферистів на гарячому біля одного з банкоматів у Снятині, коли ті саме реалізовували свою злочинну схему. Зловмисниками виявилися четверо молодих жителів Івано-Франківщини. Один із них раніше працював у філії одного з банків, а звільнившись звідти, прихопив із собою конфіденційну інформацію про клієнтів.

 

«Колишній 27-річний працівник банку незаконно здобув банківську базу, в якій були номери карток і мобільних телефонів клієнтів, – розповідає начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Івано-Франківській області полковник міліції Андрій Рогалевич. – До речі, його звільнили з роботи за те, що без відома клієнта він оформив на нього кредит, а кошти привласнив. Шахраї телефонували потерпілим, представлялися працівниками головного офісу банку й розповідали, начебто банк встановив новий термін активації карток і кодів, тому клієнту надіслали есемеску з таємним паролем із чотирьох цифр. Аферисти виманювали в людей цей пароль і пін-код кредитної карти і таким чином знімали кошти. Під час затримання в одного зі злочинців вилучили ноутбук із базою даних, а також роздрукований текст інструкції, як слід розмовляти з майбутньою жертвою.

 

Задокументовано 23 епізоди по Івано-Франківській області, але це далеко не всі потерпілі. Ми припускаємо, що їх близько ста. Сума викрадених коштів – понад 40 тисяч гривень. Маємо інформацію, що серед потерпілих є жителі Тернопільської, Закарпатської, Чернівецької, Хмельницької та інших областей».

 

Андрій Рогалевич розповів, що коли оперативники вилучили в злочинців базу даних, то побачили позначки навпроти прізвищ клієнтів банку. Так аферисти позначали тих, кому телефонували з пропозицією видати коди. Працівники сектору боротьби з кіберзлочинністю телефонують цим людям, щоб вони перевірили свої рахунки. Що цікаво: всі потерпілі – жінки, переважно вчителі та медичні працівники. Деякі люди, виявивши зникнення коштів з рахунків, зверталися до служби безпеки банку. Тепер працівники міліції намагаються дізнатися, куди злочинці витратили гроші, щоб відшкодувати збитки.

 

«Люди повинні зрозуміти, що коли їм телефонують і просять назвати таємний пароль і пін-код картки, то це шахраї, – продовжує Рогалевич. – Хотів би попередити громадян, щоб вони не вірили таким запевненням. Якщо ж людина постраждала через аферистів, необхідно звернутися в міліцію – буде відкрите кримінальне провадження. До речі, встановлено, що деякі клієнти банку в телефонній розмові з шахраями відмовлялися повідомляти коди. Було й таке, що зловмисники обдурювали одне одного. Знімали з картки, наприклад, дві з половиною тисячі гривень, а казали спільникам, що лише триста. В соціальних мережах ми натрапили на фотографії учасників цієї групи, що розважаються, очевидно, після вдалої оборудки. Перевірили й виявилося, що якраз напередодні вони зняли значну суму з карток клієнтів банку».

 

Слідче управління УМВС України в Івано-Франківській області відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальної техніки. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

 

Ігор Голинський, "Іменем закону"


11.02.2013 1931 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

735 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2183
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33469
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2358
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3063
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5211 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

433

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1225

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

787

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

992
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

312
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

604
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

659 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1183
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

985
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1078
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

847
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30223 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

950
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3938
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

523
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

558