На Прикарпатті відкривають нові гірські туристичні маршрути

 

Вершина Маковиця чекає на тебе. Так називається мікропроект, який реалізовується на території Карпатського національного природного парку в рамках проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат" при фінансовій підтримці уряду Норвегії.

 

В межах парку створена мережа еколого-пізнавальних маршрутів. Значною популярністю  серед відвідувачів користується стежка "На гору Маковиця" (Ямнянське природоохоронне науково-дослідне відділення) протяжність якої 8 км.

 

Маршрут характеризується багатством природного ландшафту, різноманітністю представників флори і фауни.  З вершини гори Маковиця (985 м н.р.м.) відкривається панорама на значну територію парку. Вдалині видніються вершини Горганського та Чорногірського масивів, населені пункти Карпатського регіону. 

       
До 1993 року маршрут починався з видової точки навпроти туристичної бази "Гуцульщина" і проходив лісовими масивами Ямнянського природоохоронного науково-дослідного відділення. Внаслідок проведення дорожно-будівельних робіт (розширення автомобільної дороги)  початок і частина маршруту були ліквідовані. і тому сходження на вершину здійснювалося проходженням по "Стежці Довбуша" з наступним виходом на маршрут, що веде на вершину гори Маковиця. Відсутність впорядкованого земляного профілю на початку маршруту обмежував доступність відвідування цікавого рекреаційного об'єкту. А недостатність елементів благоустрою, рекламно-інформаційного забезпечення викликало незадоволення з боку відвідувачів парку.
       
В рамках реалізації проекту були  виконані роботи по плануванню земляного полотна, облаштуванню оглядової площадки та сходів з природного каменю, що забезпечило  безпечне проходження маршрутом  та зменшило ризик травматизму під час подорожей. Проведено прочистку маршруту від захаращення протяжністю 800 м внаслідок чого покращилась прохідність стежкою. А проведене маркування  на маршруті служить добрим орієнтиром на місцевості.

 

Відповідний благоустрій позитивно сприймається як відвідувачами стежки, так і місцевим населенням. В результаті реалізації проекту відвідувачі зможуть здійснити перехід по лісовій стежці й додатково відвідати еколого-пізнавальний маршрут "Стежка Довбуша", початок якого знаходиться в мікрорайоні Ямна. Відвідування двох еколого-пізнавальних маршрутів дасть відвідувачам отримати цікаву інформацію щодо унікальних букових пралісових екосистем парку та проростання реліктового виду - сосни звичайної. Облаштований маршрут - це нова рекреаційно-оздоровча атракція і власники садиб зеленого туризму зможуть запропонувати його своїм відпочиваючим. Підвищення інформованості туристів, відвідувачів маршруту реалізувалось завдяки заходам по виготовленню буклету (український та англомовний варіант), ламінованої листівки Інформаційний стенд встановлений на початку маршруту знайомить відвідувачів з ландшафтною структурою, а вказівники зорганізовують потік туристів в певному напрямку з додержанням режиму охорони природи й врахуванням рекреаційних навантажень на природні екосистеми.

 

Малі архітектурні форми виконані в одному стилі з малими архітектурними формами, які знаходяться на маршруті "Стежка Довбуша" Нещодавно в екотуристичному візит-центрі відбувся семінар по підбиттю підсумків реалізації проекту, в якому взяли участь представники громади та турбізнесу. Експлуатація маршруту "На гору Маковиця" є досить важливим аспектом з розвитку екологічно-зорієнтованого туризму, соціальної й економічної стабільності регіону та реалізації "Стратегії економічного та соціально-культурного розвитку м. Яремче до 2020 року". Оптимізація інфраструктури даного маршруту, рекламно-інформаційне забезпечення його, покращує імідж території парку. Дана стежка є взірцевою стежкою і гарним прикладом облаштування екологічних стежок для багатьох національних парків та заповідників.


02.07.2012 2254 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

862
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11446 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1997
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1884
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2875
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4800

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

532

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1168

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1680

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1423
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1819
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1649
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8881
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

721
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

799
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1984
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

973
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

468
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

424 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

809 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

849