На Прикарпатті учні ліцею створили робота, який годує домашніх улюбленців (фото)


Учні івано-франківського ліцею для обдарованих дітей під керівництвом вчителя Любомира Солом’яного створили робота, який за відсутності господарів може сам доглядати за рослинами та годувати домашніх улюбленців.

 

— Ми хотіли полегшити життя тим, хто має домашніх улюбленців, і не важливо чи це рослини, чи тварини — усі потребують догляду, — розповідають діти.

 

— Ось їдуть люди у відрядження чи відпустку та не знають, куди подіти домашніх тварин. Просять сусідів та знайомих, аби ті брали чотирилапих до себе, щоб ті не загинули від голоду. Для тварин це стрес. Із вазонками простіше. Але не дуже. Їх також потрібно поливати у певний час. Наш робот вирішить цю проблему, і нікого не доведеться просити.

 

За словами Любомира Солом’яного, робот складається із механічного «скелета», що керується програмним забезпеченням. Спочатку було створено програмний алгоритм, згодом власне конструкцію машини. Її робота, пояснюють юні винахідники та вчитель, — нескладна. Увесь секрет у мікропроцесорному блоці, який вмонтовано в конструкцію робота. Разом з таймером, процесор обраховує коли, скажімо, треба полити грунт у вазонах. Час поливу виставляє господар на механізмі перед від’їздом та спокійно покидає дім, пишуть Вікна.

 

У визначені години невеличкі сервоприводи заставляють рухатися більшу та меншу посудини. Через програму сервопривід нахиляє велику посудину з водою. Вода виливається в меншу посудину, на поверхні якої плаває пінопласт. Тут до роботи долучається датчик, що реагує на білий колір пінопласту. Так дозується кількість води, що потрібна для поливу. Згодом менша посудина, керована другим сервомотором, перехиляється вже безпосередньо у вазон. Вода виливається під рослину. Таймер для поливання рослин встановлюється на три дні.

 

Запрограмувати можна і час годування тварин. Уже не тільки на три дні. Робот буде накидати їжу в мисочку кішці чи собаці, або й навіть вкидати корм для рибок в акваріумах. Проте юні винахідники думають, як вдосконалити дбайливого робота-годувальника та поливальника.

 

— Хочемо, аби він не просто поливав квіти, а робив це, залежно від вологості грунту, — мовить з усмішкою Мар’яна. — А їжу для тварин, аби вкидав лише тоді, коли миски їх порожні. Адже перегодовувати кішок та собак також не варто. Все це навчимо робота визначати самостійно». Технічну новинку можна легко вдосконали: збільшити величину посудини, підвищити потужність акумулятора. Але навіть тепер робот може працювати не лише в квартирах, але й у теплицях, де допоможе зекономати час та людські ресурси при поливанні овочів.

 

 

На Прикарпатті учні ліцею створили робота, який годує домашніх улюбленців. ФОТО


06.02.2013 1993 1
Коментарі (1)

555І 2013.02.07, 08:39
Івано-Франківський ліцей для обдарованих дітей проспо супер, а все завдячуючи викладачам, котрі приділяють увагу дітам. Його не можна зрівняти з іншими навчальними закладами, в котрих дітей нічим не заохочують і не хочуть приділяти їм належної уваги. Велике спасибі викладачу інформатики Солом"яному Любомиру романовичу, котрий керує цими проектами , знайшов правильний підхід до дітей, зумів їх навчити і зацікавити!!!!!!!!!!!!!
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

978
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

793
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1909
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3263
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2561
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2552

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

254

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

741

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

698

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1624
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

371
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

706
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

624
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

360
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

388
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27050
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

849
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19686
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

438
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

404
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

739
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1358 4