На Прикарпатті відкривають нові гірські туристичні маршрути

 

Вершина Маковиця чекає на тебе. Так називається мікропроект, який реалізовується на території Карпатського національного природного парку в рамках проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат" при фінансовій підтримці уряду Норвегії.

 

В межах парку створена мережа еколого-пізнавальних маршрутів. Значною популярністю  серед відвідувачів користується стежка "На гору Маковиця" (Ямнянське природоохоронне науково-дослідне відділення) протяжність якої 8 км.

 

Маршрут характеризується багатством природного ландшафту, різноманітністю представників флори і фауни.  З вершини гори Маковиця (985 м н.р.м.) відкривається панорама на значну територію парку. Вдалині видніються вершини Горганського та Чорногірського масивів, населені пункти Карпатського регіону. 

       
До 1993 року маршрут починався з видової точки навпроти туристичної бази "Гуцульщина" і проходив лісовими масивами Ямнянського природоохоронного науково-дослідного відділення. Внаслідок проведення дорожно-будівельних робіт (розширення автомобільної дороги)  початок і частина маршруту були ліквідовані. і тому сходження на вершину здійснювалося проходженням по "Стежці Довбуша" з наступним виходом на маршрут, що веде на вершину гори Маковиця. Відсутність впорядкованого земляного профілю на початку маршруту обмежував доступність відвідування цікавого рекреаційного об'єкту. А недостатність елементів благоустрою, рекламно-інформаційного забезпечення викликало незадоволення з боку відвідувачів парку.
       
В рамках реалізації проекту були  виконані роботи по плануванню земляного полотна, облаштуванню оглядової площадки та сходів з природного каменю, що забезпечило  безпечне проходження маршрутом  та зменшило ризик травматизму під час подорожей. Проведено прочистку маршруту від захаращення протяжністю 800 м внаслідок чого покращилась прохідність стежкою. А проведене маркування  на маршруті служить добрим орієнтиром на місцевості.

 

Відповідний благоустрій позитивно сприймається як відвідувачами стежки, так і місцевим населенням. В результаті реалізації проекту відвідувачі зможуть здійснити перехід по лісовій стежці й додатково відвідати еколого-пізнавальний маршрут "Стежка Довбуша", початок якого знаходиться в мікрорайоні Ямна. Відвідування двох еколого-пізнавальних маршрутів дасть відвідувачам отримати цікаву інформацію щодо унікальних букових пралісових екосистем парку та проростання реліктового виду - сосни звичайної. Облаштований маршрут - це нова рекреаційно-оздоровча атракція і власники садиб зеленого туризму зможуть запропонувати його своїм відпочиваючим. Підвищення інформованості туристів, відвідувачів маршруту реалізувалось завдяки заходам по виготовленню буклету (український та англомовний варіант), ламінованої листівки Інформаційний стенд встановлений на початку маршруту знайомить відвідувачів з ландшафтною структурою, а вказівники зорганізовують потік туристів в певному напрямку з додержанням режиму охорони природи й врахуванням рекреаційних навантажень на природні екосистеми.

 

Малі архітектурні форми виконані в одному стилі з малими архітектурними формами, які знаходяться на маршруті "Стежка Довбуша" Нещодавно в екотуристичному візит-центрі відбувся семінар по підбиттю підсумків реалізації проекту, в якому взяли участь представники громади та турбізнесу. Експлуатація маршруту "На гору Маковиця" є досить важливим аспектом з розвитку екологічно-зорієнтованого туризму, соціальної й економічної стабільності регіону та реалізації "Стратегії економічного та соціально-культурного розвитку м. Яремче до 2020 року". Оптимізація інфраструктури даного маршруту, рекламно-інформаційне забезпечення його, покращує імідж території парку. Дана стежка є взірцевою стежкою і гарним прикладом облаштування екологічних стежок для багатьох національних парків та заповідників.


02.07.2012 2354 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

538
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1206
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2860 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2342
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3206
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2787

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

71

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

607

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

624

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1159
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3055
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20566
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

790
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

362
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

953
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5653
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7524
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1107
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

451 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

831
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1181 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1704 1