На Прикарпатті відкривають нові гірські туристичні маршрути

 

Вершина Маковиця чекає на тебе. Так називається мікропроект, який реалізовується на території Карпатського національного природного парку в рамках проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат" при фінансовій підтримці уряду Норвегії.

 

В межах парку створена мережа еколого-пізнавальних маршрутів. Значною популярністю  серед відвідувачів користується стежка "На гору Маковиця" (Ямнянське природоохоронне науково-дослідне відділення) протяжність якої 8 км.

 

Маршрут характеризується багатством природного ландшафту, різноманітністю представників флори і фауни.  З вершини гори Маковиця (985 м н.р.м.) відкривається панорама на значну територію парку. Вдалині видніються вершини Горганського та Чорногірського масивів, населені пункти Карпатського регіону. 

       
До 1993 року маршрут починався з видової точки навпроти туристичної бази "Гуцульщина" і проходив лісовими масивами Ямнянського природоохоронного науково-дослідного відділення. Внаслідок проведення дорожно-будівельних робіт (розширення автомобільної дороги)  початок і частина маршруту були ліквідовані. і тому сходження на вершину здійснювалося проходженням по "Стежці Довбуша" з наступним виходом на маршрут, що веде на вершину гори Маковиця. Відсутність впорядкованого земляного профілю на початку маршруту обмежував доступність відвідування цікавого рекреаційного об'єкту. А недостатність елементів благоустрою, рекламно-інформаційного забезпечення викликало незадоволення з боку відвідувачів парку.
       
В рамках реалізації проекту були  виконані роботи по плануванню земляного полотна, облаштуванню оглядової площадки та сходів з природного каменю, що забезпечило  безпечне проходження маршрутом  та зменшило ризик травматизму під час подорожей. Проведено прочистку маршруту від захаращення протяжністю 800 м внаслідок чого покращилась прохідність стежкою. А проведене маркування  на маршруті служить добрим орієнтиром на місцевості.

 

Відповідний благоустрій позитивно сприймається як відвідувачами стежки, так і місцевим населенням. В результаті реалізації проекту відвідувачі зможуть здійснити перехід по лісовій стежці й додатково відвідати еколого-пізнавальний маршрут "Стежка Довбуша", початок якого знаходиться в мікрорайоні Ямна. Відвідування двох еколого-пізнавальних маршрутів дасть відвідувачам отримати цікаву інформацію щодо унікальних букових пралісових екосистем парку та проростання реліктового виду - сосни звичайної. Облаштований маршрут - це нова рекреаційно-оздоровча атракція і власники садиб зеленого туризму зможуть запропонувати його своїм відпочиваючим. Підвищення інформованості туристів, відвідувачів маршруту реалізувалось завдяки заходам по виготовленню буклету (український та англомовний варіант), ламінованої листівки Інформаційний стенд встановлений на початку маршруту знайомить відвідувачів з ландшафтною структурою, а вказівники зорганізовують потік туристів в певному напрямку з додержанням режиму охорони природи й врахуванням рекреаційних навантажень на природні екосистеми.

 

Малі архітектурні форми виконані в одному стилі з малими архітектурними формами, які знаходяться на маршруті "Стежка Довбуша" Нещодавно в екотуристичному візит-центрі відбувся семінар по підбиттю підсумків реалізації проекту, в якому взяли участь представники громади та турбізнесу. Експлуатація маршруту "На гору Маковиця" є досить важливим аспектом з розвитку екологічно-зорієнтованого туризму, соціальної й економічної стабільності регіону та реалізації "Стратегії економічного та соціально-культурного розвитку м. Яремче до 2020 року". Оптимізація інфраструктури даного маршруту, рекламно-інформаційне забезпечення його, покращує імідж території парку. Дана стежка є взірцевою стежкою і гарним прикладом облаштування екологічних стежок для багатьох національних парків та заповідників.


02.07.2012 2393 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3143
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

985
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1489
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

424

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

325
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1301
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

390
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

656
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

380
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

274
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1061
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

917