Уже наступного тижня в усіх українських школах розпочнуться літні канікули. Перед батьками постає запитання: як організувати відпочинок дитини так, щоб він приніс якнайбільше користі.
Тут багатьом у пригоді і стають дитячі оздоровчі заклади, котрих на території Івано-Франківщини налічується більше двадцяти.
Чи готові ці заклади до прийому юних відпочивальників, чи усі приписи та рекомендації контролюючих служб здійснили їх директори, щоб відпочинок дітей був безпечним – саме це з’ясовувала робоча група Івано-Франківської облдержадміністрації, до складу якої входили і представники Управління Держтехногенбезпеки в області.
Інспектори мають за мету виявити усі наявні недоліки з пожежної та техногенної безпеки у таборах та зобов’язати керівників оздоровчих закладів усунути їх у найкоротші терміни. Під час таких перевірок особлива увага звертається на працездатність систем пожежної сигналізації, стан електромережі та шляхів евакуації, укомплектованість будівель і територій первинними засобами пожежегасіння.
Не зовсім хороший стан справ у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку „Надія”, що облаштований у селі Делева Тлумацького району на базі місцевої школи. Приміщення не обладнані автоматичною пожежною сигналізацією, чимало порушень зафіксовано у тутешньому електрогосподарстві, відсутня протипожежна драбина для виходу на горище та інструкції дій на випадок пожежі, недостатня кількість вогнегасників, дерев’яні конструкції горища не оброблені вогнетривким розчином.
«Надія» - не єдиний в області табір з такими порушеннями. Чи вдасться виконати усі приписи державного пожежного нагляду до прийому перших відпочивальників персоналу позаміського закладу оздоровлення та відпочинку дітей «Опілля», що на Рогатинщині, наразі сказати важко. Адже, як свідчать результати перевірки, недоліків з точки зору пожежної безпеки тут також чимало. Керівники більшості таборів стверджують, що зробити більше для належного протипожежного стану приміщень їм заважає брак коштів.
Рейдові перевірки буде проведено й у інших дитячих оздоровчих закладах області. Там, де виявлятимуться порушення, працівники Управління Держтехногенбезпеки в області будуть застосовувати до керівників закладів адміністративні санкції та виносити постанови про застосування запобіжних заходів.