На Прикарпатті провели четвертий фестиваль “Подяка Богу за врожай”

Найсмачніші страви, традиційні та сучасні пісні й забави. А ще — багато капусти! Вже вчетверте Покуття відзначало “обжинки” на фестивалі “Подяка Богу за врожай”.

Захід, що вже став мандрівним, цьогоріч провели у с. Яківка Тлумацького району, пише Фіртка з посиланням на Файні Ябка

Співорганізатор фестивалю, підприємець та меценат Богдан Станіславський каже, що у цьому селі востаннє “обжинки” відзначали ще 28 років тому. Саме тому цьогоріч вирішили провести фестиваль у цьому мальовничому Покутському селі. 

Окрім Богдана Станіславського до організації свята доклалися Тлумацький районний відділ культури (зокрема, його керівниця Галина Петрунько), а також – соціальний кооператив “Файні Ябка”.

Участь у фестивалі взяло 11 населених пунктів “Обертинського куща”, а саме: Обертин (вокальний колектив “Доля”), Яківка, Хотимир (народний аматорський фольклорний колектив “Берегиня”), Гавриляк, Гончарів, Петрів (народний аматорський молодіжний гурт “Дністрові дзвони”), Гарасимів (народний аматорський фольклорний колектив “Молодички), Підвербці, Жуків, Олещино, Живачів. З кожного з них приїхали представити свої унікальні страви (гостей свята частували навіть капустяними “чупа-чупсами”), а також — неповторний колорит народних пісень і танців. Серед них – і жителі Гарасимова, де тогоріч проходив цей фестиваль.

“Такого свята у нашому селі ще не було, - розповідає Василь Колинець, сільський голова с. Гарасимів. Тогоріч людям воно дуже сподобалося і вони дуже хочуть, щоб “Подяка Богу за врожай” знову відбулася у Гарасимові”

Поки представники сіл готували свої страви, гостей фестивалю забавляли танцями та піснями. Для всіх несподіваним став марш учасників свята, який очолили народні музики на фірі. А після цього запального дійства голова с. Яківка, Василь Луцик, передав “кошик достатку” голові с. Жуків. А це означає, що наступного року дякувати Богу за врожай покутяни будуть у Жукові.

Кульмінацією фестивалю стало представлення традиційних страв під жартівливі пісні місцевих колективів. Кожен гість свята міг скуштувати “приймлену” капусту, голубці, пиріжки, запіканки, супи, котлети та салати. Усе — з капусти. Як зазначає гостя фестивалю Юлія, було дуже смачно, а деякі страви вона відкрила для себе по-новому. “Ми вдома деколи готуємо страву — начинку. Тут я попробувала її у людей з с. Петрів — виявляється її роблять там зовсім інакше”

А далі фестиваль продовжили танцями співами та гуморесками учасників свята. Також своїми виступами потішили гостей колективи з сіл Воронів, Чортовець, Рашків Городенківського району. Родзинкою стало виконання унікального танцю “Сербен”, який показували юнаки та діти із с. Чортовця. Вони кажуть, що у їхньому селі його виконують тільки на Великдень, а танцювати можуть тільки чоловіки. А ще Чортовецький колектив затанцював традиційний покутський танок, участь в якому взяли також й відвідувачі свята. В один момент здавалося, що не було людини, яка не пританцьовувала під енергійну мелодію троїстих музик.

А вже під завершення фестивалю всі охочі взялися співати народних пісень, як це традиційно відбувалося на обжинках.

“Цілий рік ми трудилися для того, щоб зараз відсвяткувати закінчення збору врожаю та подякувати за нього Богу” – підсумовував під кінець свята Богдан Станіславський. 

Фотогалерея


17.10.2019 1877
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

436
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4184
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1377
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1268
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2508
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3913

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

310

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

982

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

919
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

225
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10599
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

252
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

552
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5616
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1353
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

719
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

539 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

970
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

841
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

902