На Прикарпатті у госпіталі для ветеранів завершують ремонт сучасної операційної

фото Суспільне Івано-Франківськ

В одному з госпіталів для ветеранів війни на Івано-Франківщині завершують облаштування сучасної операційної. Тепер вона відповідатиме усім стандартам хірургії та дозволить збільшити кількість операцій.

Про це Суспільного розповів гендиректор закладу Володимир Федоришин, передає Фіртка.

З його слів, в операційному блоці вже облаштували душ для хірургів, перев'язочну, мийну, кімнату для обробки інструментів, дві палати інтенсивної терапії та кімнату для медперсоналу.

Залишилося ще обладнати систему подачі кисню. Володимир Федоришин каже, що завершити роботи планують до кінця 2022 року. На ремонт госпіталь отримав 5 млн грн з обласного бюджету та 1 млн грн — з міського. Ще понад 600 тис. грн, які заробила лікарня, витратили на обладнання.

"Нам треба розширювати сферу послуг. Сучасні методи лікування мають бути й у нас. Якщо є травматологічні хворі, то вони потребують такого обладнання як пересувний рентген. Тоді ми можемо брати пацієнтів, намагатися робити їм заміну суглобів.

Також ми хочемо розширюватися та робити урологічні операції, зокрема на простаті. Хірурги планують почати лапароскопічні операції на жовчних шляхах, видалення грижі", — розповів Володимир Федоришин.

У медзакладі операціями займаються усі спеціалісти лікарні: окулісти, урологи, хірурги. Саме тому лікарні потрібна ще одна операційна, каже лікар-хірург Мирослав Гаєвий. Медик вважає, що хірургія має йти в ногу з часом, тому лікарня потребує сучасного обладнання, зокрема лапароскопічної стійки.

"Коли ми оперуємо, то робимо розрізи — лапаротомії. Якщо є лапароскопічна стійка, то робиться три проколи, людину оперують, і на другий-третій день вона встає здорова. Зараз навіть видалення жовчного міхура без лапароскопічної стійки не проводять. Хіба, якщо це є запущені випадки", — пояснив Мирослав Гаєвий.

Хірург Михайло Гресько вважає, що новий операційний блок дозволить розділити "чисту" та гнійну хірургії. Це, з його слів, відповідатиме міжнародним стандартам лікування.

"В одній операційній будуть лише "чисті" оперативні втручання, наприклад, на черевній порожнині, на органах малого тазу. Так повинно бути. Весь світ так робить. "Чисті" операції — це ті, що менш асептичні.

Це й для хворих краще, бо вони швидше одужуватимуть, і легше проходитиме післяопераційний період. І там буде не тільки операційна, а й палати інтенсивної терапії з цілодобовим сестринським постом. Це дозволить надавати ургентну допомогу", — говорить Михайло Гресько.

Облаштовувати операційний блок у госпіталі почали у січні 2018 року, повідомив гендиректор закладу Володимир Федоришин. Початкова вартість проєкту складала майже 3 млн грн. З новим обладнанням та в покращених умовах тут планують збільшити кількість операцій та лікувати в закладі приблизно 2,5 тис. людей у рік.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Лікар на війні: прикарпатських медиків закликають долучатись до онлайн консультування бійців на передовій

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни 


23.07.2022 Іван Муканик 788
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1504 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1789 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2586
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2360 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7596
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15309 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

366

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1077

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1151

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1938
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

321
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

699
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

938
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3149
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

964
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1992
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1043
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35191 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

318
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

525
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

667
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

993