На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама" (фото)

 

19 травня на терені Музею архітектури та народного Прикарпаття у селі Крилос Галицького району було досить людно.

 

Подібно, як у старі часи, періоду княжої держави, до мальовничого музею просто неба, як до давньої столиці, поспішали люди.

 

Святкове народне вбрання та його різноманіття, засвідчувало подорожнім, що поруч чепурненьких будівель привезених з Покуття, Опілля, Бойківщини та Гуцульщини відбувається щось незвичайне. І дійсно – тут відбувався ІІ обласний музейно-етнографічний фестиваль «Галицька брама».

 

Організаторами дійства виступили Національний заповідник «Давній Галич» та Галицька районна державна адміністрація.



Всіх гостей фестивалю зустрічали чудові мелодії троїстих музик. Кожен ще до офіційного відкриття дійства мав можливість посмакувати приготованими майстринями пампушками, солоними овочами та солодкими фруктами, шматочками сала і багатьма іншими смакотами Галицького краю.



Пролунали сурми фестивалю, розпочалося святкове дійство. Пам’ятка дерев’яної архітектури – вежа – відчинила свої ворота і гості потрапили на терен Музею народної архітектури та побуту Прикарпаття. Серед гостей були, як мешканці Галицького району, так і з інших районів області. Також, до святкування долучилися представники Республіки Польщі; ченці монастиря Кармелітів у Більшівцях.

 

Незалежний спостерігач, приймаючи участь у фестивалі, умовно міг поділити його програму на чотири основні блоки: музейний, духовний, творчий та етнографічно-розважальний. З огляду на те, що фестиваль мав на меті ознайомити своїх гостей з діяльністю музейних закладів області, його оргкомітет подбав за відповідне забезпечення.

 

Було виготовлено спеціальні стенди, які містили описову та фото-інформацію про провідні музеї нашої області, для популяризації були влаштовані столи – розкладки з видавничою продукцією присвяченою музеям. Генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський розповів присутнім про музеї, які входять в склад очолюваної ним інституції, а це «Музей історії Галича», «Музей народної архітектури і побуту Прикарпаття», «Музей караїмської історії та культури», пишуть Паралелі.



Однією з згуртовуючих точок програми фестивалю був спільний молебен у відновленому храмі Всіх Святих. Тут, у затінку давніх дерев, у намоленому храмі, кожен присутній міг відчути подих століть. Завершуючи Богослужіння, о. Ярослав Жолоб звернувся до присутніх з актуальним словом: «…Наша спадщина є нашою культурою. Ми є носіями давньої культури і творчості. Світ є таким, якими ми є людьми. Потрібно щоб наші діти раділи з того, що мають розумних батьків – які будували музею, проводили фестивалі. Шануймо унікальну історію княжого періоду, але й докладаймося, до творення славних сторінок сьогодення…».



Велике зацікавлення присутніх викликали майстер–класи, які проводилися працівниками Малої академії народних ремесел (м. Галич) та майстрами народно-декоративного мистецтва. Кожен міг спробувати свій талант у малюванні, ліпленні виробів з глини, плетенні соломки. Додатковими атракціями були організація діяльності старовинної кузні та імпровізованого «Монетного двору». На останньому кожен міг вибити собі на згадку пам’ятну фестивальну монету. Від цікавих виробів розбігалися очі – як на давніх ярмарках, свої вміння демонстрували і продавали майстри народної творчості – особливу увагу привертали коломийські тарелі та косівські кахлі. Завершальне дійство фестивалю – святковий концерт, відкрили і провели Ярослав Поташник та Іванна Сорочинська. Передували йому офіційні вітання від представників органів державної влади та місцевого самоврядування, вручення нагород.



Чудового настрою всім додала концертна програма. У святковому дійстві виступили, як народні аматорські колективи, так і окремі солісти. Глядачі змогли подивитися гумористичні сценки, прослухати духовні, фольклорні та естрадні твори, побачити танцювальні номери. Концерт вдався завдяки невтомній енергії ведучих Ярослава Поташника та Іванни Сорочинської і всіх виступаючих. Ось перелік тих, хто своїм талантом знайомив галичан з чудовими творами мистецтва: І.Френдій, Т.Кернякевич, Й.Мельницький, Я.Глушко, Г.Симчич, В.Лисак, Г.Сорочинська, В.Пошак; колективи з Більшівців, Крилоса, Дубівців, Бовшева, Медухи; вихованці Центру дитячої творчості м. Галича та ін.

 

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

 На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"

На Прикарпатті пройшов музейно-етнографічний фестиваль "Галицька брама"


21.05.2012 2345 1
Коментарі (1)

райрада 2012.05.21, 13:23
А чи знаєти Ви, що цей захід рекомендовано з верху " не проводити", а економити кошти!? Спасибі керівництву заповідника, що мають власну думку і завзяття!!!
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

441
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1474
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2705 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3677
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3064
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2179

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

661

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

511

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1670

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1853
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

332
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

545
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

841
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5038
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

391
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

919
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10159
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

553
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

308
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

308
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

413
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

430