На Прикарпатті відбулася міжнародна виставка голубів (фото)

 

Понад тисячу спортивних та декоративних птахів представили на шостій міжнародній виставці голубів у селі Павлівці Тисменицького району.

 

Незважаючи на складну погоду, снігові замети, холод і вітер, до невеличкого села біля Івано-Франківська днями з’їхалися голубоводи з Німеччини, Румунії, Польщі, Молдови, Київської, Одеської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської областей та Криму.

 

Долали тисячі кілометрів, аби з гордістю показувати пернатих чемпіонів, адже голуби для заводчиків і тренерів — неабияка гордість. Деякі коштують кілька тисяч гривень. Найменша ціна голубів — кілька сотень. Адже тут привезли пернате багатство України і Європи. Гості з Криму з 30 голубами подолали… понад тисячу кілометрів.

 

Суддя та експерт з автономної республіки Рустем Ільясов говорить, що птахів середньоазійської, короткодзьобої порід везли у спеціальних переносних клітках. Майже не годували. Для пернатих це неабиякий стрес, але участь у міжнародній виставці—дуже важлива. А у глядачів уже очі розбігаються від пташиної дивовижі. Навколо у різного розміру клітках спокійно стоять сірі, білі, зозулясті, коричневі, із міцними великими лапами, пишними, неначе в павичів, хвостами, кучерявим пір’ям, із бородавчастими дзьобами голуби. І сказати хто з них кращий аж ніяк не можна.

 

Біля кліток — десятки дітей. Батьки та матусі і собі із задоволенням спостерігають за пташками, але купувати не поспішають, бо утримувати та розводити голубів — справа непроста.

 

«Це треба дійсно любити, без любові нічого не вийде, — каже організатор виставки, німець Матіас Гьопфнер, який вже кілька років успішно розвиває у Павлівці голубівництво. — Птахи дуже відчувають, хто і як про них турбується, як годує, чи любить».

 

Більшість голубоводів почали утримувати птахів ще з раннього дитинства. Так, 35-річний Михайло Лучків із села Драгомирчани, що на Івано-Франківщині, цікавитися цими благородними птахами почав у 10-річному віці. Своєму захопленню, яке вже тепер частина його життя, не зрадив досі. Молодик мовить, що декоративних птахів розводити непросто. Так скажімо красуні-голубки пороби «Якобін» із пір’яним «комірцем» та пухнастими лапами несуть лише два яйця раз на місяць-два. Із цих яєць, на жаль, не завжди вилуплюються пташенята, пишуть Вікна.

 

Представники міжнародної асоціації голубоводів в Україні нагородили найкращих. Визначають чемпіонів у кожній породі серед декоративних та найшвидших серед спортивних на різні дистанції. Останніх треба постійно тренувати. навчати швидко долати сотні кілометрів. Треновані птахи, де б не були, завжди повертаються додому.

 

«До цього їх слід привчати із самого народження: регулярно випускати за кілька кілометрів від дому і щоразу збільшувати відстань, — мовлять голубоводи з Молдови. — З перших разів пернатих приваблюють свистом. Зрештою, кажуть, що голуби можуть пролетіти до трьох (!) тисяч кілометрів».

 

«Усього і мене десь 30 голубів, тримаю їх на горищі будинку, — з гордістю мовить власник декоративного голуба-чемпіона віденської породи Євген Полтарацький з Івано-Франківська. — Я на пенсії, тому маю можливість займатися улюбленою справою. Птахи—мій найкращий антидепресант».

 

Згодом чоловік навчає як треба правильно тримати на виставці голубів, аби не втекли. Їх слід треба брати поміж двома пальцями за лапки, і іншими двома поверх хвоста. Одразу таку премудрість і не второпаєш. Вдалося лише за третім разом. Інші голубоводи щиро розповідають, що різні породи голубів годують звичайним зерном. Залюбки ласують насінням ріпаку, проса, пшениці, ячменю, кукурудзи. Хоча до зерен ще треба додавати спеціальні вітаміни. У клітках треба постійно підтримувати чистоту, аби не розводились шкідники, пильно стежити, аби голуби не захворіли.

 

 

 

Крилаті чемпіони. На Прикарпатті відбулася міжнародна виставка голубів. ФОТО


21.12.2012 2668 1
Коментарі (1)

Софія 2012.12.21, 20:53
І що з того має бюджет? Колись в с. Павлівка (ще за радянських часів)було норкове звірогосподарство, яке за 2 роки давало мільйон прибутку, а норки купували на аукціонах (в Ленінграді)канадці,югослави та ін. Ну і що комуністи зробили з такого вигідного звірогосподарства? За чесність , розум , працелюбство мордувало, а все зроблене розікрали.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

564
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1972
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33340
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2228
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2966
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5030 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

350

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1109

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

718

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

926
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

210
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

512
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

594 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1075
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

910
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1001
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

774
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30149 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

814
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3784
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

437
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

471