З настанням весни, з приходом тепла на анімаційній фермі «Ковчег» пожвавилося життя. З’явилося багато роботи на полі, що прилягає до ферми.
Почалося облаштування подвір’я, де зможуть влітку відпочивати родини з дітьми. Та головна увага зосереджена на мешканцях ферми.
Нагадаємо, восени закупили 25 овець. Нещодавно волоханів постригли. Про це розповів завідуючий господарством Іван Бойчук.
Благодійний фонд «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії» взяв на себе зобов’язання відродити вівчарство на Коломийщині. В першу чергу, овець планувалося використовувати як природних лікарів для хворих дітей. Крім того, їх розводять, щоб отримувати шерсть, молоко та м’ясо.
За останній місяць отара поповнилася 19-ма ягнятами. За ними пильно доглядають працівники ферми «Ковчег».
– На ферму ми закупили простих карпатських овець. Вони не вибагливі у догляді, але все ж про деякі нюанси треба знати. Зокрема, вміти слідкувати за здоров’ям отари, знати раціон харчування, – каже завгосп.
Нещодавно прийшла черга стригти дорослих овець, щоб зняти з них важку зимову шубу. Іван Бойчук розповідає, що все для нього є новим. За досвідом чоловік їде в гірські села, де вівці є звичною худобою.
Теоретично на фермі знали, як стригти овець, але як то кажуть, теорія і практика – різні речі. Іван Бойчук самостійно освоював складну науку, переглядаючи відео в інтернеті, читаючи статті та спілкуючись із професійними вівчарями. Коли спробував стригти сам, то зрозумів усю складність справи. Спершу одну вівцю стриг до півгодини, а потім рухи автоматизувалися і справа йшла вдвічі швидше.
– Якщо правильно постригли вівцю, то в результаті отримували руно – суцільну шерстяну ковдру, – зі знанням справи ділиться пан Іван. – Вовна характеризується сильною сплутаністю, що пов’язано з природним звалюванням волокон. З різних частин вівці зістригається шерсть різної якості та з різними властивостями.
За словами Івана Бойчука, в середньому з однієї вівці отримали до 3 кілограмів шерсті. Загалом вдалося зістригти майже 60 кг.
У Карітасі з цієї вовни планують виготовляти різні вироби методом валяння. Вже відбувся перший майстер-клас, на якому діти вчилися виготовляти найпростіші прикраси із шерсті самостійно.