На Прикарпатті працює єдиний в Україні центр реабілітації диких тварин (ФОТО)

На території Галицького національного природного парку розташовано багато цікавинок – є тут і музей природи землі галицької, і експериментальні ботанічні ділянки зі усілякими степовими травами, і екзотаріум з барвистими екзотичними папугами Австралії, Нової Зеландії, Японії та інших країн. Та найунікальнішим є тут єдиний в Україні центр реабілітації диких тварин.

 

Музей – справжній скарб для любителів природи рідного краю. Тут відвідувачі можуть ознайомитися з великою колекцією комах. Над збагаченням і розширенням експозиції продовжують працювати науковці Галицького НПП, вишукуючи все нові і нові види. Тут також зібрані опудала звірів та птахів цих територій, рідкісних червонокнижних або взагалі зниклих тварин. У дуплах декоративного дуба всередині музею вмостилися опудала кажанів. До слова, Галицький НПП займає перше місце серед природоохоронних установ нашої держави за кількістю видів цих незвичних тварин. Усього в Україні мешкає 26 різновидів, а 19 з них зустрічаються на території парку.

 

Ентузіасти підприємства започаткували унікальну установу – Центр реабілітації диких тварин. Для світової практики такі центри річ звична, проте у нашій державі він і досі залишається єдиним. Сюди звозять покалічених, приречених на загибель в умовах дикої природи звірів та птахів. Зараз у просторих вольєрах можна побачити чапель — білу та сіру, журавля, хижого канюка та совеня вухатої сови – усі вони повернуться у дику природу, як тільки зможуть самостійно харчуватися та літати. Погляд привертає блиск допитливих блискучих оченят – ручне лисеня Микита. Ще маленьким його відібрали у мами, тепер він звик до людей і поводиться як звичайне грайливе цуценя. До лісу Микита вже не повернеться, бо звик, що його годують. Та він ласий до легкої здобичі і неодмінно полюватиме на свійську птицю, не боячись підходити до людей та їх осель.

 

За час існування дбайливі руки працівників виходили та відпустили на волю більш ніж півтора десятка «пацієнтів». Переважно сюди потрапляють птахи та звірі, поранені мисливцями, пастками чи автомобілями. Їх приносять і привозять небайдужі звідусіль.

 

До кінця літа у Центрі збудують прихисток для водоплавних. З’явиться можливість допомогти більшій кількості тварин, адже через брак місця іноді доводиться відмовлятися від них.

 

Загалом, планується продовжувати розширення, тож долучитись до цієї справи запрошуються усі небайдужі.

 

Пропонуємо переглянути фоторепортаж із Галицького національного природного парку.








































Репортер


28.07.2011 2533 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

617
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3207
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1264 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003