На Прикарпатті провели четвертий фестиваль “Подяка Богу за врожай”

Найсмачніші страви, традиційні та сучасні пісні й забави. А ще — багато капусти! Вже вчетверте Покуття відзначало “обжинки” на фестивалі “Подяка Богу за врожай”.

Захід, що вже став мандрівним, цьогоріч провели у с. Яківка Тлумацького району, пише Фіртка з посиланням на Файні Ябка

Співорганізатор фестивалю, підприємець та меценат Богдан Станіславський каже, що у цьому селі востаннє “обжинки” відзначали ще 28 років тому. Саме тому цьогоріч вирішили провести фестиваль у цьому мальовничому Покутському селі. 

Окрім Богдана Станіславського до організації свята доклалися Тлумацький районний відділ культури (зокрема, його керівниця Галина Петрунько), а також – соціальний кооператив “Файні Ябка”.

Участь у фестивалі взяло 11 населених пунктів “Обертинського куща”, а саме: Обертин (вокальний колектив “Доля”), Яківка, Хотимир (народний аматорський фольклорний колектив “Берегиня”), Гавриляк, Гончарів, Петрів (народний аматорський молодіжний гурт “Дністрові дзвони”), Гарасимів (народний аматорський фольклорний колектив “Молодички), Підвербці, Жуків, Олещино, Живачів. З кожного з них приїхали представити свої унікальні страви (гостей свята частували навіть капустяними “чупа-чупсами”), а також — неповторний колорит народних пісень і танців. Серед них – і жителі Гарасимова, де тогоріч проходив цей фестиваль.

“Такого свята у нашому селі ще не було, - розповідає Василь Колинець, сільський голова с. Гарасимів. Тогоріч людям воно дуже сподобалося і вони дуже хочуть, щоб “Подяка Богу за врожай” знову відбулася у Гарасимові”

Поки представники сіл готували свої страви, гостей фестивалю забавляли танцями та піснями. Для всіх несподіваним став марш учасників свята, який очолили народні музики на фірі. А після цього запального дійства голова с. Яківка, Василь Луцик, передав “кошик достатку” голові с. Жуків. А це означає, що наступного року дякувати Богу за врожай покутяни будуть у Жукові.

Кульмінацією фестивалю стало представлення традиційних страв під жартівливі пісні місцевих колективів. Кожен гість свята міг скуштувати “приймлену” капусту, голубці, пиріжки, запіканки, супи, котлети та салати. Усе — з капусти. Як зазначає гостя фестивалю Юлія, було дуже смачно, а деякі страви вона відкрила для себе по-новому. “Ми вдома деколи готуємо страву — начинку. Тут я попробувала її у людей з с. Петрів — виявляється її роблять там зовсім інакше”

А далі фестиваль продовжили танцями співами та гуморесками учасників свята. Також своїми виступами потішили гостей колективи з сіл Воронів, Чортовець, Рашків Городенківського району. Родзинкою стало виконання унікального танцю “Сербен”, який показували юнаки та діти із с. Чортовця. Вони кажуть, що у їхньому селі його виконують тільки на Великдень, а танцювати можуть тільки чоловіки. А ще Чортовецький колектив затанцював традиційний покутський танок, участь в якому взяли також й відвідувачі свята. В один момент здавалося, що не було людини, яка не пританцьовувала під енергійну мелодію троїстих музик.

А вже під завершення фестивалю всі охочі взялися співати народних пісень, як це традиційно відбувалося на обжинках.

“Цілий рік ми трудилися для того, щоб зараз відсвяткувати закінчення збору врожаю та подякувати за нього Богу” – підсумовував під кінець свята Богдан Станіславський. 

Фотогалерея


17.10.2019 1905
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1654
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3111
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1110
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1137
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1172 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3419 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

205

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1079

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

894

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

404
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

293
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2460
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1217
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1281
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

527
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15160
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7462
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

298
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

335
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

369
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

358
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

449