23 – 27 вересня в Галичі та його околицях відбувався пленер художників. Він був присвячений 1115-ої річниці з часу першої письмової згадки про Галич і мав відповідну назву – «Галич то є Галич».
У пленері прийняли участь митці, як з Прикарпаття, так і з інших регіонів.
Серед них були, як знані автори, так і молоді художники: Михайло Дейнега, Олег Замора, Владислав Козаченко, Микола Кочержук, Василь Красьоха, Богдан Кузів, Володимир Лукань, Федір Матейчук, Михайло Осип’юк, Михайло Тимчук. Проживання у пам’ятці архітектури XVII cт. – монастирському комплексі кармелітів, cтало додатковим елементом для створення незабутньої товариської атмосфери.
Впродовж часу перебування на землі, яка славиться давніми пам’ятками історії та чудовими ландшафтними краєвидами, художники зафіксували на полотнах все побачене. Це – старостинський замок у Галичі (XIV ст.), монастир кармелітів у Більшівцях (XVII ст.), металевий міст на Дністрі (1912 р.), окремі споруди Музею народної архітектури та побуту Прикарпаття у с. Крилос, пейзажі околиць Більшівців, мальовничі береги річки Гнила Липа.
Хоча погодні умови не особливо сприяли митцям, вони зуміли створити такі образи, які захоплюють глядача.
Підсумком роботи пленеру стало відкриття виставки робіт з даного заходу у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». Дійство відбулося 27 вересня 2013 року.
Представники органів державної влади відзначили митців подарунками та подяками. На згадку про пленер його учасники подарували 10 власних робіт Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич».
Читайте також:
Старовинний Галич відзначив 1115-річчя з часу першої письмової згадки про місто (фоторепортаж)