На Прикарпатті створять Консорціум, щоб розвивати альтернативні джерела енергії і ефективно використовувати сировину (фото)

 

 

На Прикарпатті мають намір створити "Консорціум", який об'єднає представників компаній, що працюють у напрямках розвитку агропромислового, науково-виробничого секторів та альтернативних джерел енергії.

 

Для цього днями в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулася нарада, на якій обговорили головні напрямки співпраці підприємств області у даній сфері, пише Фіртка.

 

"Ми робимо це для того, щоб об'єднати зусилля представників різних сфер і зробити певні проекти. Якщо ми збиремося разом, то можемо зробити кожен свій внесок. Наприклад, якщо мова йде про агропромислвоий сектор, то фермер щось може посадити. Якщо ми говоримо про науково-виробничий сектор, то міркуватимемо як можна те, що посадив фермер, переробити і якщо мова йтиме про альтернативні джерела енергії, то як можна отримати енергію із відходів сировини. Тобто ми хочемо зробити так: що взяли із землі - те саме повернути у землю", - розповідає директор ПАТ "Індуктор" Ігор Волошинюк.

 

Зокрема, пропонується об'єднати роботу фахівців у трьох сферах: аграрній (переробка рослинної дикорослої і нетрадиційної сировини, переробка продукції фермерських господарств, агропромислвоого комплексу), науково-виробничій (кооперація у сфері виробництва ліній сушок та грануляції продукції агропромислового комплексу, виробництво сушок деревини, виробництво твердопаливних котлів, використання технологій ІФЧ в аграрному секторі), альтернативні джерела енергії (переробка відходів агропромислового комплексу, переробка відходів лісокористування, переробка сировини з полігону твердих побутових відходів).

 

При цьому фахівці говорять, що нічого нового вони не вигадують, а просто пропонують організувати процес на рівні області так, щоб усе працювало за найновітнішими світовими технологіями.

 

Як приклад, ПАТ "Індуктор" презентувало налагоджену фахівцями фірми в Росії лінію з випуску гранул з деревини, які, за словами керівництва, набагато енергоємкіші, ніж пропоновані сьогодні пелети. Таку ж лінію, кажуть, можна легко організувати і в Івано-Франківську. А ще є проект "Топінамбур" - своєрідна альтернатива "енергетичній вербі". Вирощування топінамбуру дає змогу не тільки отримати паливо, але й сировину для харчової промисловості.

 

Нещодавно "Інститут міста Новий Івано-Франківськ", організований народним депутатом Олександром Шевченком, запропонував підприємству долучитися до розробки проекту по енергоефективності, енергозбереженню і альтернативних видах палива.

 

"Ми можемо запронувати конкретні технології і механізми розрахунку. Мова йде про інфрачервоні технології. На Україні у секторі промисловості чи аграрному господарстві вони не використовуються. Це найсучасніші технології, які можна використовувати як для опалення житлових приміщень, так і для сільського господарства. Вони працюють у спектрі теплової хвилі від 7 до 15 мкМ., що відповідає тепловій хвилі сонця. Сонце не гріє повітря - воно гріє конкретний предмет", - говорить Ігор Волошинюк.

 

Щодо економічного обгрунутвання, то спеціалісти переконані, що новітні технології дадуть змогу втричі зекономити на джерелах палива.

 

Вже наприкінці березня представники підприємств зберуться ще раз на велику конференцію, щоб детально узгодити подальшу співпрацю, оформити сворення "Консорціуму" і окреслити головні напрямки розвитку області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» розпочинає розробку програми «Івано-Франківськ – енергетично незалежне місто» (відео)


25.02.2015 1169 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

346
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13898 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1173
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13702
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

261
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

558
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2