На Прикарпатті поліцейські "допитали" чоловіка до втрати свідомості, забою хребта і вибитих зубів

 

/data/blog/118977/1b09b5206eeda351fa788504923aaf59.jpg

 

Михайло Чипурда з Городенківщини звинувачує працівників місцевого відділення поліції у побитті. Попри те, що чоловік під час "допиту" втратив від побоїв свідомість і залишився без зуба, у поліції наполягають – "симулянт".

 

Як розповів Михайло Чипурда, у понеділок, 24 жовтня, троє працівників поліції увірвалися на його подвір’я у селі Корнів Городенківського району. При тому, зазначає чоловік, це вже не перший візит правоохоронців, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

"Вони приходили приблизно місяць тому, вибили ногами ворота, вдарили мою бабусю і переказали їй, щоб я забув про кримінальну справу щодо вимагання хабара працівниками Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича", – розповідає Михайло Чипурда.

 

Він стверджує, що у 2012 році посадовці університету вимагали у нього хабар у розмірі п’яти тисяч доларів за вступ до аспірантури.

 

"Заступник директора інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук університету Струк Ярослав Михайлович з Городенківського району, а саме з мого села Корнів, вимагав разом з директором інституту у мене 5 тисяч доларів за вступ в аспірантуру. Я їм дав 20 тисяч гривень, вони гроші забрали і сказали, що то замало. Я поскаржився в усі інстанції, які можна було, навіть у Київ писав, але справі руху не дали", – розповів Чипурда.

 

За його словами, поліцейські 24 жовтня приблизно об 11.00 прийшли з вимогою забути про цю справу. Спершу поліцейських було троє, двоє з них у формі, приїхали на службовій машині. Відтак під’їхало ще семеро.

 

"Вони мене били в голову, в нирки, приставили пістолет до скроні, вибили зуби, я втрачав свідомість. Потім взяли мене в наручники, поставили руку на землю і придавили ногою, засунули ручку в руки і змушували щось підписати. Коли я не підписав, кинули ручку на землю і – ногою по руці. Палець онімів повністю", – згадує чоловік катування поліцейських.

 

Потім, каже Михайло Чипурда, його забрали у відділення поліції і продовжили мучити. Коли чоловік втратив свідомість, поліцейські таки викликали швидку допомогу, яка його й забрала з відділення.

 

"Хворий поступив у приймальний покій центральної районної лікарні 24 жовтня о 15.00, його оглянули травматолог і невропатолог. Був поставлений діагноз: забій шийного та поперекового відділів хребта, забій м’яких тканин правого передпліччя. Був госпіталізований в неврологічне відділення, провели обстеження, зробили рентгенографію черепа, шийного і поперекового відділів хребта", – зазначив Ярослав Біланюк, завідуючий неврологічного відділення Городенківської центральної районної лікарні.

 

Як розповідає потерпілий, коли лікарі заповняли історію хвороби, над ними стояли працівники поліції. 26 жовтня його з районної лікарні відправили на консультацію в обласну лікарню. Звідти – назад в Городенківську районну лікарню за місцем проживання. Але там його вже не прийняли…

 

"Оскільки це була черепно-мозкова травма, направили на консультацію до нейрохірурга. У результаті він до стаціонару не повернувся, тому був виписаний", – пояснив Ярослав Біланюк.

 

Так, через те, що Михайло Чипурда фізично не встиг повернутися з обласного центру до 18.00, як наказали лікарі, мусить лікуватися вдома. При цьому він зазначає, що медики не вписали в історію хвороби, що в нього вибитий зуб та те, що великий палець на руці практично не працює.

 

Т.в.о. начальника Городенківського відділення поліції Володимир Романиця не заперечує, що його підлеглі застосували силу. Розповідає, що поліцейські начебто прийшли до Чипурди, тому що односельчанин написав на нього скаргу у поліцію.

 

"Чипурда його зустрів вечором, вдарив людину дошкою по голові, зламав йому ніс і втік додому. В подальшому потерпілий звернувся до нас із заявою, було порушене кримінальне провадження. Неодноразово слідчий відділ запрошував його у райвідділ для дачі показів. Слідчий відправляв йому декілька разів повістки. Він не приходив. У понеділок працівники виїхали додому здійснити обов’язковий привід до слідчого", – виклав свою версію Романиця.

 

За його словами, Михайло Чипурда чинив опір, а слідчо-оперативна група приїхала, бо бабуся взяла сокиру. Крім того, т. в. о. начальника Снятинського відділення поліції стверджує, що і його підлеглі постраждали, мовляв, затриманий спричинив їм тілесні ушкодження:

 

"Ну, не бозна-які, – визнає Романиця. – Одному покусав руки, одному на нозі спричинив ушкодження. Баба вдарила по голові палицею ще одного".

 

За такий опір городенківські поціейські відкрили проти Чепурди ще одне кримінальне провадження за ч. 2, ст. 342 ККУ (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків).

 

Має свою версію Володимир Романиця і щодо допиту Михайла Чипурди, під час якого той втратив свідомість:

 

"Під час проведення слідчих дій його було допитано, він відмовився від підписання протоколу допиту. Слідчий сказав: я вас запрошую на наступний день. Відповідно хотів йому вручити повістку. Чипурда категорично відмовився брати повістку, закрив руками вуха, почав симулювати, що йому погано, впав на землю, і, відповідно, була викликана карета швидкої допомоги", – каже Романиця.

 

Потерпілий від поліцейських кулаків зателефнував на урядову "гарячу лінію", звернувся у прокуратуру. Наразі справою зацікавилася поліцейський омбудсмен Івано-Франківщини Лілія Зеленко.

 

"Пан Михайло написав заяву на ім’я начальника Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Євгена Дзюби. Ця заява з моєю доповідною зараз буде направлена в Київ і вже буде чекати результатів від керівництва про ініціювання службового розслідування", – повідомила КУРСу Лілія Зеленко.


30.10.2016 1150 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

795
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1054 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3361 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33721
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2633
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3809

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

219

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

628

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1536

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

940
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

492
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

395
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

767
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12066
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1363
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1140
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1243
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

392
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

84
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

158
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

250
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1137