За даними Державної служби статистики, індекс споживчих цін (ІСЦ) у вересні поточного року. як в Україні в цілому, так і в області зокрема склав 100,0%, за січень–серпень – 99,4% та 99,2%, відповідно.
У вересні зниження споживчих цін на 0,5–0,1% зафіксовано у Запорізькій, Луганській, Сумській, Херсонській областях, АР Крим, Вінницькій, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській та Чернівецькій областях. У Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Миколаївській, Хмельницькій областях індекс споживчих цін склав 100,0%. Приріст споживчих цін на 0,1–0,3% зафіксовано у Дніпропетровській, Донецькій, Рівненській, Чернігівській, Закарпатській, Черкаській, Київській областях, містах Києві та Севастополі.
Як повідомляє ГУ статистики в області, на споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 0,1%. Найбільше (на 3,4–1,7%) подешевшали фрукти, овочі, цукор, продукти переробки зернових. На 1,4–0,2% знизилися ціни на соняшникову олію, рис, рибу та продукти з риби, макаронні вироби.
Водночас відчутно (на 11,0%) подорожчали яйця. На 2,0–0,4% зросли ціни на масло, кисломолочну продукцію, сири, молоко, сметану, м'ясо і м’ясопродукти, сало. Ріст цін на алкогольні напої, тютюнові вироби на 0,7% зумовлений підвищенням цін на тютюнові вироби на 1,1%.
Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,1%, що в основному пов’язано з підвищенням вартості скрапленого газу (на 6,2%). У сфері охорони здоров’я відбулося зростання цін на 0,3%, у т.ч. фармацевтична продукція подорожчала на 0,4%, послуги лікарень – на 0,2%.
Подорожчання послуг освіти на 1,1% зумовлено зростанням плати за навчання в закладах середньої та вищої освіти (на 1,8% та 1,1%, відповідно).