Основне завдання реформування системи екстреної медицини – покращення якості надання медичних послуг. На цьому зосередив увагу, проводячи прес-конференцію для представників регіональних ЗМІ, директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.
За його словами, наразі надзвичайно важливо скоротити час приїзду швидкої допомоги до пацієнта, централізовано фінансувати мережу закладів екстреної медицини, змінити на краще матеріально-технічну базу. Перші кроки в такому напрямку в області уже зроблено. Зокрема, почав працювати центр екстреної медичної допомоги, рішенням сесій районних рад майно та автомобілі служби швидкої допомоги передано у власність територіальних громад. «У цілому світі працює саме така система, - зазначив Роман Мельник. – І ми повинні йти вперед, думати про те, як підібрати хороші кадри для центру екстреної медичної допомоги, створити навчальну базу для них, добрі госпітальні бази, щоб це не були типові приймальні відділення, як сьогодні є у більшості наших лікарень».
На ці заходи потрібні значні кошти. Як поінформував журналістів Роман Мельник, на забезпечення роботи обласного центру екстреної медичної допомоги передбачено спрямовувати 10% коштів, виділених на функціонування медичної галузі області загалом протягом року. 35% коштів буде йти на фінансування центрів медико-санітарної допомоги на місцях. На сьогоднішній день на центр екстреної допомоги виділено 73 млн. грн.
Також, нагадаємо, області є потреба у придбанні реанімобілів. «Для екстреної медицини та медицини катастроф Прикарпаттю необхідно 16 автомобілів, - зазначив Роман Мельник. – Розрахунок проводиться наступним чином – один автомобіль на сто тисяч населення». До кінця року, як запевнив Роман Мельник, буде закуплено три реанімобілі. А ось медикаментами швидка допомога забезпечена повністю, навіть із певним запасом.
Читайте також: