На базі Вигодського навчального корекційно-реабілітаційного центру обласної ради пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція з тифлопедагогіки «Тифлопедагогіка: витоки, стан, перспективи» та ІІІ Конгрес тифлопедагогів України «Шляхи реалізації права інвалідів по зору на якісну освіту в Україні».
Всього на Конгресі представлено 16 доповідей та понад 20 тематичнихвиступів. Для участі у конференціїзареєстровано 150 представників з усіхрегіонівУкраїни та волонтери Корпусу Миру Роберта та Джим Ілейджери, Едді Вільям.
Організаторами конференції були Всеукраїнське громадське соціально-політичне об`єднання «Національна Асамблея інвалідів України», Всеукраїнська громадська організація «Асоціація тифлопедагогів України», Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова, Інститут інноваційних педагогічних технологій, головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації, Долинська районна державна адміністрація.
У відкритті заходу взяли участь і привітали учасників конференції професор НДУ ім. М.П. Драгоманова Євгенія Синьова, працівник Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Галина Лабайчук, представник Національної Асамблеї інвалідів України Лариса Байда, заступник начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації Марія Мрічко, голова Долинської районної державної адміністрації Олександр Криницький, начальник відділу освіти Долинської районної державної адміністрації Володимир Сподар.
Під час конференції учасники детально ознайомилися з напрацьованим досвідом роботи Вигодського навчального корекційно-реабілітаційного центру щодо забезпечення ефективності навчально-виховного і корекційно-реабілітаційного процесу дітей з вадами зору, обговорили питання змісту освіти і виховання дітей з порушеннями зору у дошкільних, спеціальних навчальних закладах та особливості організації інклюзивного навчання, розглянули організаційно-методичні аспекти реабілітації дорослих інвалідів по зору.
Ділове спілкування доповнилось екскурсійною програмою. Гості мали можливість відчути захопливий дух Скель Довбуша та карпатських краєвидів з трамваю, ознайомитись з самобутністю Бойківщини, музеєм Тетяни та Омеляна Антоновичів.