На Прикарпатті розпочалася демобілізація

Сьогодні кращих військовослужбовців строкової служби батальйону аеродромно-технічного забезпечення 197-ї авіаційної бази звільнили у запас і відправили додому.

 

Рік тому ці хлопці прийшли у частину. Після 12 місяців служби вони вже стоять на плацу перед вишикуваним особовим складом частини.

 

«Я хочу подякувати всім вам за вашу добру службу, за те, що ви стали гідним прикладом для молодих солдатів, – звернувся до демобілізованих командир батальйону підполковник Олександр Мосорюк. – Сподіваюсь, що після повернення додому у вас теж залишаться приємні спогаді про рік, який ви провели в армії».

 

За словами офіцера, всі хлопці, яких звільняють у першу чергу, – це найкращі солдати. В жодного з них за весь час служби не було записано ні одного зауваження чи догани.

 

«Особисто я дуже вражений тим, які побутові умови створені тут для всіх солдатів строкової служби, – поділився старший солдат Вадим Лисенко. – Ніяких жахів на зразок спання зі щурами чи брудної постільної білизни тут немає. Навпаки командування частини завжди дбало, щоб у нас було все найкраще. Щотижня ми ходили в лазню, а крім того – в підрозділі, прямо в кімнаті для вмивання, встановлено бойлер, який підключено до душу і кожен бажаючий хоч серед ночі може помитись. Так само я не зустрів тут ні дідівщини, ні офіцерського хамства. Вважаю, що цей рік пройшов для мене корисно. Адже я безкоштовно отримав спеціальність і що особливо важливо – набув досвіду роботи. Тепер у мене є допуск до водіння великовантажних автівок та перевезення небезпечних вантажів. Переконаний, що з таким запасом я легко знайду роботу в себе на Луганщині. А всім тим, хто зараз вагається, чи призиватися до війська, чи уникнути призову, хочу сказати як солдат, що відслужив: не потрібно тікати від армії і платити якісь шалені гроші комусь у військкоматі чи медкомісії. І потім все рівно боятись, що прийдуть додому з міліцією і повісткою. Рік в армії минає швидко, але життєвого досвіду додає чимало».

 

Однак зі звільненням та урочистими проводами в частині робота з «дембелями» не завершується. За ними закріплено відповідального офіцера, який разом з хлопцями йде на вокзал і допомагає їм купити квитки на поїзд чи автобус додому.

 

За словами командира підрозділу, хлопці часто просять допомогти купити їм якісь сувеніри на згадку про Івано-Франківськ, або просто сфотографувати їх біля знакових історичних споруд міста.

 

«Ми добре розуміємо, що більшість юнаків не повідомляють батьків про свій приїзд і хочуть зробити для них приємну несподіванку, – зазначає підполковник Олександр Мосорюк. – Однак увечері на наступний день, коли, за нашими розрахунками, хлопці вже мають приїхати додому, або я, або хтось із моїх заступників все рівно передзвонює до родин наших звільнених солдатів і перепитує, чи добрались їхні діти додому. Звичайно, це не входить в наші обов’язки, але з моральної точки зору ми переконані, що повинні піклуватись про наших солдатів до того моменту, коли вони переступлять поріг рідної домівки. Адже батьки привели їх на збірний пункт, а ми мусимо повернути їх до домівок здоровими і змужнілими».

 

Варто зауважити, що військовослужбовці по завершенню служби отримують досить пристойну суму грошей, яка складається з 10 окладів. А як розповіли самі солдати тепер вже запасу, «дембельські» однострої вони вдягнуть вже коли під’їжджатимуть до рідних міст і сіл. Адже їм є чим пишатись – вони відслужили сумлінно!


12.04.2011 2708 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

792
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2344
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2039
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2059
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6248 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2349 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

224

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1043

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1027

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1296
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

142
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

511
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1973
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26401
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

460
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10378 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

316
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

468
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

542
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1480