На території Галицького національного природного парку розташовано багато цікавинок – є тут і музей природи землі галицької, і експериментальні ботанічні ділянки зі усілякими степовими травами, і екзотаріум з барвистими екзотичними папугами Австралії, Нової Зеландії, Японії та інших країн. Та найунікальнішим є тут єдиний в Україні центр реабілітації диких тварин.
Музей – справжній скарб для любителів природи рідного краю. Тут відвідувачі можуть ознайомитися з великою колекцією комах. Над збагаченням і розширенням експозиції продовжують працювати науковці Галицького НПП, вишукуючи все нові і нові види. Тут також зібрані опудала звірів та птахів цих територій, рідкісних червонокнижних або взагалі зниклих тварин. У дуплах декоративного дуба всередині музею вмостилися опудала кажанів. До слова, Галицький НПП займає перше місце серед природоохоронних установ нашої держави за кількістю видів цих незвичних тварин. Усього в Україні мешкає 26 різновидів, а 19 з них зустрічаються на території парку.
Ентузіасти підприємства започаткували унікальну установу – Центр реабілітації диких тварин. Для світової практики такі центри річ звична, проте у нашій державі він і досі залишається єдиним. Сюди звозять покалічених, приречених на загибель в умовах дикої природи звірів та птахів. Зараз у просторих вольєрах можна побачити чапель — білу та сіру, журавля, хижого канюка та совеня вухатої сови – усі вони повернуться у дику природу, як тільки зможуть самостійно харчуватися та літати. Погляд привертає блиск допитливих блискучих оченят – ручне лисеня Микита. Ще маленьким його відібрали у мами, тепер він звик до людей і поводиться як звичайне грайливе цуценя. До лісу Микита вже не повернеться, бо звик, що його годують. Та він ласий до легкої здобичі і неодмінно полюватиме на свійську птицю, не боячись підходити до людей та їх осель.
За час існування дбайливі руки працівників виходили та відпустили на волю більш ніж півтора десятка «пацієнтів». Переважно сюди потрапляють птахи та звірі, поранені мисливцями, пастками чи автомобілями. Їх приносять і привозять небайдужі звідусіль.
До кінця літа у Центрі збудують прихисток для водоплавних. З’явиться можливість допомогти більшій кількості тварин, адже через брак місця іноді доводиться відмовлятися від них.
Загалом, планується продовжувати розширення, тож долучитись до цієї справи запрошуються усі небайдужі.
Пропонуємо переглянути фоторепортаж із Галицького національного природного парку.