На Прикарпатті Патріарх Філарет закликав українців захистити рідну мову, державу і церкву

 

На Прикарпатті з першосвятительським візитом перебуває глава Української православної церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

 

Сьогодні в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська відбудеться Божественна літургія, яку очолить Святійший Патріарх у співслужінні єпископату Церви та духовенства єпархії, інформує Галицький кореспондент.

 

Вчора Патріарх провів Божественну літургію в Манявському скиті - Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі. На богослужіння прибули сотні прочан з Прикарпаття, до яких після служби Святійший Патріарх звернувся з півгодинною проповіддю.

 

У своєму слові до вірних глава церкви закликав захистити українську мову і державу.

 

«Ми повинні любити свої Батьківщину, Україну, свою державу. Співаємо і гімні Душу й тіло ми положим за нашу свободу»? Співаємо! Та-от, прийшов час, коли треба виконати це, бо Україна під загрозою, під загрозою втрати рідної мови… Бо є українці по крові, але мову свою віддали на потоптання.

 

Дорогі браття і сестри, ми живемо в час випробування. Бог дав нам державу як дар з неба. Ми отримали державність не шляхом революції, не зброєю, а отримали її як милість Божу. Ось тепер Господь і ставить перед нам запитання: достойні ви мати свою державу, достойні ви бути свобідними? Чи ви хочете знову в рабство? Зараз таке ж саме випробування перед нами, як було в раю перед Адамом і Євою. Тоді Господь казав: «Не їжте плоди з цього дерева - помрете». А диявол каже: «Їжте, будете богами».

 

Не зробимо невірний крок, як Адам і Єва, а виберемо те, що дав нам Бог! Дав нам Бог свободу, державу, то тримаймося цього! А не будемо слухать наших воріженьків, які бажають нас поневолити. Але поневолити хитрощами. Нехай вони не спокусять нас.

 

Ми повинні стать на захист свого народу, своєї мови, своєї культури, своєї історії і своєї церкви…

 

Якщо ми повинні віддать свою незалежність і свою свободу, то, Господи, для чого ти нам дав її? Невже для того, щоб ми двадцять років погрались у свободу і знову туди ж – у ярмо? Ні, Господь дав назавжди! І тому зараз випробує. І треба нам зараз показать, що ми достойні мати свою державу, мати свою мову, яку так паплюжать наші брати в лапках. І якщо ми тут будемо стійкими, то будемо стійкими і в боротьбі з власними гріхами. Бо збереження нашої держави і мови – це не є наша головна мета, це тільки засоби для досягнення головної мети нашого життя. А яка головна мета? Це заслужить на землі вічне царство небесне.

 

Дехто каже – ну якщо це головна мета, то яка різниця, якою мовою ви будете звертатися до Бога – чи українською, чи російською, чи слов`янською? А та різниця, що слов`янську мову люди не розуміють . А апостол Павло казав, що краще п’ять слів сказати зрозумілою мовою, ніж тисячу незрозумілою. А яке має це значення для спасіння? А те, що коли ви молитеся зрозумілою мовою, то ви звертаєтеся до Бога і знаєте, що ви просите. А коли незрозумілою, то ви й не знаєте, чого просите. В цьому є користь молитися рідною зрозумілою мовою. А для цього треба мати свою церкву і свою державу», - сказав, зокрема, у своїй проповіді Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

 

 

Читайте також:

В Івано-Франківську священики відправили молебень на захист української мови


09.07.2012 2113 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

513
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1190
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2844 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2335
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3199
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2781

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

52

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

600

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

617

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1153
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20559
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

784
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

352
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

947
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5648
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7510
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1097
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

439 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

823
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1175 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1696 1