На Прикарпатті з першосвятительським візитом перебуває глава Української православної церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Сьогодні в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська відбудеться Божественна літургія, яку очолить Святійший Патріарх у співслужінні єпископату Церви та духовенства єпархії, інформує Галицький кореспондент.
Вчора Патріарх провів Божественну літургію в Манявському скиті - Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі. На богослужіння прибули сотні прочан з Прикарпаття, до яких після служби Святійший Патріарх звернувся з півгодинною проповіддю.
У своєму слові до вірних глава церкви закликав захистити українську мову і державу.
«Ми повинні любити свої Батьківщину, Україну, свою державу. Співаємо і гімні Душу й тіло ми положим за нашу свободу»? Співаємо! Та-от, прийшов час, коли треба виконати це, бо Україна під загрозою, під загрозою втрати рідної мови… Бо є українці по крові, але мову свою віддали на потоптання.
Дорогі браття і сестри, ми живемо в час випробування. Бог дав нам державу як дар з неба. Ми отримали державність не шляхом революції, не зброєю, а отримали її як милість Божу. Ось тепер Господь і ставить перед нам запитання: достойні ви мати свою державу, достойні ви бути свобідними? Чи ви хочете знову в рабство? Зараз таке ж саме випробування перед нами, як було в раю перед Адамом і Євою. Тоді Господь казав: «Не їжте плоди з цього дерева - помрете». А диявол каже: «Їжте, будете богами».
Не зробимо невірний крок, як Адам і Єва, а виберемо те, що дав нам Бог! Дав нам Бог свободу, державу, то тримаймося цього! А не будемо слухать наших воріженьків, які бажають нас поневолити. Але поневолити хитрощами. Нехай вони не спокусять нас.
Ми повинні стать на захист свого народу, своєї мови, своєї культури, своєї історії і своєї церкви…
Якщо ми повинні віддать свою незалежність і свою свободу, то, Господи, для чого ти нам дав її? Невже для того, щоб ми двадцять років погрались у свободу і знову туди ж – у ярмо? Ні, Господь дав назавжди! І тому зараз випробує. І треба нам зараз показать, що ми достойні мати свою державу, мати свою мову, яку так паплюжать наші брати в лапках. І якщо ми тут будемо стійкими, то будемо стійкими і в боротьбі з власними гріхами. Бо збереження нашої держави і мови – це не є наша головна мета, це тільки засоби для досягнення головної мети нашого життя. А яка головна мета? Це заслужить на землі вічне царство небесне.
Дехто каже – ну якщо це головна мета, то яка різниця, якою мовою ви будете звертатися до Бога – чи українською, чи російською, чи слов`янською? А та різниця, що слов`янську мову люди не розуміють . А апостол Павло казав, що краще п’ять слів сказати зрозумілою мовою, ніж тисячу незрозумілою. А яке має це значення для спасіння? А те, що коли ви молитеся зрозумілою мовою, то ви звертаєтеся до Бога і знаєте, що ви просите. А коли незрозумілою, то ви й не знаєте, чого просите. В цьому є користь молитися рідною зрозумілою мовою. А для цього треба мати свою церкву і свою державу», - сказав, зокрема, у своїй проповіді Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Читайте також:
В Івано-Франківську священики відправили молебень на захист української мови