У літній час ПАТ «Прикарпаттяобленерго» активізує роботи з оновлення електромереж. Зокрема спеціалізовані бригади підрядних організацій в різних районах Івано-Франківської області перебудовують розподільчі повітряні лінії електропередавання.
Так модернізація електромереж 0,4-10 кВ відбувається у місті Болехові, селі Слобода та селі Молодятин Коломийського району, селі Довга-Калуська Калуського району; завершено аналогічні роботи у селі Стопчатів Косівського району. Реконструкція електроліній при цьому відбувається з використанням новітньої технології - з переходом на самоутримний ізольований провід.
Технічний стан електромереж є найважливішою передумовою якісної роботи будь-якої енергокомпанії. Саме тому левову частку інвестицій у 2011 році ПАТ «Прикарпаттяобленерго», яка становить 138,7 мільйонів гривень, спрямовує на будівництво, модернізацію та реконструкцію електричних мереж та обладнання (115,5 мільйонів гривень), у тому числі, на будівництво електромереж із самоутримним ізольованим проводом (40,8 мільйонів гривень).
Обираючи об’єкти модернізації, енергетики враховують технічний стан електромереж, визначаючи ділянки, які першочергово потребують капітального ремонту, реконструкції чи повної заміни. Окрім того, враховується довжина приєднань електроліній, оскільки перевищення їх нормативної протяжності негативно впливає на якість електроенергії та надійність електропостачання. Для скорочення протяжності приєднань у 2011 році загалом заплановано встановити 26 розвантажувальних трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ та перебудувати 103,84 км ЛЕП-0,4 кВ з використанням самоутримних ізольованих проводів (СІП).
Впровадження технології СІП має багато переваг перед традиційними повітряними лініями з неізольованими проводами. «Електричні лінії із використанням СІП виключають короткі замиканням між проводами фаз і на землю, відсутні короткі замикання на випадок падіння зламаних гілок і дерев на проводи - пояснює заступник технічного директора з розподільчих мереж ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Бондаренко. - З ними підвищується надійність повітряних ліній при утворенні ожеледі через зменшення налипання снігу, інею, утворення льоду на проводах. Крім того, значно спрощується технологія монтажу, а також зменшуються затрати на обслуговування ліній.
Також однією з важливих особливостей ліній з ізольованим проводом є висока безпечність для обслуговуючого персоналу, а особливо для сторонніх людей та тварин. З іншого боку перевага СІПів полягає у тому, що вони не допускають несанкціонованого підключення до повітряної лінії шляхом «накиду» на проводи, тобто зменшують крадіжки електроенергії» - розповіли ФІРТЦІ у відділі інформаційної політики ПАТ «Прикарпаттяобленерго».